مشکل معادله چوب کبریتی ۹=۷+۴ رو با جابجا کردن یه چوب کبریت حل کن + مردمک

0 27

مشکل معادله چوب کبریتی ۹=۷+۴ رو با جابجا کردن یه چوب کبریت حل کن + مردمک

معماهای چوب کبریت از آن دسته معماها و پازل‌های جذاب ریاضی هستند که در برخی موارد به سادگی قابل حل نیستند. این معماها به چندین صورت مطرح می‌شوند و ذهن افراد را به چالش می‌کشند. از انواع مشهور معماهای چوب کبریت می‌توان به سه گروه حذف یا اضافه کردن چوب کبریت، جابجایی چوب کبریت یا تغییر شکل ظاهری چوب کبریت اشاره کرد. در پازل زیر ما از گروه دوم یعنی جابجایی چوب کبریت معادله‌ای را انتخاب کرده و برای حل در اختیار کاربران عزیز ستاره قرار داده‌ایم.

این معما از نظر درجه سختی در گروه بسیار سخت قرار گرفته می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به سراغ دیدن جواب نرفته و سعی کنید در کمترین زمان معادله را به شکل صحیح دربیاورید.

بیشتر بخوانید: با اضافه کردن یک چوب کبریت این تساوی ۰=۳-۹ را برقرار کن!

معمای چوب کبریت ۹=۷+۴

به نظر شما چگونه می‌توان این معادله را با جابجایی تنها یک چوب کبریت درست کرد؟

.

.

.

.

.

.

.

.

واقعا سوال سختی است و قطعا به زمان زیادی برای حل آن نیازمند خواهید بود. پس عجل نکنید.

بیشتر بخوانید: چگونه می‌توانید با دو حرکت تساوی ۲۲=۴+۴ را برقرار کنید؟

.

.

.

.

.

.

.

.

آیا توانستید به جواب صحیح برسید؟ چگونه این معادله قابل تصحیح شدن است؟ برای دیدن پاسخ کمی پایین بروید.

.

.

.

.

.

پاسخ صحیح معادله چوب کبریت ۹=۷+۴

همانگونه که گفته شد حل این معادله کار هر کسی نبوده و اگر توانسته باشید نحوه تصحیح معادله را بیابید به شما تبریک می‌گوییم. این یک چوب کبریت از عدد ۹ برداشته و با آن عدد ۴ را منفی کنیم حرکتی است که به این راحتی‌ها به ذهن خطور نخواهد کرد. تنها با تمرین و حل مکرر اینگونه معماها، الگوهایی در ذهنتان شکل می‌گیرد و می‌توان راه حل‌های بهتری پیشنهاد داد.

حل معماهای چوب کبریت به صورت روزانه و روتین می‌تواند به نحوه تفکر و تحلیل مسائل کمک کند. یادگیری در کودکان را افزایش یافته و به مرور زمان نحوه برخورد با مشکلات و موضوعات پیچیده در آن‌ها نهادینه می‌گردد.

بیشتر بخوانید: تنها با اضافه کردن ۳ چوب کبریت معادله چوب کبریتی ۱۲=۵×۳ رو درست کن!

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احتمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را به گونه‌های مختلف افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه به معماها و پازل‌های چوب کبریت می توانند سبب افزایش عملکرد مغز شوند. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما و دیگر کاربران ستاره به اشتراک گذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.