معرفی ۵ خوراکی چربی سوز که توی خواب لاغرت می‌کنه! + مردمک

0

[ad_1]

معرفی ۵ خوراکی چربی سوز که توی خواب لاغرت می‌کنه! + مردمک

این موضوع که خوردن شام‌ سنگین و یا خوراکی‌های مختلف قبل از خواب باعث روند چاقی پرسرعتی می‌شود، نباید باعث شود تا شما گرسنه به خواب بروید. با انتخاب چند خوراکی سیر کننده اما چربی سوز برای شب می‌توانید با شکمی سیر و بدون عذاب وجدان بخوابید.

دقت داشته باشید همه این خوراکی‌ها را باید به اندازه مصرف نمایید.

خوراکی چربی سوز

خوراکی‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم یا افزایش دهنده‌ی متابولیسم در بدن هستند، یا باعث بهبود کیفیت خواب افراد می‌شوند، یا باعث احساس سیری در طول شب می‌شوند و یا با هر سه‌ی این موارد منجر به لاغری می‌شود.

۱. بادام

برای آب شدن و کوچک کردن شکم در خواب آخر شب، بادام بخورید. این خوراکی لاغرکننده و البته مقوی، ۶ گرم پروتئین داشته و فقط یک گرم کربوهیدرات دارد.

بادام همانطور که مواد مغذی مانند کلسیم و ویتامین D دارد، پروتئین سالمی دارد که نیازی نیست نگران بیش از حد خوردن آن باشید. توجه کنید سایر خشکبار‌ها دارای چربی و کالری زیادی هستند و نباید قبل از خواب مصرف شوند.

۲. عدس پخته

در هر نصف پیمانه عدسی چیزی حدود ۹ گرم فیبر وجود دارد. با تکیه بر همین میزان از فیبر می‌توانید روی احساس سیری در تمام طول شب حساب کنید.

به این شکل از شدت گرسنگی از خواب بیدار نمی‌شوید، به سراغ یخچال نمی‌روید و جدا از لاغری، خواب راحتی را هم تجربه خواهید کرد.

۳. کره‌ی بادام زمینی

اسنک‌های تست غلات و کره‌ی بادام‌زمینی یا ترکیب سیب با یک لایه‌ی کره‌ی بادام زمینی می‌تواند یک میان‌وعده‌ی جذاب و شکم‌پرکن عالی در تمام ساعات شبانه‌روز باشد، اما برای شب همچنان یک گزینه‌ی فوق‌العاده به شمار می‌رود.

تریپتوفانی که (نوعی آمینواسید) موجود در کره‌ی بادام زمینی است، باعث می‌شود تا شما بهتر و راحت‌تر به خواب بروید و البته ویتامین B موجود در نان تست غلات باعث می‌شود که بتوانید آن را هضم و جذب کنید.

۴. پنیر

خوردن مقداری پنیر قبل از خواب انتخاب خوبی است. زیرا پنیر سرشار از انرژی و حاوی تریپتوفان اسید آمینه است. به همین خاطر خوردن پنیر مانند کره بادام زمینی کیفیت خواب را هم بهبود می‌بخشد.

۵. تخم‌مرغ

هر کس که به دنبال لاغری است، حتما باید از تخم‌مرغ هم در رژیم غذایی خود استفاده کند. هر تخم‌مرغ کامل چیزی حدود ۸۰ کالری دارد و سرشار از پروتئین و آمینواسیدی به نام لوسئین است.

اهمیت لوسئین در کاهش وزن برمی‌گردد به نقشی که در افزایش متابولیسم، فرایند عضله‌سازی و سنتز کردن پروتئین‌ها به عهده دارد.

شما تجربه استفاده از کدام خوراکی را برای لاغری داشته‌اید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.