اگه این ۷ گیاه آپارتمانی رو داری آفتاب رو ازشون دریغ نکن | ۷ گیاه نور دوست + مردمک

0

[ad_1]

اگه این ۷ گیاه آپارتمانی رو داری آفتاب رو ازشون دریغ نکن | ۷ گیاه نور دوست + مردمک

گیاهان آفتاب دوست ، گیاهانی هستند که شرایط نگهداری متفاوتی با یکدیگر دارند. برخی از آن ها سایه دوست و برخی دیگر آفتاب دوست هستند.

گیاهان آفتاب دوست به نور زیاد علاقه مندند و در هوای گرم و نور مستقیم خورشید مقاومت زیادی از خود نشان می‎دهند. این گیاهان برای رشد بهتر باید زیر نور آفتاب نگهداری شوند.

گیاهان نور دوست 

۱. لیندا

stars
پیشنهاد ستاره

این گیاه زیبا به مراقبت و توجه نیاز دارد. مطمئن شوید که خاکی با زهکشی مناسب دارد، هر هفته به آن آب دهید. حواستان به غنی بودن خاک باشد، تا سالم و سرحال بماند. نخل لیندا به کندی رشد می‌کند و تنها یک یا دو سال یک بار نیاز به تعویض گلدان دارد.

۲. نخل اریکا

نور روشن و فیلتر شده مناسب رشد این گیاه است، از نظر آبیاری هم رطوبت ثابت را بدون غوطه ور شدن ریشه ها در آب را می‌پسندد.

۳. کراسولا آواتا

گیاه یشم حداقل به چهار ساعت نور خورشید در روز نیاز دارد، بنابراین یک پنجره رو به جنوب بهترین مکان برای پرورش آن است.

۴. کروتون

گیاه کروتون گواه این است که شاخ و برگ‌ها هم می‌توانند به اندازه گل‌ها دوست داشتنی و پر جنب و جوش باشند. حواستان باشد که گیاهان کروتون خود را بیش از حد آبیاری نکنید.

آن‌ها زمانی به آبیاری نیاز دارند که سطح خاک کاملا خشک شود. گیاهان کروتون برای رشد به گرما نیاز دارند و در صورت کاهش دما به زیر ۵۰ درجه فارنهایت ممکن است طراوات خود را از دست بدهند.

۵. آلوئه ورا

این گیاه به آفتاب کامل نیاز دارد، البته نور فیلتر شده را هم برای آن قابل تحمل است. آلوئه ورا به آب زیادی نیاز ندارد. خاک با زهکشی خوب بهترین شرایط رشد گیاه است.

۶. سیکاس

نخل سیکاس نور خورشید فیلتر شده دوست دارد، برای آبیاری هم اجازه دهید تا گیاه خشک شود.

۷. افوربیا

کاکتوس افوربیا تریگونا نیاز به نور کافی و زیاد دارد. نور و تابش مستقیم آفتاب در فصل تابستان می‌تواند باعث سوختگی و قهوه‌ای شدن تنه گیاه شود پس در صورتیکه آن را در فضای بیرون قرار می‌دهید، باید از تابش مستقیم خورشید دور باشد. پنجره‌های جنوبی موقعیت ایده‌آل برای قرار گیری افوربیا است. 

۸. یوکا

آفتاب کامل تا نیمه سایه مناسب این گیاه است، برای آبیاری هم حداقل هفته‌ای یکبار ایده‌آل است. فقط اینکه آن را تا ساعت‌های طولانی در زیر آفتاب سوزن رها نکنید.

شما کدام گیاه را در خانه دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.