حقایق بانمک از مجموعه کارتون باب اسفنجی، محبوب قلب‌ها + مردمک

0 166

حقایق بانمک از مجموعه کارتون باب اسفنجی، محبوب قلب‌ها + مردمک

باب اسفنجی یکی از کارتون‌ها و شخصیت‌های بسیار محبوب چند دهه گذشته بین کودکان و حتی بزرگسالان است. با دانستن حقایقی از این کارتون بیادماندنی همراه ما باشید.

یکی از کارتون‌های جذابی که تا به امروز نیز طرفداران خود را حفظ کرده است، مجموعه کارتونی باب اسفنجی است. این شخصیت کارتونی به همراه دوستان دیگر خود، پاتریک، اختاپوس، آقای خرچنگ، سندی و غیره در شهر بیکینی باتم در زیر دریا زندگی می‌کنند.

هر شخصیت، یک خصوصیت اخلاقی خاص داشته و بر همین اساس، داستان جذابی روایت خواهد شد. در ادامه به ۱۰ نکته جالب از این کارتون جذاب اشاره خواهد شد که شاید تا به حال به آن توجه نکرده باشید. 

۱۰ نکته جالب از کارتون باب اسفنجی

۱. خالق کارتون باب اسفنجی، “استفان هیلنبرگ”، یکی از زیست‌شناسان دریایی بود. او برای شروع کار خود، یک مخزن ماهی را به اتاق هیئت مدیره آورد و توضیح داد که چه چیزی در این مخزن زندگی می‌کند. او سپس یک نقاشی از باب اسفنجی را در مخزن ماهی قرار داد و گفت:« این باب اسفنجی است، ستاره جدید نمایش ما!»


پیشنهاد ستاره

۲. در این کارتون، کرم‌ها به عنوان سگ و حلزون‌های دریایی (همان “گری” حیوان خانگی باب اسفنجی) به عنوان گربه به تصویر کشیده می‌شوند. اگر دقت کرده باشید، “گری” می‌گوید:« میو »

۳. رنگ مورد علاقه شخصیت باب اسفنجی بژ بوده و طعم بستنی مورد علاقه او، وانیلی است 🙂

۴. شاید جالب باشد که بدانید، ۲۵ درصد از بینندگان این مجموعه کارتونی، بزرگسالان بدون فرزند هستند :)))

۵. شهر خیالی که باب اسفنجی در آن زندگی می‌کند، “بیکینی باتم” نام دارد. همانطور که در سریال نشان داده می‌شود، این شهر در زیر یک مکان واقعی به نام “بیکینی آتول” قرار دارد که یک سایت آزمایش هسته‌ای قدیمی است. “بیکینی آتول” تا به امروز هنوز غیرقابل سکونت است. 

۶. شخصیت “اختاپوس” در واقع یک ماهی مرکب است :))

۷. عنوان اصلی کارتون باب اسفنجی، “پسر اسفنجی” بوده است، اما این نام قبلاً برای یکسری محصولات تمیزکننده مورد استفاده قرار گرفته بود. 

۸. تاریخ تولید باب اسفنجی، با توجه به تصویر گواهینامه او در فصل یک، قسمت پانزدهم، ۱۴ ژوئیه سال ۱۹۸۶ است. 

۹. رستوران آقای خرچنگ فقط دو کارمند دارد که این نشان‌دهنده خساست و پول‌دوستی آقای خرچنگ است و او نمی‌خواهد هزینه زیادی برای خود به وجود آورد. 

۱۰. اگر دقت کرده باشید، هر بار شخصیتی، چیزی را دور می‌اندازد، شیشه‌ای می‌شکند 🙂Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.