هرچیزی که در مورد آرایش دائم باید بدونی اینجاست + مردمک

0 225

هرچیزی که در مورد آرایش دائم باید بدونی اینجاست + مردمک

وقتی صحبت از زیبایی است، برای داشتن یک سبک زندگی کم هزینه اما زیبا باید چاره‌ای اندیشید. آیا دنبال راهی برای کاهش مراقبت روزانه از مو هستید؟ کراتینه درمانی می‌تواند تا چند ماه حتی موهای مجعد و وز را صاف نگه دارد. زمان کافی برای مانیکور هفتگی ندارید؟ کاشت ناخن تا حدود یک ماه روی ناخن شما می‌نشیند و دستان شما را همیشه تمیز و مرتب نشان می‌دهد.

وقتی نوبت به آرایش طولانی مدت و دائم می‌رسد، گزینه‌های بیشتری هم دارید، جذابیت آرایش دائمی مطمئناً وسوسه‌انگیز است – تصور کنید دیگر هرگز مجبور نباشید دقایق طولانی را صرف کشیدن خط چشم کنید. اما معایب آرایش دائم هم کم نیستند. چند ساعت درد و ریسک خطرات جدی و تهدیدکننده. در این مطلب هر آنچه درمورد آرایش دائم باید بدانید را برای شما آورده‌ایم.


پیشنهاد ستاره:

همه چیز درباره آرایش دائم

آرایش دائم چیست؟

آرایش دائم که به عنوان خالکوبی زیبایی، میکروپیگمنتیشن یا درمپیگمنتیشن هم شناخته می‌شود، نوعی خالکوبی سطحی است که شامل استفاده از رنگدانه در لایه درم پوست برای تقویت رنگ ابروها، چشم و لب است. آرایش دائم همچنین در زمینه پزشکی برای پوشاندن جای زخم و غیره نیز استفاده می‌شود.

رنگدانه‌ها در عمق کم با استفاده از دستگاه در پوست رسوب داده می‌شون. این رنگدانه‌ها غلظت کمتری از رنگ و نسبت مایع بالاتری نسبت به جوهر خالکوبی سنتی دارند که باعث می‌شود روی پوست ظاهری طبیعی‌تر داشته‌باشند و به مرور زمان نیز محو می‌شوند.

از آنجا که رنگدانه‌ها محو می‌شوند، آرایش دائمی در واقع نیمه دائمی است و در طول زمان نیاز به تمدید دارد. بسته به عواملی مانند نوع رنگدانه، محل خالکوبی، سن مشتری، سبک زندگی و نوع پوست، هر یک تا سه سال نیاز به تمدید آرایش دائمی است. در حقیقت آرایش دائم لزوما کار بدی نیست، چهره ما با گذشت زمان تغییر می‌کند و اینکه بتوانیم تغییر مثبتی ایجاد کنیم ایده‌آل است.

محبوب‌ترین انواع آرایش دائمی عبارتند از: میکروبلیدینگ ابرو، رژ لب، خط چشم دائمی و تقویت خط بن مژه و خالکوبی کک و مک‌های صورت. بسته به نوع آرایش دائمی که انتخاب می‌کنید، تکنیک، نتایج و میزان محو شدگی بسیار متفاوت است. 

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ تکنیکی است که برای بهبود ظاهر ابروها استفاده می‌شود. این روش شامل استفاده از یک ابزار کوچک دستی با سوزن‌های بسیار ظریف برای رسوب رنگدانه و ایجاد ضربه‌های کوچک و مو مانند در لایه بالایی پوست است. رنگدانه های مورد استفاده در میکروبلیدینگ به طور خاص برای مطابقت با رنگ مو و رنگ پوست افراد انتخاب می‌شوند و کلید دستیابی به نتایج زیبا و طبیعی، انتخاب دقیق تکنسینی است که تئوری رنگ و عمق پوست را درک کند.

