روش نگهداری طولانی مدت آلو در یخچال و فریزر |‌ از این میوه خوشمزه خوب نگهداری کنید + مردمک

0 238

روش نگهداری طولانی مدت آلو در یخچال و فریزر |‌ از این میوه خوشمزه خوب نگهداری کنید + مردمک

میوه‌ی آلو بسیار شیرین، ترش و آبدار است اما به سرعت فاسد می‌شود. در واقع این میوه هسته‌دار تابستانی جذاب می‌تواند شما را در زمانی که کاملاً رسیده است، بسیار خوشحال کند اما درست یک روز بعد با طعم بد و شکل دفرمه شده‌اش غمگینتان کند. در ادامه می‌خواهیم به نکاتی برای نگهداری طولانی مدت آلوها بپردازیم. با ما همراه باشید.


پیشنهاد ستاره:

روش نگهداری آلو 

۱. بهترین آلوها را انتخاب کنید

چه از فروشگاه آلو بخرید و چه در باغ آلو بچینید، مهم این است که مطمئن شوید بهترین‌ها را به خانه می آورید. نیازی به گفتن نیست که باید از آلوهایی که دارای لکه‌های نرم است اجتناب کنید. نکته مهم این است که متناسب بازمانی که می خواهید آلو را مصرف کنید آن را خریداری کنید.

اگر می‌خواهید آلو را سریع مصرف کنید، باید به دنبال میوه‌های رسیده باشید، اما اگر چند روز طول می‌کشد تا آنها را بخورید یا میزان زیادی آلو می‌خرید، خرید ترکیبی از میوه‌های رسیده و نارس منطقی است.

چگونه می‌توان تشخیص داد که آلو رسیده است؟ آلوهایی که با فشار ملایم کنار انگشت شست کمی نرم به نظر می‌رسند، بهترین زمان خوردن آن‌هاست، در حالی که میوه‌هایی که کاملا سفت هستند به زمان بیشتری برای رسیدن نیاز دارند.

۲. آلوهای نارس را در دمای اتاق نگهداری کنید

آلوهایی که سفت هستند در عرض چند روز در دمای اتاق می‌رسند. دقت کنید که آنها را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید، چون ممکن است مستقیماً از نارس به پوسیدگی تبدیل شوند. حوصله منتظر ماندن ندارید، می‌توانید با نگهداری آلوهای نارس در یک کیسه کاغذی در بسته به مدت یک تا دو روز، روند رسیدن را تسریع کنید. کیسه کاغذی گاز اتیلن ساطع شده از آلوها را به دام می‌اندازد و باعث می‌شود که آنها سریعتر برسید.

۳. آلوهای رسیده را از کاسه میوه دور نگه دارید

آلوهایی که رسیده و آماده مصرف هستند را از آلوهای نارس جدا کنید. اگر می خواهید مدت بیشتر سالم بمانند و دیرتر لکه شوند آن‌ها را داخل ظرف میوه‌خوری نگذارید و سعی کنید در کارتون یا ظرف بزرگی که کمترین تماس را باهم دارند قرارشان بدهید.

۴. آلوها را فریز کنید

در ابتدا آلوهایی را انتخاب کنید که کاملا رسیده و بدون چین و چروک یا لکه باشند. آلوی منجمد زمانی بهترین مزه را دارد که قبل از انجماد رسیده و خوش طعم باشد. از فریز کردن آلوهای بیش از حد رسیده یا کمی سبز خودداری کنید زیرا پس از رفع انجماد دارای طعم و مزه ای مطلوبی نخواهند بود.

اگر آلوها سفت و نرسیده هستند، آنها را به مدت چند روز در دمای اتاق نگهداری کنید تا نرم و رسیده شوند، سپس در فریزر قرار دهید. آلوها را قبل از فریز کرن تمیز بشوئید، سپس با چاقو برش داده و هسته آنها را جدا کنید. هر قاچ از آلو باید تقریبا ۳ سانتی متر باشد تا بافت آن حفظ شود.

برش های آلو را با فاصله از یکدیگر در ظرف بگذارید تا هنگام انجماد به یکدیگر نچسبند. آلوها را به مدت چند ساعت در فریزر قرار دهید تا کمی سفت شده حالت انجماد بگیرند. سپس از فریزر خارج کرده و در کیسه پلاستیکی بریزید و دوباره در فریزر قرار دهید. با این روش آلوها را می توان به مدت ۶ ماه نگهداری کرد.

شما چه نکات دیگری برای نگهداری آلو می‌دانید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند.
با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.
Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.