نامه ای به امام زمان؛ ۴ نامه به امام زمان از زبان کودکان و نوجوانان + مردمک

0 55

نامه ای به امام زمان؛ ۴ نامه به امام زمان از زبان کودکان و نوجوانان + مردمک

آموختن مسائل دینی و آشنایی کودکان و نوجوانان با ائمه اطهار و امامان از وظایفی است که تمامی والدین بر عهده دارند. از این رو همیشه تلاش می‌کنند فرزندان خود را از دوران کودکی با راه و روش زندگی امامان آشنا کنند. امام زمان که امام دوازدهم شیعیان بوده، اگرچه در دوران غیبت کبری هستند، اما امید به ظهور ایشان باعث شده بسیاری از کودکان و نوجوانان در نامه ای به امام زمان احساسات و علاقه‌ی خود را بیان کنند. در ادامه ۴ نمونه از نامه‌هایی که برای امام زمان نوشته شده و در کتاب پیام‌های آسمان پایه نهم هم به آن اشاره شده‌است، را می‌خوانید.

نامه ای به امام زمان

سلام علیکم یا مولای مهربان

با سلام و درود بیکران به شما امام عزیز که مظهر مهر و محبت الهی هستید. اینجانب فرزند کوچک شما هستم که در انتظار ظهور شما به سر می‌برم.

امام عزیزم، روزها و شب‌ها را با یاد و انتظار شما سپری می‌کنم. شما الگو و اسوه من هستید. آرزو دارم روزی فرا برسد که در سایه عدالت شما زندگی کنم. می‌دانم روزی می‌آیید و ظلم و ستم را از بین می‌برید. ای کاش زودتر ظهور کنید تا دنیا را از بی‌عدالتی و ستم پاک کنید. منتظر روزی هستم که بتوانم در خدمت شما باشم و کمکی به برپایی عدالت کنم. شما الهام‌بخش من هستید و امیدوارم روزی شایستگی خدمت به شما را پیدا کنم.

امام عزیزم، از خداوند متعال می‌خواهم که ظهور شما را نزدیک کند تا دل‌های ما را با ظهور شما شاد کند. از خداوند می‌خواهم توفیق دیدار شما را به من عطا فرماید. من اکنون در انتظارم و امیدوارم که روزی فرا برسد که بتوانم در سایه لطف و محبت شما زندگی کنم. آرزومندم روزی برسد که با رهبری شما فقر از بین برود. هیچ‌جای دنیا هیچ کودکی گرسنه نباشد. همه در صلح و آرامش زندگی کنند و جنگ نباشد. کودکان شاد باشند و بخندند.

امیدوارم این نامه کوتاه، بیانگر عشق و ارادتی باشد که نسبت به شما دارم. از خداوند می‌خواهم همیشه در سایه حمایت‌های معنوی شما باشم.

بار دیگر سلام و درود بر شما امام زمان که امید بشریت هستید.

نامه ای به امام زمان از زبان یک نوجوان

نامه ای به امام زمان از زبان یک نوجوان

سلام بر شما ای امام بزرگوار

من یک نوجوان هستم که مشتاق دیدار شماست. روزگار سخت و طاقت‌فرسایی را می‌گذرانیم. از این همه بی‌عدالتی، فساد و دروغ دلم به درد آمده‌است.

چقدر دلم می‌خواهد که شما هرچه زودتر ظهور کنید و ما را از این رنج و سختی نجات دهید. من از اینکه هر روز شاهد از بین رفتن و نابودی استعدادهای هم‌سن و سالانم و حقوق مردم هستم، عذاب می‌کشم. چرا باید جوانان ما در فقر، بیکاری، بی‌عدالتی و سختی باشند؟ چرا باید آینده و استعدادهای ما تباه شود؟ مگر ما چه گناهی کرده‌ایم؟ ای کاش در دنیایی زندگی می‌کردیم که عدالت در آن حاکم بود و هیچ‌کس از حقش محروم نمی‌شد. دنیایی که در آن صلح و آرامش حکم‌فرما بود و مهر و محبت جای خشونت و نفرت را گرفته بود.

امیدوارم شما به زودی ظهور کنید و با پرچم حق بر سراسر عالم حکم‌رانی نمایید تا همه انسان‌ها بتوانند در کنار هم با صلح و صفا زندگی کنند. من و همه جوانان منتظریم تا در سایه عدالت شما پرورش یابیم و به اهداف واقعی خود برسیم. امیدوارم روزی فرا برسد که بتوانیم به راحتی و بدون هیچ مشکلی زندگی کنیم.

لطفا زودتر بیایید و ما را از این ظلمت نجات دهید. من هر روز صبح و شب برای تعجیل در فرج شما دعا می‌کنم و امیدوارم خداوند بزودی ظهورتان را نزدیک گرداند.

با احترام نوجوانی دلتنگ شما

نامه ای به امام زمان از زبان یک دختر نوجوان

امام زمان عزیزم،

سلام بر شما. امیدوارم حالتان خوب باشد. من فاطمه هستم، یک دختر ۱۲ ساله که از ته دل به شما علاقه دارد. می‌خواستم این نامه را بنویسم تا عشق و علاقه بی‌اندازه‌ام را به شما بیان کنم.

