قطعات الکترونیکی را از کجا بخریم؟ + مردمک

0 246

قطعات الکترونیکی را از کجا بخریم؟ + مردمک

قطعات الکترونیکی چه قطعاتی هستند؟

قطعات الکترونیکی اجزای کوچک و در عین حال بسیار اساسی و مهمی هستند که با ترکیب و اتصال آن ها محصولات الکترونیکی ساخته می‌شوند که امروزه در بین میلیاردها انسان در سراسر کره خاکی کاربرد زیادی پیدا کرده اند. در واقع امروزه زندگی بشر بدون محصولات الکترونیکی معنا و مفهوم ندارد و گاهی اوقات غیر ممکن می‌نماید. درک عملکرد ها، انواع اجزا و ساختارها  و خواص قطعات الکترونیکی برای درک فناوری الکترونیکی که این اجزا باعث می‌شوند، ضروری است.


پیشنهاد ستاره:

برای خرید قطعات الکترونیک چه کار کنیم؟

برای خرید قطعات الکترونیک انتخاب یک فروشگاه معتبر که برندهای مختلف و متنوع و قطعات الکترونیک با کیفیت بالا را عرضه می‌کند، در درجه اول اهمیت قرار دارد.

فروشگاه بای بست الکترونیک سال هاست در زمینه واردات قطعات الکترونیک با کیفیت بالا و قیمت اقتصادی فعالیت می‌کند و یکی از بهترین فروشگاه های تامین کننده قطعات الکترونیک به شمار می رود. بای بست الکترونیک به عنوان واردکننده قطعات الکترونیک در ایران همواره تلاش داشته تا با واردات قطعات الکترونیک با اصالت و با برندهای معتبر جهانی، پشتیبان و حامی خوبی برای تولید کننده های لوازم الکترونیک در داخل کشور باشد.

بای بست الکترونیک در زمینه فروش آنلاین قطعات الکترونیک نیز فعالیت دارد و می‌توانید قطعات الکترونیک مورد نیز خود را از طریق سایت بای بست الکترونیک به راحتی ثبت سفارش کنید و در کمترین زمان ممکن و با قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی آن ها را تهیه نمایید.

آشنایی با ۲ قطعه الکترونیکی پر کاربرد

مقاومت ها:

مقاومت ها

مقاومت های الکترونیکی که غالبا به اختصار مقاومت خوانده می‌شوند، با حرف R شناخته شده و یکی از متداول ترین و اساسی ترین قطعات در مدارهای الکترونیکی و دستگاه های الکترونیکی می‌باشند.

تقریبا در تمامی دستگاه های الکترونیکی مقاومت کاربرد دارد و برای پایین آوردن ولتاژ، محدود کردن جریان، تقسیم ولتاژ و تقسیم جریان مورد استفاده قرار می گیرند. هر کجا که به کنترل جریان در سطحی که مورد نظر است، نیاز باشد اینجا است که مقاومت به کار می آید و مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع مختلفی از مقاومت ها نیز وجود دارند که بر اساس کاربردی که هر کدام دارند در مدارهای الکترونیکی مورد نظر استفاده می‌شوند. اندازه گیری مقاومت نیز در واحدی با نام اهم صورت می گیرد و نماد الکترونیکی آن Ω می‌باشد. انواع مقاومت ها را می‌توان به مقاومت فیلم کربن، مقاومت فیلم فلزی، مقاومت سیمی، مقاومت اکسید فلزی و مقاومت نوار فلزی تقسیم کرد.

خازن ها:

خازن ها

خازن ها قطعاتی هستند که قابلیت دخیره انرژی الکترونیکی را در خود دارند و برای ذخیره انرژی الکترونیک یا همان ولتاژ توسط بار الکتریکی در مدارها مورد استفاده قرار می گیرند. از خازن ها می‌توان برای ایجاد میدان الکتریکی یکنواخت و پایدار در مدار استفاده نمود. خازن ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند و بر اساس کاربردی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

خازن ها به عنوان فیلتر نیز مورد استفاده قرار می گیرند و جریان متناوب را از خود عبور داده ولی از عبور جریان مستقیم جلوگیری می‌کنند. در مجموع عملکرد خازن ها در مدارهای الکترونیکی را می‌توان به فیلتر کردن، نوسان، انتخاب فرکانس و کوپلینگ اشاره کرد.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند.
با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.