اینجوری شاتوت‌ها رو فریز می‌کنند که به هم نچسبند! + مردمک

0 210

اینجوری شاتوت‌ها رو فریز می‌کنند که به هم نچسبند! + مردمک

شاتوت، این میوه‌ی خوش‌طعم و پرخاصیت تابستانی میهمان این روزهای خانواده هاست. اما این میوه در صورت نگهداری غلط به سرعت رو به فساد می‌رود. در این پست به نحوه‌ی نگهداری از شاتوت در یخچال و فریزر می‌پردازیم.

شاتوت، این میوه‌ی ترش و شیرین جذاب، از اوایل تیر تا اواسط مرداد میهمان خانه‌های ماست. اما معمولا بسیار سریع رو به فساد می‌رود و باید سریعا آن را مصرف کرد. به همین دلیل بیشتر خانواده‌های ایرانی کمی از آن را به صورت مربا، شربت یا بسته‌های فریز شده نگهداری می‌کنند تا زمان بیشتری از آن استفاده کنند. 

مراحل فریز کردن شاتوت

شاید با خود بگویید فریز کردن شاتوت که کاری ندارد، آن‌ها را درون زیپ‌کیپ بسته‌بندی کرده و درون فریزر می‌گذاریم. اما وقتی بسته‌های شما یخ زد، چگونه شاتوت‌های درهم رفته و یخ‌زده را جدا خواهید کرد؟ در این پست به نحوه‌ی فریز کردن صحیح شاتوت می‌پردازیم. قدم به قدم با ما همراه باشید.

پیشنهاد ستاره

تمیز کردن و شستشوی شاتوت

بیشتر اوقات افراد توت و شاتوت را قبل از خوردن نمی‌شویند، این کار اصلا درست نیست زیرا مقدار زیادی گرد و خاک و آلودگی و یا سم‌های حاصل از سم‌پاشی گیاه روی سطح میوه باقی می‌ماند. اما بهتر است شاتوت‌ها را بعد از بارندگی جمع‌آوری کنید تا زحمت شستن آن‌ها کمتر باشد. سعی کنید بدون آسیب رساندن به ساختار ظریف این میوه، از شر گرد و غبار و آلودگی‌ها خلاص شوید. پس از شستشو و تمیز کردن شاتوت ها آن‌ها را روی دستمالی تمیز بچینید تا آب اضافه گرفته شود.

انجماد شاتوت‌ها به صورت تکی

وقتی شاتوت‌ها پس از شستشو تمیز و خشک شدند، آن‌ها را با فاصله روی یک سینی چیده و آن سینی را درون فریزر قرار دهید. بدین‌وسیله شاتوت‌ها به صورت تک تک منجمد می‌شوند و به هیچ عنوان به هم نمی‌چسبند. حالا مرحله به مرحله بقیه‌ی شاتوت‌ها را نیز به همین صورت منجمد کنید.

بسته‌بندی شاتوت‌های منجمد

حالا وقت بسته‌بندی فرا رسیده است. بدین منظور شاتوت‌هایی که تک تک یخ زده است را درون ظروف پلاستیکی یا کیسه‌های زیپ کیپ می‌ریزیم. در این صورت بسته‌های شاتوت فریز شده‌ی شما آماده است و هر زمان که بخواهید می‌توانید به مقدار لازم از آن بردارید. وقتی شاتوت‌ها به هم چسبیده باشند جدا کردن آن‌ها از هم کار سختی است و مجبوریم کل بسته را یخ‌زدایی کنیم.

استفاده از شاتوت‌های یخ زده

شما می‌توانید شاتوت‌های یخ‌زده را با شیر و بستنی به صورت اسموتی و میلک‌شیک مصرف کرده و یا روی آن‌ها شکر پاشیده و شربت شاتوت تازه درست کنید. همچنین می‌توانید از آن‌ها را پس از یخ‌زدایی در ظرف میوه‌ی خود قرار داده و سرو کنید.

شما با شاتوت چه خوراکی‌های خوشمزه‌ای درست می‌کنید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند.
با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.