میتونی فقط با حرکت دادن دو چوب کبریت تساوی ۵=۴+۰ رو برقرار کنی؟! + مردمک

0 13

میتونی فقط با حرکت دادن دو چوب کبریت تساوی ۵=۴+۰ رو برقرار کنی؟! + مردمک

معمای چوب کبریت یکی از انواع بازی‌های فکری است که شامل پازل‌های تصویری، معماهای ریاضی، معماها و بسیاری موارد دیگر نیز می‌شود. بازی فکری یکی از سرگرمی‌های اخیر در رسانه‌های اجتماعی بوده است که بسیاری به دنبال انواع مختلفی از معماها برای سرگرم کردن ذهن خود و داشتن یک تمرین ذهنی هستند.

پازل‌های چوب کبریت اساساً پازل‌هایی هستند که در آنها باید چوب‌های کبریت را که به شکل‌ها یا معادله‌هایی که درخواست می‌شود، مرتب کنید تا معما را حل کنید. به طور کلی پازل های چوب کبریت به شکل معادلاتی هستند که نادرست هستند و نیاز به حل دارند.

بیشتر بخوانید: فقط و فقط با یک حرکت معادله چوب کبریت ۷=۴-۴ به شکل صحیح در بیار!

برای همه کسانی که به دنبال بهبود بهره هوشی و مهارت های حل مسئله منطقی ذهنی خود هستند، توصیه می‌شود به حل این پازل‌های چوب کبریتی بپردازند. در این بخش یکی از جالب ترین پازل های چوب کبریت را داریم که در آن باید چوب کبریت ها را دوباره مرتب کنید تا مشکل ارائه شده برطرف شود.

در واقع انواع مختلفی از پازل های چوب کبریت وجود دارد. برخی از شما نیاز به جابجایی ۱ چوب برای رفع معما دارند، برخی از شما باید ۲ یا بیشتر چوب را جابجا کنید، و همچنین مواردی وجود دارد که ممکن است لازم باشد ۱ یا چند چوب کبریت اضافه کنید یا ۱ یا چند چوب کبریت را برای رفع مشکل حذف کنید.

بیشتر بخوانید: معمای چوب کبریت | فقط سه تا چوب کبریت را حرکت بده و دو مربع بساز!

مهم‌ترین مسئله در حین حل کردن این معماها تماشای با دقت سوال است. درواقع شما باید ایراد این معما را پیدا کنید و سپس با توجه به امکاناتی که در دست دارید ایراد معما را برطرف کنید تا تساوی برقرار شود. 

معمای چوب کبریت

به این معما با دقت نگاه کنید و سعی کنید با حرکت فقط دو چوب کبریت تساوی را برقرا کنید چقدر زمان احتیاج دارید؟ حدس می‌زنید؟ 

.

.

.

.

.

.

.

توانستید مشکل این این معما را پیدا کنید؟

.

.

.

.

.

.

بیشتر بخوانید: زیر ۱۰ ثانیه بگو کدوم چوب کبریت رو باید جابجا کنیم که معادله ۷=۵-۷ درست شه؟

.

.

.

.

چند ثانیه به زمان نیاز دارید؟

.

.

.

راه حل را مشاهده کنید:

.

.

.

پاسخ را مشاهده کنید:

حالا که پاسخ را مشاهده کردید راه حل خود را بررسی کنید و ایرادات خود را برطرف کنید! اگر به درستی نتوانستید این معما را حل کنید، ناامید نشوید و با حل کردن مداوم این معماها ذهن خود را تقویت کنید. به تمرین چنین پازل هایی با چوب کبریت ادامه دهید تا مهارت های حل مسئله خود را بهبود ببخشید. 

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.