معمای ریاضی | به جای علامت سوال چه عددی قرار می‌گیرد؟ [سطح معما بسیار سخت] + مردمک

0 14

معمای ریاضی | به جای علامت سوال چه عددی قرار می‌گیرد؟ [سطح معما بسیار سخت] + مردمک

پازل‌های ریاضی یکی از جنبه‌های مهمی هستند که ظرفیت مغز ما را برای فکر کردن و یادگیری ریاضی افزایش می‌دهند. حل پازل‌های ریاضی به مهارت‌های ریاضی نیاز دارد و معماهای منطقی یکی از انواع رایج آنها هستند. اگرچه یک پازل ممکن است دشوار باشد، اما حل کننده باید برای حل آن با توجه به شرایطی که برقرار است راه حلی پیدا کند.

حل پازل‌های ریاضی می‌تواند مزایای متعددی برای سلامت جسمی و روانی داشته باشد. این فعالیت‌ها می‌توانند به کاهش استرس، بهبود حافظه، افزایش تمرکز و تقویت اعتماد به نفس کمک کنند.

بازی‌های فکری اغلب دارای انواع پازل‌های چالش برانگیز هستند، از جمله مسائل ریاضی پیچیده و معماهای منطقی که حل آنها به زمان و تلاش نیاز دارد. این معمای خاص برای درگیر کردن ذهن و تقویت IQ و مهارت‌های استعداد شما طراحی شده است.

برای حل این معما، به تصویر نگاه دقیق تری بیندازید. با استفاده از توانایی های تحلیلی و حل مسئله خود، قادر خواهید بود راه حل را رمزگشایی کرده و توانایی ذهنی خود را آزمایش کنید.

بیشتر بخوانید: می‌تونی در ۲۰ ثانیه، معمای سخت ۵-۳×۴÷۱۷۶ رو حل کنی و لقب ریاضی دان نخبه رو بگیری؟

پس از بررسی تصویر، ممکن است به درک درستی از دنباله و حل پازل رسیده باشید. با این حال، اگر همچنان روی یافتن ارتباطی منطقی می‌گردید، نگران نباشید – به همان اندازه که برای تجزیه و تحلیل و رمزگشایی راه‌حل نیاز دارید، زمان بگذارید.

برای حل این معما، باید ماهیچه های ریاضی مغز خود را به کار گرفته و مهارت های تفکر تحلیلیتان را درگیر نمایید. با در نظر گرفتن زوایای مختلف می توانید سرنخ ها را کنار هم بگذارید و راه حل را بیابید. به یاد داشته باشید که بازی‌های فکری، مانند این برای به چالش کشیدن و تحریک ذهن شما طراحی شده اند، بنابراین از وارد کردن فشار به خود و فکر کردن خارج از چارچوب نترسید.

با انجام وظایف ذهنی دشواری مانند این، می توانید توانایی های حل مسئله خود را بهبود بخشید و عملکرد کلی شناختی خود را تقویت کنید. بنابراین به کار روی پازل ادامه دهید و ببینید آیا می توانید ئاسخ را بیابید یا خیر!

دنباله عددی را کامل کنید

.

.

.

.

.

.

.

.

این معمای دنباله عددی به راحتی قابل حل نیست بنابراین بیشتر فکر کنید

بیشتر بخوانید: اگه فکر می‌کنی ریاضیت خوبه این معما رو زیر ۳۰ ثانیه حل کن!

.

.

.

.

.

.

.

به نظر شما پاسخ چیست؟ راه حل این دنباله عددی چگونه بدست می‌آید.

پاسخ معمای دنباله عددی

اما عدد ۵۷ چگونه بدست آمد؟ اگر شما هم نتوانستید این مسئله را حل کنید دلسرد نشوید چرا که درجه و سطح سختی سوال بالا می‌باشد. برای دیدن راخ حل همراه ما باشید.

با کمی دقت متوجه خواهید شد عدد ۱ با ۱۴ جمع شده و عدد سوم یعنی ۱۵ بدست می‌آید. عدد دوم یعنی ۱۰۱ منهای ۹۷ شده و عدد ۴ حاصل این تفریق خواهد بود. به همین ترتیب ۱۵ با ۱۴ جمع شده و ۲۹ بدست خواهد آمد. عدد چهارمی یعنی ۴ منهای ۹۷ شده که حاصل برابر با ۹۳- است.

برای رسیدن به پاسخ صحیح باید ۴۳ را با ۱۴ جمع کنیم. حاصل ۵۷ خواهد شد.

بیشتر بخوانید: اگر نابغه‌اید بگویید عدد گم شده در این دایره چند است؟

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک گذارید.

منبع: freshersliveSource link

Leave A Reply

Your email address will not be published.