تعبیر خواب خفاش | دیدن خفاش در خواب نشانه چیست؟ + مردمک

0 241

تعبیر خواب خفاش | دیدن خفاش در خواب نشانه چیست؟ + مردمک

به طور کلی، خفاش‌ها نماد تاریکی و چیزهای منفی هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، خواب خفاش ممکن است نشان‌دهنده‌ی مشکلاتی باشد که در زندگی خود با آن روبه‌رو هستید. با این وجود، خفاش‌ در خواب همیشه نشان‌دهنده‌ی جنبه‌های منفی زندگی نیست. در واقع بیشتر اوقات، خواب خفاش نشان‌دهنده‌ی شناسایی مشکلات، شجاعت در زندگی و رشد مثبت به سمت جلو است. با همه‌ی این تفاسیر، بیایید همه چیز را درباره‌ی تعبیر خواب خفاش با هم ببینیم.


پیشنهاد ستاره:

 

تعبیر خواب حمله خفاش - تعبیر خواب گاز گرفتن خفاش - تعبیر خواب کشتن خفاش - دیدن خفاش در خانه - تعبیر خواب خفاش بزرگ

 

معنای کلی و تعبیر خواب خفاش

خفاش در خواب می‌تواند به طور کلی بیانگر ۵ موضوع باشد:

 • معمولا خواب خفاش استعاره‌ای از زندگی واقعی در نظر گرفته می‌شود. برخی آن را نماد تجربه‌های آزاردهنده‌ی گذشته که در ناخودآگاه شخص تثبیت شده است، می‌دانند. برخی دیگر خواب خفاش را نشانه‌ای از حس شهودی شخص می‌دانند که او را در زندگی واقعی راهنمایی می‌کند.
 • خواب خفاش به طور مستقیم با احساسات عمیق پنهان شخص مرتبط است. بنابراین برای درک تعبیر خواب خفاش، توصیه می‌شود نگاهی به زندگی روتین خود، به خصوص عواطف پنهان وجود خود بیندازید و آن را با معنای استعاری خواب خود پیوند دهید.
 • خواب‌ خفاش نشان‌دهنده‌ی تغییرات زیادی است که در زندگی شخص به وجود می‌آید. این قبیل تغییرات می‌تواند مربوط به جنبه‌های فیزیکی، ذهنی، عاطفی، اجتماعی یا معنوی زندگی شما باشد.
 • خفاش‌ها معمولا موجودات اجتماعی باهوشی هستند. بنابراین دیدن خواب خفاش می‌تواند به زندگی اجتماعی شما نیز مرتبط باشد. خفاش مهارت‌های ارتباطی و حواس بسیار خوبی دارد که همین جنبه‌ها را در زندگی واقعی شما نیز نشان می‌دهد.
 • خفاش‌ها در غارها زندگی می‌کنند. بنابراین همانطور که اشاره شد، خواب خفاش اغلب نماد احساسات یا عواطف پنهان و نهفته در وجود شماست، اما از طرف دیگر نیز ممکن است جنبه‌های معنوی تنهایی و مدیتیشن را نشان دهد.

 

تعبیر خواب خفاش

 

تعبیر خواب خفاش در شرایط و موقعیت‌های مختلف

بسته به موقعیت‌ها و شرایط مختلف، خفاش در خواب معانی مختلفی دارد:

۱. تعبیر خواب خفاش بزرگ در خانه

خواب خفاش بزرگ و عظیم‌الجثه در خانه‌ی شما نشان از شرایط منفی و نامساعد در منزلتان دارد. بنابراین ممکن است شما و اعضای خانواده‌تان دچار اختلاف و با جو نابسامانی در خانه مواجه شوید. همچنین این خواب بیانگر ذهن منفی نگر شماست. تعبیر این خواب فرصتی به شما می‌دهد تا پذیرای افکار مثبت باشید و مثبت اندیشی را تمرین کنید. اگر در خوابتان خفاشی به صورت ناگهانی و غیر منتظره‌ای در منزلتان ظاهر شود، به معنای مهمان ناخوانده‌ایست که چندان از او خوشتان نمی‌آید. 

 ۲. تعبیر خواب یک دسته خفاش 

دیدن تعداد زیادی خفاش در خواب، بیانگر تغییراتی است که به زودی قرار است در زندگیتان رخ دهد. بنابراین باید خود را برای پذیرش این تغییرات آماده کنید.

 • اگر یک دسته خفاش ببینید که با هم پرواز می‌کنند، این خواب به شما در مورد مشکلاتی که به زودی سر راهتان سبز خواهد شد، هشدار می‌دهد.
 • اگر این دسته خفاش‌ آرام باشند، به این معنی است که شما از مشکلاتی که در حال حاضر دارید یا در آینده‌ای نزدیک خواهید داشت، فرار خواهید کرد.
 • اگر تعداد زیادی خفاش در تاریکی دیدید، نشان می‌دهد که چندین چیز در اطراف شما همزمان در حال اتفاق افتادن است.
 • اگر دسته‌ی خفاش‌ها، پرسروصدا و آزاردهنده باشند، با خطر از دست دادن شهرت خود روبه‌رو خواهید شد.
 • علاوه بر این موارد، دیدن یک دسته خفاش در خواب ممکن است نشان‌دهنده‌ی تمایلات جنسی و علایق عاطفی شما باشد.