از وقتی به دنیا آمده‌ام، پدر و مادرم همیشه درباره‌ی شما و ویژگی‌های خوب شما برای من تعریف کرده‌اند. آن‌ها می‌گویند شما مهربان‌ترین و دلسوزترین انسانی هستید که روزی رهبری این دنیا را به دست می‌گیرید. آن‌ها می‌گویند شما خیلی باهوش و دانا هستید و از رازهای مخفی جهان آگاهی دارید.

همچنین آن‌ها می‌گویند شما بزرگ‌ترین آرزویتان این است که بتوانید دنیا را به مکانی امن و صلح‌آمیز برای همه‌ی مردم تبدیل کنید. من هر روز سعی می‌کنم مثل شما مهربان و دلسوز باشم. الگوی من در زندگی شما هستید. شنیدن داستان‌هایی درباره‌ی شما، امید مرا زنده نگه می‌دارد. من می‌دانم که شما یک روز ظهور خواهیدکرد و دنیا را نجات خواهیدداد. من با اشتیاق فراوان منتظر آن روز هستم.

در این چند سال اخیر، پدر و مادرم مرا به کلاس‌های قرآنی و دینی برده‌اند تا بتوانم درباره‌ی شما بیشتر بدانم. من درباره‌ی زندگی و اعمال نیکوی شما خوانده‌ام. هر چقدر بیشتر می‌خوانم، بیشتر علاقه‌مند به شخصیت بی‌نظیر شما می‌شوم. شما الهام‌بخش من هستید. ما در خانواده سعی می‌کنیم با انجام کارهای خیر و کمک به نیازمندان، محبتمان را به شما نشان دهیم. مثلاً ما بعضی از شب‌های جمعه انواع شیرینی و غذا برای همسایه‌های فقیرمان می‌بریم. مامانم می‌گوید این کار باعث خوشحالی شماست.

امام زمان عزیزم، من از صمیم قلب از خداوند می‌خواهم که روز ظهور شما را زودتر برساند تا بتوانیم در کنار هم دنیایی بهتر و عادلانه‌تر بسازیم. مطمئن باشید من و خانواده‌ام همیشه شما را دوست داریم و به یاد شما زندگی می‌کنیم. امیدوارم این نامه بتواند عمق محبت ما را به شما نشان دهد. منتظر روزی هستیم که بتوانیم شما را از نزدیک ببینیم.

با آرزوی دیدار شما

نامه ای به امام زمان با لحن ادبی

نامه ای به امام زمان با لحن ادبی

حضرت بقیةالله (عج)،

اولاً اجازه می‌خواهم که با وجود ناتوانی و ناچیز بودنم، این نامه را خدمت شما بنویسم تا شاید بتوانم کمی از عشق و علاقه‌ای که نسبت به شما در دل دارم را بیان کنم.

مولای مهربانم، از همان کودکی که مادرم داستان‌های شما را برایم تعریف می‌کرد، شیفته‌ی شما شدم. شنیدن درباره‌ی مهر و عطوفتی که نسبت به همه مخلوقات دارید، جایگاه رفیعی که نزد خداوند متعال دارید، آگاهی و دانش بی‌اندازه‌ای که نسبت به اسرار آفرینش دارید، همیشه باعث شگفتی و تحسین من بوده است.

ای نور چشمانم، دل‌های ما به امید دیدار شما می‌تپد و زبان‌هایمان پیوسته در ذکر و یاد شماست. شب‌ها چشم به راه طلوع خورشیدی هستیم که پرتو امیدبخشش دل‌ها را روشن کند.

ای صاحب الزمان، مسلمانان سراسر عالم با وجود دوری همواره یاد شما را در دل جای داده‌اند. آن‌ها با عشق و ارادت فراوان نام مبارک شما را بر زبان جاری می‌کنند و در هر نماز و دعایشان، خدا را به حق و جایگاه شما قسم می‌دهند تا روزی که موعود است فرا رسد.

مولایم، مردم با انجام اعمال خیر و نیکوکاری سعی دارند رضایت شما را جلب کنند. آن‌ها به فقرا و مستمندان کمک می‌رسانند، بیماران را مداوا می‌کنند، یتیمان و محرومان را تحت سرپرستی خود می‌گیرند تا شاید با این اعمال، زمینه‌ی ظهور شما فراهم شود.

آری، امام زمان عزیزم، ما در انتظار آن روزی هستیم که پرچم عدل جهانی شما برافراشته شود و زمین از ظلم و ستم پاک گردد. ما به شما افتخار می‌کنیم که دشمنان حق را نابود می‌کنید و عدالت را در سراسر جهان گسترش می‌دهید.

در پایان عرض می‌کنم که ای حضرت صاحب الزمان، من و همه‌ی بندگان مخلص شما آماده‌ی هر گونه فداکاری و از خودگذشتگی در راه شما هستیم و امیدواریم زودتر شاهد طلوع خورشید ولایت شما باشیم.

بنده‌ی ناچیزتان، سارا

سخن پایانی

امیدواریم از خواندن این نامه‌ها لذت برده‌باشید. به نظر شما در نامه به امام زمان چه موضوعات دیگری را می‌توان نوشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.