ریشه و داستان ضرب‌‌المثل اشک تمساح ریختن + مردمک

0

[ad_1]

ریشه و داستان ضرب‌‌المثل اشک تمساح ریختن + مردمک

اشک تمساح درواقع همان گریه دروغین است.

به طور مثال وقتی شخصی ثروتمند بمیرد و اموال زیادی از خود به جای بگذارد، مفت خوران که همیشه مانند علف هرز ظاهر می‌شوند؛ در مراسم وی اشک می‌ریزند و اموال او را تصاحب می‌کنند.

اشک‌های مرموزانه و ریاکارانه را در عموم اشک تمساح می‌گویند.

داستان و ریشه ضرب‌المثل اشک تمساح ریختن

اشک تمساح ریختن
ریشه ضرب المثل اشک تمساح ریختن

برای ضرب المثل مشهور اشک تمساح ریختن دو داستان وجود دارد. داستان اول توسط رادیو ایران روایت شده است.

طبق داستانی که گفته شده در سال ۱۴۰۰ میلادی سرجان ماندویا انگلیسی معتقد بود که تمساح‌ها  قبل از اینکه بخواهند طعمه خود را بخورند؛ اشک می‌ریزند. وی بعد از تحقیقات زیاد متوجه شد که این اشک تمساح دلیل ناراحتی وی نیست و هیچ حیوانی جز انسان بر اثر اندوه و غم گریه نمی‌کند.

درواقع انسان تنها موجودی است که گریه می‌کند و  این اشک‌ها به دلیل فشارهای هیجانی و یا خوشحالی و ناراحتی زیاد است.

علاوه بر این طبق مطالعات جدید، حیواناتی مانند لاک پشت و تمساح به این اشک‌ها نیاز دارند و نیاز طبیعی این دو حیوان است. در کنار چشم تمساح و لاک پشت غددی وجود دارد که نمک زیاد بدنشان را از این غده ترشح می‌کنند.

ریشه و داستان قدیمی اشک تمساح

اشک تماسح یکی از ترسناک‌ترین اشک‌های روی زمین است.  تمساح یک سوسمار بزرگ است که در رودخانه‌های پرآب برخی کشورها زندگی می‌کند. در گذشته و در افریقا بر این باور بودند که غذای تمساح با اشک چشم‌هایش تامین می‌شود. درواقع بر این اعتقاد بودند که تمساح‌ها وقتی گرسنه شان می‌شود؛ به ساحل رفته و مانند یک جسم بی جان بر روی شکمشان دراز می‌کشند.

در این میان اشک لزج و مسموم کننده ای از چشمان تمساح خارج می‌شود که حیوانات و حشرات  را به خود جذب می‌کند و برای خوردن این مایع بر روی اشک می‌نشینند و به دام می‌افتند.

اشک تمساح سمی آن‌ها را از پای در می‌آورد. در این بین قربانی وقتی مسموم و نیمه جان می‌شود و وقتی می‌خواهد فرار کند؛ به دلیل لزج بودن اشک تمساح نمی‌توانند از آن دام نجات پیدا کند.

در نهایت تمساح به این حیوانات در دام افتاده حمله کرده و آن‌ها را می‌بلعد و  دوباره برای شکار حیوانات دیگر اشک می‌ریزد. و این روال ادامه دارد.

این بود داستان علمی و داستان قدیمی اشک تمساح.

البته بهتر است بدانید که گریه به طور کلی برای بدن خوب است و عمر را طولانی می‌کند. گریه فواید زیادی دارد و به عقیده دانشمندان افرادی که در طول زندگی شان و در مناسبت های مختلف گریه می‌کنند؛ نسبت به افراد دیگر عمر بیشتری دارند.

حتی برخی معتقدند که طولانی‌تر بودن عمر زنان نسبت به مردان به دلیل توانایی آن‌ها در گریه کردن است.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.