پیش از بازسازی آشپزخانه چه نکاتی را مدنظر قرار دهیم؟ + مردمک

0 70

پیش از بازسازی آشپزخانه چه نکاتی را مدنظر قرار دهیم؟ + مردمک

بسیاری از ما تصویر آشپزخانه‌های مختلف از مدل آشپزخانه مینیمال گرفته تا دکوراسیون آشپزخانه مدرن و لاکچری را در همه جا دیده و در رسیدن به تبدیل آشپزخانه منزل شخصیمان به یکی از این مدل‌ها تلاش می‌کنیم. اگر اکنون به جایی رسیده‌اید که قصد بازسازی آشپزخانه خود را دارید، حتما به این نکاتی که در ادامه شرح خواهیم داد، توجه نمایید. جزئیات یکی از مهمترین ارکان در بازسازی آشپزخانه است. بنابراین قبل از کوبیدن پتک به اپن آشپزخانه خود، به این توصیه‌ها دقت کنید.

نکاتی که قبل از بازسازی آشپزخانه باید بدانید

۱- باید بدانید آیا لازم است آشپزخانه خود را بازسازی کنید یا کافیست آن را فقط کمی سر و سامان دهید؟

از آنجایی که بازسازی آشپزخانه نیاز به زمان، انرژی و پول زیادی دارد، باید مطمئن شوید که همه چیز ارزشش را دارد. اگر آشپزخانه برای نیازهای شما، چه برای پخت و پز و چه برای ذخیره‌سازی، کارایی لازم را نداشته باشد، ارزش بازسازی را دارد. برآورده ساختن این نیازهای عملکردی اغلب نیازمند بازنگری کامل آشپزخانه و چیدمان آن است. از سوی دیگر، اگر آشپزخانه شما کاربردی است اما دکوراسیون آن شما را خوشحال نمی‌کند، ممکن است تغییر کابینت یا جزیره آشپزخانه نیاز شما را برآورده کند.

قبل از تصمیم‌گیری درباره بازسازی کامل آشپزخانه، با یک طراح داخلی مشورت کنید تا به شما بهترین ایده‌های حرفه‌ای را بدهد. به نظر ما با یک پیمانکار هم مشورت کنید تا بفهمید تغییر کاربری برای شما بهتر است یا تجدید لوازم و وسایل مانند کابینت و غیره.

۲- هزینه بازسازی آشپزخانه را به طور کامل در نظربگیرید

هزینه بازسازی آشپزخانه به متغیرهای زیادی بستگی دارد – از اندازه آشپزخانه شما گرفته تا مواد و لوازمی که باید تهیه شود و حتی شهری که در آن زندگی می‌کنید. اگر آشپزخانه شما کوچک باشد، مواد و وسایل مقرون به صرفه را انتخاب می‌کنید و بخش عمده‌ای از کار را به عهده بگیرید. برعکس اگر فضای شما بزرگتر باشد، لوازم درجه یک را انتخاب کنید و برای انجام همه کارها افراد متخصص را استخدام کنید، این هزینه به مراتب قابل توجه‌تر است. به همین دلیل است که درنظر گرفتن بودجه و در نظر گرفتن هر هزینه ممکن برای بازسازی آشپزخانه بسیار مهم است.

شما قطعا نمی‌خواهید در نهایت وسط یک آشپزخانه نیمه تمام بایستید و متوجه شوید که پولتان تمام شده‌است. به همین دلیل مهم است که قبل از شروع کار مطمئن شوید که بودجه شما تا حد امکان کامل است و تمام هزینه‌ها را پوشش خواهد‌داد. مسائلی مانند نوع کاشی، کابینت، لوله‌کشی و غیره همه در هزینه‌ها نقش مهمی دارند و زمانی بودجه کامل تخمین زده می‌شود که طرحی منظم و دقیق داشته‌باشید. 

نکته مهم دیگر این است که بازسازی چگونه بر چیدمان خانه تاثیر دارد. اگر دیوارها نیاز به پایین آمدن داشته‌باشند و یا نیاز به کفپوش جدید باشد می‌تواند به شدت روی هزینه‌ها و جدول زمانی انجام کار تاثیر بگذارد. 

۳- به نکات ریز اما کاربردی در بازسازی خانه توجه کنید

همانقدر که در بازسازی آشپزخانه به تصاویری از آشپزخانه رویایی خود توجه دارید، مهم است که عملکرد را هم در نظر بگیرید. واقعا به این فکر کنید چه نیازهای خاصی دارید، چه قدر زمان خود را در آشپزخانه می‌گذرانید و چه سبک آشپزی را بیشتر دوست دارید و چه ویژگی‌هایی در آشپزخانه‌ی شما بهترین عملکرد را به ارمغان خواهندآورد. همه این نکات بسیار شخصی و مختص خانواده هستند، و برای همه به عنوان یک فرمول مناسب نیستند. در اینجا به گلچینی از بهترین نکات طراحی کاربردی که برای بازسازی آشپزخانه توصیه شده‌اند، اشاره می‌کنیم:

  1. ظروف و لیوان‌ها را نزدیک ماشین ظرفشویی قرار دهید.
  2. سطل زباله و ماشین ظرفشویی را نزدیک سینک قرار دهید.
  3. فضای کار کافی را در دو طرف محدوده قرار دهید.
  4. به میزان نوردهی فضا توجه داشته‌باشید
  5. از میزان فضای لازم برای ذخیره‌سازی مواد اطمینان حاصل کنید.

به خاطر داشته باشید که یک بازسازی کامل آشپزخانه در زمانی که هنوز در خانه زندگی می‌کنید می‌تواند کاری بسیار سخت باشد. مهم است که در نظربگیرید که آیا این “آشوب” چیزی است که شما و خانواده می‌توانید از پس آن برآیید؟

اگر علاقه زیادی به بازسازی آشپزخانه دارید، اجازه ندهید این توصیه شما را بترساند. در عوض، از این نکات استفاده کنید تا به شما قدرت دهد تا با دانش و کنترل هر چه بیشتر بر روی نتیجه، به بازسازی آشپزخانه خود بپردازید.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.