چطوری گردنبندها رو مرتب کنیم که دیگه به هم گره نخورن؟ + مردمک

0 29

چطوری گردنبندها رو مرتب کنیم که دیگه به هم گره نخورن؟ + مردمک

آیا این تصویر برای شما هم آشناست؟ برای مهمانی یا قرارتان عجله دارید و دیرتان شده‌است،به سرعت لباس می‌پوشید، آرایش می‌کنید و وسایلتان را برمی‌دارید اما وقتی می‌خواهید گردنبندتان را پیدا کنید، با رشته‌هایی آشفته از گردنبندهایتان مواجه می‌شوید که نه فقط وقت، بلکه حوصله باز کردن این گره کور را ندارید. این مشکل برایتان آشنا نیست؟ اگر شما هم دچار این مشکل هستید، به این دلیل است که هنوز اکسسوری‌های خود را سازماندهی و مرتب نکرده‌اید.

بدون سازماندهی مناسب، گردنبندها ممکن است آسیب ببینند، کدر شوند و گره بخورند. وسوسه‌انگیز نیست که یک بار برای همیشه گردنبندهای خود را مرتب کنید و هروقت که خواستید به راحتی گردنبند موردنظر خود را پیدا کرده و به گردن بیاویزید؟ با راهنمای مرتب کردن گردنبند در این مطلب همراه شما هستیم.

گردنبندهای مرتب و آویخته

راهنمای مرتب کردن گردنبند

این راهنما براساس نظرات متخصصین سازماندهی خانه نوشته‌شده و راهنمایی کامل و جامع در این زمینه به شمار می‌رود.

مرحله اول: تمام گردنبندهای خود را بچینید

اولین کار در تلاش برای سازمان‌دهی گردنبندهای شما این است که هر گردنبندی را که دارید پیدا کنید و آن را در مقابل خود بگذارید. این کار به شما امکان می‌دهد وسایل خود را راحت تر ارزیابی کنید، که برای مرحله بعدی مهم است. مطمئن شوید که گردنبندها را از جاهای مختلف مانند کیف، میز کنار تخت، کشوهای کمد و جاهای دیگر بردارید. یک پلی لیست خوب آهنگ را بگذارید پخش شود و برای جدا کردن گره‌های گردنبند از یکدیگر وقت بگذارید.

چگونه گره گردنبند را در خانه باز کنیم؟

  • اگر فقط در یک زنجیره گره دارید، زنجیر را روی یک سطح صاف و سخت بگذارید. یک سنجاق یا هر چیز تیز و همچنین یک جفت موچین پیدا کنید. مرکز گره را پیدا کرده و با سنجاق شروع به ضربه زدن کنید. بین زنجیر و خود گره واقعی ضربه بزنید، نه مستقیماً روی زنجیر. مراقب باشید که زنجیر شکسته نشود یا آسیب نبیند. وقتی گره را به اندازه کافی شل کردید که فضایی باز شود تا موچین‌ها را وارد کنید، با استفاده از موچین‌ها تلاش کنید گره را باز کنید. اگر گره سرسخت است، به ضربه زدن ادامه دهید و در صورت لزوم سنجاق تیزتری پیدا کنید.
  • اگر چند زنجیر به هم گره خورده‌اند، از همان روش ضربه زدن استفاده کنید و ابتدا با گره‌های بزرگ‌تر کار خود را شروع کنید. با سنجاق ضربه بزنید تا گره‌ها باز شوند و با موچین گره را باز کنید و از گره به سمت بیرون شانه کنید تا بیرون بیاید. با زنجیرها مانند موهای خود رفتار کنید (به خاطر داشته باشید که فشار زیادی وارد نکنید زیرا زنجیرها ظریف هستند).سعی کنید هر بار روی یک زنجیره تمرکز کنید و از زنجیره‌ای که راحت‌تر گره‌ی آن باز می‌شود شروع کنید. 
گردنبندهای به هم گره خورده!

مرحله دوم: دست به کار شوید

چند ظرف را بردارید تا از آنها برای مرتب‌سازی استفاده کنید تا به شما در سازماندهی این فرآیند کمک کند. می‌توانید روی این ظرف‌ها برچسب‌ بگذارید: اهدایی، استفاده روزانه، استفاده مهمانی‌ها و مراسمات. هر گردنبند آسیب‌دیده‌ای که قصد تعمیر نگهداری آن‌ را ندارید را به سادگی دور ریخته و بار خود را سبک کنید. 

بیشتر بخوانید: چگونه بقایای برچسب ها را از ظرف های پلاستیکی پاک کنیم؟ ۴ روش موثر و کاربردی

مرحله سوم: نوبت پرسیدن سوالات سخت است!

وقتی هر گردنبند را بررسی می‌کنید، کمی وقت بگذارید و چند سوال از خود بپرسید:

چرا این گردنبند را استفاده نمی‌کنم؟ آیا این گردنبند هدیه‌ای است که به خاطر عذاب وجدان آن را نگه داشته‌ام و آن را دوست ندارم؟ آیا نمی‌توانم این گردنبند را دور بریزم اما نمی‌توانم آن را استفاده کنم؟ آیا این گردنبند طلا و نقره برایم ارزش احساسی ندارد که بخواهم آن را بفروشم یا با اکسسوری دیگری تعویض کنم؟

با پاسخ دادن به این سوالات به راحتی می‌توانید تکلیف انبوه گردنبندهای خود را مشخص کنید.

مرحله چهارم: سازماندهی بر اساس دسته

پس از مرتب کردن تمام گردنبندهای خود، زمان آن می‌رسد که گردنبندهایی که قصد نگهداری آنها را دارید کنار بگذارید. در این مرحله باید سوالات زیر را از خود بپرسید:

آیا شما فردی بصری هستید که باید گردنبندهای خود را ببینید تا آنچه را که دارید به یاد بیاورید؟ 

به چه چیزی نیاز دارید که گردنبندهای خود را با استفاده از آن مرتب کنید؟ سینی گردنبند؟ سازمان‌دهنده دیواری گردنبند؟ استند جواهرات؟

استند جواهرات

وسیله‌ای را انتخاب کنید که واقعا آن را بپسندید. مطمئن شوید این وسیله همان چیزی است که نیاز دارید و در آینده نیز قرار است گردنبندهای شما با این وسیله مرتب بمانند. گردنبندها را پس از پوشیدن به جای خود بازگردانید و هر چند وقت یک بار این مراحل را تکرار کنید تا گردنبندهایی را که دیگر مناسب استایل شما نیستند اهدا کنید یا بفروشید.

بیشتر بخوانید: ۳ ترفند متفاوت و موثر برای تمیز کردن زیورآلات با جنس استیل

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما و کاربران محترم سایت ستاره به اشتراک بگذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.