ترفندهای نگهداری کنگر در فریزر و یخچال + مردمک

0 206

ترفندهای نگهداری کنگر در فریزر و یخچال + مردمک

کنگر یکی از گیاهان وحشی است که در فصول خاصی در کوهستان‌ها می‌روید و می‌توان آن را به صورت خرد شده در ماست (بورانی ماست و کنگر)، خورشت کنگر با برنج و خوراک کنگر آماده و میل کرد. به دلیل کوتاه بودن فصل رویش کنگر زمان کوتاهی برای تهیه و خرید آن وجود دارد، بنابراین بسیاری از افراد اقدام به خرید و نگهداری آن در فریزر می‌کنند. نگهداری آن در فریزر خواهیم پرداخت. 

نگهداری کنگر در یخچال وفریزر

نگهداری کنگر در یخچال


پیشنهاد ستاره:

پس از انجام مراحل پاکسازی کنگر، شستشو و خورد کردن آن، حالا کنگرها آماده نگهداری در یخچال و فریزر هستند.

کنگر خام را می‌توان حدود دو هفته در یخچال به صورت بسته بندی شده نگه داشت. بهترین روش برای نگهداری کنگر خام در یخچال این است که پس از شستن کنگرها اجازه دهید کاملا خشک شوند و آن ها را به هما حالت درسته در ظرف پلاستیکی درب دار چیده و پس از کشیدن یک لایه سلفون روی ظرف درب آن را محکم ببندید.

برخی از افراد عادت دارند که کنگر را ابتدا تفت دهند و سپس نگهداری کنند که در این روش با توجه به اینکه کنگر سرخ شده روغن دارد بیشتر در معرض جذب میکروب و افت کیفیت است. 

برای نگهداری کنگر سرخ شده ابتدا حتما اجازه دهید کنگرهای تفت خورده سرد شوند و سپس با در یک صافی ریخته تا روغن اضافه آن را تا جای ممکن گرفته شود و در یک ظرف شیشه درب دار ریخته و درون یخچال قرار دهید در ضمن این نوع کنگر را نهایت ۲ تا ۳ روز می توانید نگهداری کنید.

بنابراین در صورت پختن یا سرخ کردن آن در غذاها و خورشت‌ها به منظور جلوگیری از فساد، کنگر را در همان یکی دو روز آماده سازی مصرف کنید.

نگهداری کنگر در فریزر

اگر مراحل شستن، پاکسازی و خرد کردن کنگر را به درستی انجام داده باشید، می‌توانید آن را در کیسه های زیپ کیپ بسته بندی کرده و تا چندین ماه به صورت یخ زده نگهداری کنید. توجه کنید که برای نگهداری کنگر در فریزر حتما باید از قبل آن را خرد کنید زیرا پس از یخ شدن تکه های بزرگ، خرد کردن آن سخت تر خواهد شد.

در ضمن می‌توانید کنگر خام را درون قوطی شیشه‌ای درب‌دار نیز فریز کنید البته اگر کنگر را درسته فریز کنید خورد کردن آن پس از خارج کردن از فریزر سخت‌تر خواهد بود.

اگر شما ترجیح می‌دهید کنگر را در آب جوش پخته یا در روغن سرخ کنند و سپس به فریز کردن آن بپردازید باید توجه کنید که درحین پختن زیاد نرم نشوند تا بتوانید زمان بیشتری آن ها را در فریزر به صورت باکیفیت نگهداری نمایید.

کنگری که آبپز یا سرخ شده است را نیز می‌توانید به خوبی به روش فریز کردن ماه‌ها نگهداری کنید و کافی است پس از آبپز کردن یا تفت دادن اجازه دهید سرد شود و سپس درون کیسه فریزر یا ظرف درب دار ریخته و فریز کنید.

خشک کردن کنگر

اگر علاقه‌ای به خورشت یا بورانی کنگر ندارید می‌توانید جهت بهره‌مند شدن از خواص آن کنگر را خشک کرده و آسیاب کنید و مانند یک چاشنی در سالاد یا غذای خود استفاده کنید.

برای خشک کردن کنگرها ابتدا آن را پاک کرده و بشویید سپس برگ های کنگر را از هم جدا کنید و خورد کرده و روی یک سینی پخش کنید و اجازه دهید در محیط اتاق خشک شوند

پس از خشک شدن کنگرها آن را به کمک میکسر یا خوردکن آسیاب کنید تا پودر شوند و سپس کنگر آسیاب شده را در ظرف مناسب ریخته و مانند ادویه نگهداری کنید.

شما چه روشی را برای نگهداری کنگر امتحان کرده‌اید؟ تجربیات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند.
با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.
Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.