نگهداری از پودرهای اصلی آشپزی | آرد، شکر و نمک هم خراب می‌شوند؟ + مردمک

0 252

نگهداری از پودرهای اصلی آشپزی | آرد، شکر و نمک هم خراب می‌شوند؟ + مردمک

معمولا مردم یک کیسه آرد یا جوش شیرین و غیره خریداری می‌کنند و در چندین سال از آن‌ها استفاده می‌کنند. چه علاقه‌مند به پختن نان و کیک و غیره باشید و چه گهگاه برای تنوع دست به پخت می‌زنید، مهم است بدانید مواد اصلی آشپزی را تا چه زمان باید نگهدارید و کی باید آن‌ها را دور بریزید. به همین دلیل امروز با راهنمای نگهداری از این مواد همراه شما هستیم.


پیشنهاد ستاره:

نگهداری از پودرهای اصلی آشپزی

آیا آرد خراب می‌شود؟

درست است که آرد فاسد نشدنی به نظر می‌رسد و در کیسه‌‎های بزرگ نگهداری می‌شود اما اگر برای مدت طولانی در آن کیسه بماند مطمئناً خراب می‌شود و در واقع فقط تا سه ماه تازه می‌ماند. به همین دلیل است که پس از باز کردن آرد باید آن را به یک ظرف دربسته منتقل کنید. با انتقال آرد به ظرف مخصوص نگهداری مواد غذایی، می توانید عمر مفید آن را تا دو سال افزایش دهید. اگر از انواع مختلفی از آرد مثل آرد جو دوسر یا آرد بادام استفاده می‌کنید، آن‌ها را هم در یک ظرف دربسته نگهداری کنید زیرا خیلی سریعتر از آرد سفید فاسد می‌شوند. اگر آرد بادام به درستی نگهداری شود حدود یک سال ماندگاری دارد.

آیا شکر خراب می‌شود؟

برخلاف آرد، شکر سفید تاریخ انقضا نامشخصی دارد، مخصوصاً زمانی که در مکانی خشک و تاریک نگهداری شود. با این حال این قضیه برای شکر قهوه‌ای کمی متفاوت است چون وقتی در معرض هوا قرار بگیرد سفت می‌شود. برای استفاده حداکثری از شکر قهوه‌ای آن را در ظرف دربسته نگهداری کنید و ظرف دو سال آن را مصرف کنید. همچنین می توانید شکر قهوه‌ای را در فریزر نگهدارید. پودر قند نیز در صورت نگهداری به همین روش می‌تواند نامحدود نگهداری شود. با این حال، درست مانند شکر سفید و قهوه‌ای، اگر پودر قند در معرض رطوبت یا هوا قرار گیرد، طعم خوبی نخواهد داشت.

آیا جوش شیرین خراب می‌شود؟

کاربردهای زیادی برای جوش شیرین در خانه شما به غیر از پختن شیرینی وجود دارد. محو کردن لکه‌ها، تمیز کردن عمیق لباس‌ها یا رفع بوی بد یخچال چند نمونه از کاربردهای زیاد جوش شیرین هستند. با وجود کاربردهای فراوان، جوش شیرین ماندگاری نسبتاً کوتاهی دارد و با باز شدن بسته نهایتا ۶ ماه دوام دارد. برای افزایش مدت زمان ماندگاری بیشتر، جوش شیرین خود را در ظرف دربسته ریخته و در کابینت یا انبار نگهداری کنید. اگر می‌خواهید تازگی آن را تست کنید، یک قاشق غذاخوری از آن را داخل سرکه بریزید، اگر جوشان شد، یعنی هنوز تازه است.

آیا بیکینگ پودر خراب می‌شود؟

بیکینگ پودر هم مثل جوش شیرین است. از آنجایی که بکینگ پودر به رطوبت و نم حساس است باید به ظرف دربسته منتقل شود و در جای خشک و تاریک نگهداری شود تا ماندگاری آن طولانی شود و تازه بماند.

آیا نمک خراب می‌شود؟

نمک معمولی تا آخر عمر سالم می‌ماند اما نمک یددار یا طعم دار به مرور زمان خراب می‌شود. 

آیا عصاره وانیل خراب می‌شود؟

درست مثل نمک، ماندگاری نامحدودی دارد اما اگر در یک ظرف دربسته و در جای خشک و خنک و تاریک نگهداری شود. بهتر است قبل از استفاده آن را بو کنید، اگر بوی شیرین وانیل همیشگی را نداد بهتر است از آن استفاده نکنید و آن را دور بریزید.

آیا نشاسته ذرت خراب می‌شود؟

بوی بد، طعم ترش یا تغییر رنگ از نشانه‌های نشاسته ذرت خراب شده است. نگهداری مناسب در جایی که در معرض کمترین نور و رطوبت باشد، ماندگاری بیشتر نشاسته ذرت را تضمین می‌کند و مدت بیشتری تازه می‌شود.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند.
با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.