روش‌های نگهداری فلفل دلمه ای در یخچال و فریزر | همیشه فلفل دلمه ای تازه داشته باشید + مردمک

0 181

روش‌های نگهداری فلفل دلمه ای در یخچال و فریزر | همیشه فلفل دلمه ای تازه داشته باشید + مردمک

در ادامه این مطلب با ترفندهای نگهداری فلفل دلمه‌ای در یخچال و فریزر همراه ما باشید.

فلفل دلمه‌ای تازه و رنگارنگ یک چاشنی بسیار خوشمزه برای بیشتر غذاها است. اما این نکته هم حائز اهمیت است که اگر از این چاشنی خوشمزه به درستی در منزل نگهداری نشود، خراب شده و طعم و بوی بدی می‌گیرد و غیرقابل استفاده خواهد بود.

پس مهم است که بدانیم چگونه باید از آن ها نگهداری کرده تا به بهترین شکل در غذاهایمان استفاده کنیم. با ما همراه باشید.


پیشنهاد ستاره

نگهداری فلفل دلمه‌ای

نگهداری فلفل دلمه‌ای در یخچال

۱. شستشوی فلفل را تنها زمانی انجام دهید که می‌خواهید در غذا پختن از آن استفاده کنید. زیرا هرگونه رطوبتی روی فلفل باعث پوسیدگی و کپک زدن فلفل می‌شود. اما اگر به هر دلیلی قبل از اینکه بخواهید ازآن ها استفاده کنید، فلفل‌ها را شستید، حتماً اطمینان یابید که آن ها را کاملاً خشک کرده و بعد در یخچال می‌گذارید.

۲. فلفل دلمه‌ای کامل را در کیسه پلاستیکی وکیوم گذاشته و داخل یخچال بگذارید. می‌توانید کیسه را باز کنید و یک فلفل دلمه‌ای کامل را هنگام نیاز برداشته و بقیه آن را در یخچال نگه دارید. وقتی با این روش نگه داری شود، فلفل دلمه‌ای ۱ تا ۲ هفته سالم می‌ماند. توجه داشته باشید فلفل دلمه‌ای سبز بیشتراز فلفل قرمز یا زرد خواهد ماند.

نگهداری فلفل دلمه‌ای در فریز

اگر می‌خواهید نگهداری فلفل دلمه‌ای طولانی مدت شود، تا در طول ماه‌های سخت زمستان کمی استفاده کنید، می‌توانید این کار را با در فریزر گذاشتن تکه های فلفل دلمه‌ای، انجام بدهید.

۱. برای انجام این کار تکه‌های فلفل دلمه‌ای را روی سینی پخش کنید. سینی را یک ساعت یا حتی بیشتر در فریزر بگذارید تا این که تکه‌ها به طور کامل منجمد بشوند.

۲. سپس تکه‌های یخ زده را در داخل کیسه وکیوم بزارید و آن‌ها را فریز کنید. کیسه‌های مهروموم شده را در فریزر نگه دارید. می‌توانید چند برش را در زمان نیاز، با آماده کردن دسته‌های جداگانه بردارید. فلفل‌ها با این روش ۱۰ الی ۱۲ ماه می‌مانند، اگرچه توصیه می‌شود سبزیجات منجمد در عرض ۸ ماه مصرف بشوند.

شما از چه روش‌های دیگری برای فریزر کردن فلفل دلمه‌ای استفاده می‌کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.