با این ۷ روش از کیسه‌های پلاستیکی کهنه دوباره استفاده کنید + مردمک

0 122

با این ۷ روش از کیسه‌های پلاستیکی کهنه دوباره استفاده کنید + مردمک

برای سلامتی محیط زیست هم که شده بهتر است از کیسه‌های پلاستیکی تا جای ممکن استفاده کرد و کوهی از زباله کیسه پلاستیکی را به طبیعت اضافه نکنید. در این مطلب چند راه برای استفاده مجدد از کیسه‌های پلاستیکی آورده‌ایم.

stars
پیشنهاد ستاره
چیکار کنیم غذا سر نره؟ ۴ ترفند کاربردی برای جلوگیری از سر رفتن غذا
این ۵ مورد رو همیشه آنلاین بخر!
۶ راهی که می‌توانید از ادویه‌های کهنه خود استفاده کنید
رازهایی برای داشتن دستمال‌های گردگیری میکروفیبر بدون پرز

کاربردهای کیسه پلاستیکی

۱- به عنوان پد زانو

آیا برای کار باغبانی یا هرکاری که لازم است روی زانو بنشینید، زمین کثیف است و نمی‌خواهید شلوارتان کثیف شود؟ دو کیسه پلاستیکی بردارید و یکی را دور هر زانو ببندید و ناحیه‌ای را که در معرض کثیفی است بپوشانید.

۲- به عنوان محافظ دست

هرچیزی که نمی‌خواهید دستتان با آن تماس پیدا کند از آشغال گرفته تا غذا دادن به حیوانات را با یک راه ساده انجام دهید. دستتان را با کیسه نایلونی بپوشانید و به راحتی کار خود را انجام دهید.

۳- به عنوان محافظ قلم مو

شما در حال رنگ آمیزی جایی هستید که موقعیتی اورژانسی و ضروری پیش می‌آید. برای جلوگیری از خشک شدن برس‌ها و غلتک‌ها، آنها را در کیسه‌هایی قرار دهید و آنها را ببندید یا با نوارهای لاستیکی بپیچید تا هوا از آن خارج نشود. ابزارها برای یک روز یا بیشتر مرطوب و محافظت‌شده نگهداری می‌شوند.

۴- به عنوان کلاه بارانی

وقتی احتمال بارندگی هست اما کم است، عاقلانه نیست که یک چتر بزرگ را برای مثلا ۳۰ درصد احتمال بارش همه جا با خود حمل کنید. یک کیسه پلاستیکی را در جیب یا کیف خود بگذارید و موقع باران روی موهای خود استفاده کنید تا خیس نشوید.

۵- برای تمیز ماندن آشپزخانه

برای تمیز کردن بدون دردسر پوست میوه‌ و غیره، به جای پوست کندن میوه‌ها و سبزیجات روی تخته برش یا داخل سینک، این کار را روی یک کیسه پلاستیکی انجام دهید. وقتی کارتان تمام شد، پوسته‌ها را داخل سطل آشغال بریزید و کیسه را بشویید تا یک روز دیگر دوباره استفاده کنید، یا به سادگی کل کیسه را در سطل زباله بیندازید.

۶- به عنوان بسته‌بندی هدیه

چند کیسه پلاستیکی رنگی بیاورید و هدیه را در سه بسته بپیچید. سپس مانند شکل زیر آن را گره زده و قسمت بالای حلقه‌ها را برش بزنید.

۷- به عنوان نگهدارنده چتر خیس

برای جلوگیری از چکیدن آب در سراسر خانه خود (یا هنگام رفتن بهمهمانی) در یک روز بارانی چتر خیس خود را در کیسه پلاستیکی قرار دهید. حتی می‌توانید اگر چتر شما کوچک است، دستگیره‌های کیسه را محکم ببندید و دوباره داخل کیفتان بیندازید

آیا شما کاربرد دیگری برای استفاده مجدد از کیسه پلاستیکی می‌شناسید؟ 



Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.