۳. تعبیر خواب گرفتن خفاش

دیدن این خواب نشانه‌ی خوبی است و بیانگر این است که احتمالا از شرایط منفی و نامساعد اطراف خود رهایی می‌یابید. این شرایط منفی می‌توانند به هر شکلی باشند. برای مثال می‌تواند خلاصی از یک دشمن، پیدا کردن راه حل برای یک مشکل یا فهمیدن دلیل یک دلخوری باشد. البته ناگفته نماند که دیدن خواب کافی نیست و شما باید روی مشکل خود متمرکز شوید تا راه حل آن را بیابید.

۴. تعبیر خواب کشتن خفاش

یکی از تعابیر کشتن خفاش در خواب بیانگر این است که به یکی از نزدیکان خود صدمه می‌زنید. مثلا ممکن است با یکی از عزیزانتان با لحن بد صحبت یا بی‌ادبی کنید و حتی مدتی بعد نیز دچار احساس پشیمانی و گناه شوید. تعبیر دیگر ممکن است به این معنی باشد که بر دشمنان و بدخواهان خود پیروز خواهید شد. 

۵. تعبیر خواب خفاش قرمز

این خواب معمولا نمادی از جنبه‌ی منفی شماست. این خواب بیانگر عواطف و احساسات تاریک و پلید نهفته در اعماق وجودتان است. همچنین می‌تواند نشان‌دهنده‌ی احساس گناه و پشیمانی بعد از ناراحت کردن و ضربه زدن به نزدیکانتان باشد. از طرف دیگر نیز می‌تواند بیانگر غلبه بر دشمنان و بدخواهان باشد. در هر صورت، سعی کنید در زندگی واقعی تا جایی که می‌توانید ریشه و علت احساسات منفی و تاریک خود را شناسایی کنید. این کار به حل و برطرف کردن این عواطف و احساسات کمک می‌کند. 

۶. تعبیر خواب خفاش سیاه

دیدن خفاش سیاه در خواب همانند تعبیر خواب عقرب سیاه نمادی از بدشانسی است. این خواب می‌تواند اشاره به اتفاقی در زندگی واقعی شما داشته باشد که موجب استیصال و درماندگی شما شده است. اما نگران نباشید. این مشکل همیشگی نیست و قابل رفع شدن است. همچنین این خواب می‌تواند نمادی از افکار آزاردهنده و تاریک شما در زندگی واقعی باشد. 

۷. تعبیر خواب خفاش سفید 

خفاش سفید در خواب به عنوان نشانه‌ای از مرگ در نظر گرفته می‌شود. این خواب می‌تواند بیانگر از دست دادن یکی از نزدیکان شما، به خصوص فردی در خانواده، باشد. از منظری دیگر، این خواب می‌تواند به پایان چیزی نیز اشاره داشته باشد با این حال، به جای افسرده یا مضطرب شدن، مهم است که مسئولیت پذیر و هوشیار باشید تا از هر چیزی که بعدا موجب پشیمانی شما شود، جلوگیری کنید.

۸. تعبیر خواب زاییدن خفاش

اگر در خواب ببینید که خفاش زایمان کرده است، به معنی این است که دشمنی شخصی با شما ریشه دوانیده و از بین بردن آن دشوار شده است.

 

تعبیر خواب خفاش از نظر معبران معروف

منوچهر مطیعی تهرانی گوید: دیدن خفاش در خواب نیکو نیست و دیدن آن حتی از خواب موش و خواب جوجه تیغی بدتر است. دیدن خفاش در خواب نه فقط برای بیننده خواب بد است بلکه روی زندگی اطرافیانش نیز اثر می‌گذارد.

برخی از معبرین گویند:

 • تفسیر و تعبیر خفاش، انسان گمراه است.
 • اگر در خواب ببینید که صاحب خفاش هستید، بیانگر آن است که با انسان گمراه ارتباط و مصاحبت برقرار خواهید کرد.

آنلی بیتون می‌گوید:

 • دیدن خفاش در خواب نشانه خبر مصیبت و بد بختی است که از طرف افراد شرور به شما خواهد رسید.
 • خواب خفاش نشانه مرگ پدر یا مادر شما نیز هست یا از دست دادن یکی از اعضای بدن خود یا کور شدن.

سخن آخر

تعبیر خواب چیزی نیست که بتوان انتظار داشت مو به مو در زندگی واقعی اتفاق بیفتد، اما نادیده گرفتن خواب نیز کمکی به حل مشکل نمی‌کند. بنابراین به جای نادیده گرفتن یا بیش از حد فکر کردن به معانی خوابتان، به سادگی نشانه‌های آن را در نظر بگیرید و از آن به عنوان سرنخی برای حل مشکل خود استفاده کنید. اگر خواب خفاش دیده‌اید، سعی کنید تعابیر مختلف آن را با توجه به شرایط فعلی زندگی خود بررسی کنید و معنای خوابتان را رمزگشایی کنید.

 

برگرفته از: thepleasantdream

برای از بین بردن احساس افسردگی چه کاری انجام دهیم؟

در افسردگی غم به لایه‌های عمیق زندگی نفوذ کرده و اختلالاتی در احساسات و رفتار شما به‌وجود می‌آورد. اگر احساس افسردگی دارید، حتما با کمک یک روانشناس متخصص مشکل را ریشه‌یابی کنید و برای حل آن راهکار بگیرید. برای ارتباط با مشاور متخصص افسردگی روی دکمه زیر کلیک کنید.


آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.