میکروبلیدینگ به افراد این مکان را می‌دهد تا ظاهر ابروهای خود را مرتب کرده و بهبود دهند. این تکنیک برای کسانی که ابروهای نازک و کم پشت دارند، یا به هردلیلی ابروهای خود را از دست داده‌اند، ایده‌آل است. ابروهای میکروبلیدینگ شده بسته به نوع پوست شما یک تا سه سال حدودا دوام دارند و برای اینکه طول عمر خوبی داشته‌باشند باید به دقت دستورالعمل‌هایی که تکنسین به شما می‌دهند را دنبال کنید.

اینکه بعد از ۱۲ تا ۱۵ ماه نیاز به ترمیم داشته‌باشید امری طبیعی و عادی است. در مطلب هر چیزی که باید در مورد میکروبلیدینگ ابرو بدونی اینجاست، به طور کامل درباره این تکنیک صحبت کرده‌ایم.

براشینگ لب

نقاط ریز رنگدانه به لب‌ها اضافه شده و میزان پوشش رنگ رژ موردنظر ایجاد می‌شوند. براشینگ لب همچنین می‌تواند برای بهبود شکل لب استفاده شود، و آن را به گزینه‌ای عالی برای کسانی تبدیل می‌کند که می‌خواهند بدون جراحی وضوح بیشتری به لب خود اضافه کنند. این تکنیک همچنین خطوط ریز و چین و چروک لب را کاهش می‌دهد.

رنگ و پوشش جوهر بسته به ترجیحات فردی متفاوت است. بسته به عواملی مانند نوع پوست، سبک زندگی و نحوه مراقبت از پوست در برابر آفتاب، نتایج می‌توانند از یک و نیم تا سه سال دوام داشته باشند.

خط چشم دائمی

خط چشم دائمی دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‌رسد- خط چشم خالکوبی شده نیمه دائمی. این روش با استفاده از یک سوزن کوچک متصل به یک قلم دیجیتالی انجام می‌شود که رنگدانه را به داخل پوست فشار می‌دهد.تحمل درد از مشتری به مشتری دیگر بسیار متفاوت است. مانند خط چشم سنتی، تکنیک های طراحی مختلفی وجود دارد که می توان انجام داد که طبیعی ترین آنها برجسته کردن خط مژه است که مژه‌های پرتری را به چشم می‌آورد.

متاسفانه این روش برای کسانی که پوست پلک چشم آن‌ها نازک و افتاده‌است بازدهی مطلوبی ندارد. مانند سایر گزینه های آرایش دائمی، نتایج بسته به عوامل فردی بین یک تا سه سال دوام دارند.

محو کردن کک و مک

خالکوبی کک و مک شامل خالکوبی کک و مک‌های کوچک به شکل طبیعی بر روی پوست با استفاده از دستگاه یا ابزار دستی است که رنگدانه را به شکل کک و مک در پوست رسوب می‌دهند. به خاطر داشته‌باشید اگر از این روش استفاده کنید، در آینده امکان استفاده از لیزر پوست را نخواهید داشت. 

نکات مهم درباره انجام هر یک از تکنیک‌های آرایش دائم

۱- قبل از انجام آرایش دائمی مهم‌ترین قدم این است که با تحقیق و آگاهی مرکز مورد نظر خود را پیدا کنید. فراتر از خطرات عفونت بالقوه و سایر خطرات، احتمال نارضایتی از طراحی و هنر وجود دارد. درست است که آرایش دائمی در حقیقت نیمه دائم است، اما باز هم صحبت چند سال است نه ماه و هفته!

۲- مراقب جای زخم بالقوه، خطر عفونت و سایر پیامدهای منفی باشید. آرایش دائمی بدون خطر نیست و باید پیامدهای منفی بالقوه را بشناسید. احتمال خطر در این تکنیک کم نیست حتی اگر تیغه و رنگدانه ها استریل شده و با دقت انتخاب شوند. خطرات بالقوه عبارتند از عفونت، واکنش آلرژیک، محو شدن سریع، نتایج ناهموار، و جای زخم.

۳- باید مراقبت‌های لازم قبل و بعد از اقدام آرایشی را شناخته و به دقت دنبال کنید. رعایت دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی برای دستیابی به نتایج مطلوب بسیار مهم است.

نظر شما درباره آرایش دائم چیست؟ به نظر شما ارزش تحمل درد و هزینه را دارد؟

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.