معرفی ۸ گیاه آپارتمانی مناسب آشپزخانه | با این گیاه‌ها آشپزخونه زیبا داشته باش! + مردمک

0 97

معرفی ۸ گیاه آپارتمانی مناسب آشپزخانه | با این گیاه‌ها آشپزخونه زیبا داشته باش! + مردمک

این روزها گیاهان آپارتمانی نه تنها روشی عالی و ارزان برای زیبایی هر آشپزخانه‌ای هستند، بلکه می توانند در آشپزخانه نیز بسیار مفید باشند. گیاه مناسب آشپزخانه می‌تواند به تصفیه هوای شما و افزایش روحیه و نشاطتان کمک کند.

گیاهان مناسب آشپزخانه

۱. پیچک انگلیسی (Hedera Helix)

stars
پیشنهاد ستاره

گیاه آپارتمانی سرسبز که برای آویزان کردن در بالای سینک ظرف‌شویی یا کنار پنجره بسیار مناسب به نظر می‌رسد. پیچک انگلیسی به‌راحتی در داخل خانه و آشپزخانه رشد می‌کند (تا زمانی که زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرد).

این گیاه آپارتمانی نیاز شدید برای رشد بیشتر به نور مستقیم دارد و معمولاً اغلب برای آشپزخانه‌های دارای پنجره مناسب بوده که نور در آن به صورت مستقیم می‌تابد.

۲. آلوئه‌ورا (Aloe Barbadensis Mille)

آلوئه‌ورا یا “گیاه جاودانگی”، یکی از سرسخت‌ترین گیاهان آپارتمانی به شمار می‌آید، حتی اگر آن را در آشپزخانه خود نگه دارید، دوام می‌آورد، به رشدش ادامه می‌دهد و زیبایی را برای محیط شما به ارمغان می‌آورد.

این یک گیاه آپارتمانی با ظاهری زیبا و متمایز، پر از ویتامین‌ها و مواد معدنی که برای پوست انسان‌ها و بسیار عالی است. داشتن آلوئه‌ورا در گلدان، مانند دسترسی به یک داروخانه شبانه‌روزی است.

۳. برگ عبایی (Aspidistra Elatior)

از بس که این گیاه مقاوم است، انگار یک‌تکه فولاد محکم به شکل این گیاه آپارتمانی محبوب و بی‌دردسر درآمده است. توصیه ما به شما این است که، زمان را از دست ندهید همین حالا گیاه برگ عبایی را سفارش دهید و در آشپزخانه خود قرار دهید. برگ گیاه آپارتمانی برگ عبایی سبز روشن است و تراکم برگ‌های آن زیاد است.

۴. پیله‌آ (Pilea Cadierei)

گیاه آپارتمانی پیله‌آ در لغت به معنای کارخانه آلومینیوم است. برگ‌های نقره‌ای و همیشه سبز و به‌اصطلاح آلومینیومی گیاه آپارتمانی پیله‌آ انتخابی مناسب برای آشپزخانه است. می‌توانید آن را بدون صرف هزینه زیاد داخل یک سبد آویزان کنید و به‌دوراز هوای گرم یا سرد (مانند بخاری یا تهویه مطبوع) نگهداری کنید.

۵. گندمی (Chlorophytum Comosum)

نگهداری از گیاه آپارتمانی گندمی یا عنکبوتی بسیار آسان است. گیاه گندمی می‌تواند تحت شرایط متفاوت، رشد کند و اصولاً به مراقبت زیادی نیاز ندارد. این گیاه را می‌توانید در هرجایی از آشپزخانه خود نگه دارید. کنار پنجره، زیر نور خورشید، روی کابینت، فضایی بین کابینت‌های بالایی و پایینی. رشد بی‌وقفة آن را با آبیاری‌های گاه ‌وبیگاه و هرس مکرر، تماشا کنید.

۶. ریحان (Ocimum Basilicum)

ریحان واقعاً یکی از ساده‌ترین گیاهانی است که می‌توانید در آشپزخانه خود پرورش دهید. فقط بدانید که آفتاب زیاد و خاک مرطوب را دوست دارد و از مناطق سرد بیزار است. اگر یک پنجرة آشپزخانه رو به جنوب دارید، این گیاه برای شما مناسب به نظر می‌رسد.

۷. سانسوریا (Dracaena Trifasciata)

گیاه آپارتمانی سانسوریا یا زبان مادرشوهر زمانی بهترین عملکرد را دارند که شما اساساً آنها را فراموش کرده باشید. آنها به آب زیادی نیاز ندارند و قطعاً برای رشد به نور زیادی نیز وابسته نیستند.

۸. پوتوس (Epipremnum aureum)

هر آشپزخانه، یک پتوس. پتوس شما، مهم نیست از کدام نوع یا گونه‌ای از پتوس باشد، اما این گیاه پایه ثابت هر آشپزخانه‌ای است. هر شرایط نوری را تحمل می‌کند. مقاوم است و همیشه سبز و متراکم است و سرعت رشد بسیار بالایی دارد.

شما در آشپزخانه خود از کدام گیاه نگهداری می‌کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.