اگه رژیم لاغری داری، از این اشتباهات دوری کن + مردمک

0 94

اگه رژیم لاغری داری، از این اشتباهات دوری کن + مردمک

بسیاری از وقت‌هایی که رژیم لاغری را شروع کرده‌اید و سفت و سخت به اصول آن چسبیده‌اید اما نتیجه نگرفته‌اید، به خاطر اشتباه در شیوه غذاخوردن شماست. تا انتهای این مطلب با ما باشید که عادت‌های اشتباه غذایی خود را شناسایی کنید تا بتوانید از تلاش و زحمتی که می‌کشید، نتیجه مطلوب و دلخواه خود را بگیرید.

stars
پیشنهاد ستاره

اشتباهات رایج رژیم لاغری

برای خوردن و تمام شدن غذا عجله دارید

غذاخوردن مسابقه نیست! هیچ کس برای زودتر تمام کردن غذایش برنده نشده و جایزه‌ای نمی‌گیرد. برای غذای خود وقت بگذارید و مزه‌ها را حس کنید. هنگامی که غذا خوردن را شروع می‌کنید، اعصاب بدن سیگنال‌هایی به مغز شما می‌فرستند که خبر دهد معده در حال پر شدن است، اما مشکل اینجاست که ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا این سیگنال به مغز برسد و اگر غذای خود را رو زودتر از ۲۰ دقیقه تمام کنید، به احتمال زیاد مغز شما فکر خواهدکرد که هنوز گرسنه هستید، و به همین دلیل باعث پرخوری شما خواهدشد.

غذاهای مورد علاقه خود را به طور کامل حذف می‌کنید

اگر به رژیمی بچسبید که به شما بگوید تمام غذاهای موردعلاقه خود را باید حذف کنید انگار که به شما بگویند حق لذت بردن از زندگی را ندارید. تقلب در رژیم توسط افرادی انجام می‌شود که در رژیم خود از خوراکی‌های خوشمزه به طور کامل نهی می‌شوند و مدام درحال مبارزه و گاهی شکست خوردن از وسوسه هستند و علاوه بر بی‌نتیجه شدن رژیم، احساس گناه و عذاب وجدان همراه آن‌ها خواهدبود. غذاهای مورد علاقه خود را هر چند وقت یک بار در رژیم خود بگنجانید و به دنبال رژیمی باشید که در طولانی مدت شما را راضی نگه دارد.

وعده‌های غذایی‌ خود را حذف می‌کنید

وقتی که احساس گرسنگی می‌کنید، چیزی بخورید. وعده‌های غذایی خود را به شش دسته تقسیم کنید، و سعی کنید هر سه ساعت، یکی از آن‌ها را بخورید. شاید به نظر برسد که حذف یک وعده غذایی کار درستی برای لاغری باشد، اما حقیقت این است که گرسنگی حاصل از این کار باعث می‌شود بدن شما این حق را به شما بدهد که کالری‌های بیشتری ذخیره کند. حذف وعده غذایی باعث بالا و پایین شدن درجه قند خون و سوء تغذیه می‌شود.

خیلی کم غذا می‌خورید

اگه سعی بر کم کردن وزن دارید، خیلی کم غذا خوردن باعث می‌شود بدن شما از حالت “وزن کم کردن”، به حالت “قحطی زدگی” برسد. در این حالت متابولیسم چربی در بدن متوقف می‌شود و متابولیسم لایه‌های عضلانی شروع می‌شود و در این حالت متابولیسم بدن بسیار کاهش می‌یابد و شما دیگر وزنی از دست نخواهیدداد. 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

 Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.