معمای چوب کبریت؛ با حرکت دو چوب کبریت تساوی ۷۷=۸۱-۷۵ را برقرار کنید! + مردمک

0 64

معمای چوب کبریت؛ با حرکت دو چوب کبریت تساوی ۷۷=۸۱-۷۵ را برقرار کنید! + مردمک

اگر به دنبال امتحان ضریب هوشی خود هستید، بهتر است با فکر کردن به این معمای چوب کبریت ذهن خود را فعال نگه‌دارید. معماهای چوب کبریت از آن دسته معماهایی هستند که می‌توانند به راحتی ذهن را به چالش بکشند. حل کردن این معماها به طور مرتب و روزانه مغز را وادار به فکر کرده و آن را فعال نگه می‌دارد.

این نوع معماهای ریاضی به دلیل اینکه باید تغییراتی در جایگاه هر کبریتی ایجاد کرد بسیار جذابند. در واقع معماهای چوب کبریت یکی از محبوب‌ترین نوع‌های معمای ریاضی است. اما به نظر شما برای حل این سوال چکونه باید عمل کرد؟ آیا می‌توان تنها با دو حرکت چوب کبریت تساوی ۷۷=۸۱-۷۵ را برقرار کرد؟ قطعا راه حلی برای برقراری تساوی وجود خواهد داشت ولی این سوال برای به چالش کشیدن ذهن شما طراحی شده است.

پیش از دیدن راه حل و پاسخ پیشنهاد می‌دهیم چند دقیقه تامل داشته و خودتان سوال را جواب دهید.

می‌توانی پاسخ این معما را حدس بزنی؟

معمای چوب کبریت

با حرکت دو چوب کبریت تساوی ۷۷=۸۱-۷۵ را برقرار کنید!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

برای دیدن جواب کمی پایین‌تر بروید

بیشتر بخوانید: یه چوب کبریت رو بردار و به سادگی معادله ۷=۸+۷ رو به شکل درستش دربیار

.

.

.

.

.

.

آیا می‌توانید پاسخ صحیح را حدس بزنید؟

تصویر کاملا گویای راه حل و پاسخ صحیح سوال است.

معماهای چوب کبریت اساساً معماهایی است که باید در آن‌ها چوب کبریت را به گونه‌ای جابجا کرد که یا تصویر صحیح ساخته شود یا معادله نوشته برقرار گردد. 

به طور کلی معماها یا پازل‌های چوب کبریت به شکل معادلاتی هستند که نادرست بوده و نیاز به حل دارند. اینگونه معماها برای همه کسانی که به دنبال بهبود ضریب هوش و مهارت های منطقی حل مسئله خود هستند، توصیه می‌‌شود. 

حل معماهای چوب کبریت می‌کند تا مهارت های حل مسئله خود را توسعه دهید و توانایی خود را برای تجزیه و تحلیل موقعیت ها و تفکر خلاقانه بهبود بخشید. حل معمای چوب کبریت نیاز به تمرکز دارد، زیرا حتی یک اشتباه کوچک می تواند کل معما را غیر قابل حل کند. تمرین اینگونه پازل‌ها می‌تواند به بهبود تمرکز و توجه شما به جزئیات کمک کند.

بازی معماهای چوب کبریت یک فعالیت آرامش بخش و کم استرس است که می توانید در هر مکانی انجام دهید. نظر و دیدگاه شما درباره این نوع از معماهای ریاضی چیست؟ آیا روشی برای کوتاه کردن زمان حل این سوالات وجود دارد؟

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک گذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.