چیستان | آن كدام درنده است كه آدم سرش را می‌خورد؟ + مردمک

0 18

چیستان | آن كدام درنده است كه آدم سرش را می‌خورد؟ + مردمک

چیستان‌ها سوالات شیرین و خواندنی هستند که در لحظه می‌توانند ذهن خواننده را به چالش بکشند. سوالاتی که درون خود یک نکته انحرافی پنهان کرده و برای بیرون کشیدن این نکته نیاز به عملکرد بیشتری از مغز داریم. برای حل یک چیستان باید همه جوانب سوال را در نظر بگیریم. آیا سوال اطلاعات عمومی ما را هدف قرار داده است؟ آیا چیستان با حروف و کلمات بازی می‌کند؟ و … با دادن پاسخ به این سوالات می‌توانیم در کمترین زمان جواب صحیح چیستان را بیابیم.

به نظر شما چیستان مورد نظر ما چگونه حل خواهد شد؟ آیا این سوال بازی با کلمات است یا در واقعیت هم وجود دارد؟ پیشنهاد می‌کنیم سوال را بیش از یکبار خوانده و از همه زوایا به ان نگاه کنید.

بیشتر بخوانید: آن چیست که همه می بینند اما خدا نمی بیند؟

چیستان سر درنده خوردنی

آن كدام درنده است كه آدم سرش را می‌خورد؟

زمان شما از همین الان آغاز می‌شود.

.

.

.

.

.

.

.

.

هنوز فرصت کافی برای رسیدن به پاسخ را دارید. پیشنهاد می‌کنیم بیشتر درباره این چیستان بامزه فکر کنید.

بیشتر بخوانید: آن كدام چهار است كه پنج نمی‌شود؟

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ شما برای این سوال چیست؟ این حیوان درنده کدام است؟

پاسخ چیستان سر درنده خوردنی

خب همانطور که حدس زدید این چیستان بازی با کلمات بوده و جواب صحیح سلطان جنگل شیر است.

اما چگونه؟

منظور از سر حیوان درنده سر شیر نیست بلکه سرشیر بوده که نوعی لبنیات است.

سرشیر نوعی خامه است که از سطح شیر گرفته می‌شود. سرشیر به‌صورت سنتی با حرارت دادن شیر یا جوشاندن ملایم برای یک تا دو ساعت و سرد کردن تدریجی آن در مدت چندین ساعت و سپس جدا کردن خامه از سطح شیر تهیه می‌شود.

بیشتر بخوانید: کدام ماشین ایرانی است که اگر آن را وارونه بخوانیم، میوه خواهدشد؟

به طور کلی چیستان‌ها اثرات مثبتی بر ذهن و فکر ما خواهند گذاشت به شرطی که خودمان را گول نزنیم و به طور مرتب در حل روزانه آن‌ها کوشا باشیم. از جمله فواید حل چیستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش آرامش: فکر کردن برای یافتن حل چیستان‌ها می‌تواند یک فعالیت آرامش‌بخش باشد. این امر می‌تواند به ما کمک کند تا از استرس و اضطراب خلاص شویم و برای لحظاتی از دنیای پر استرس رها شویم.

تقویت حافظه: چیستان‌ها معمولاً از ما اطلاعاتی را می خواهند که ما باید آن ها را به یاد بیاوریم. این امر باعث تلاش ذهن و درنتیجه تقویت حافظه ما می‌شود. همچنین چیستان ها اطلاعات جدیدی نیز به ما یاد می دهند. به عنوان مثال، یک چیستان می‌تواند به ما کمک کند تا کلمات جدیدی یاد بگیریم یا اطلاعات تاریخی را به خاطر بسپاریم.

افزایش مهارت حل مسئله: چیستان‌ها به ما کمک می‌کنند تا با چالش‌های جدید روبرو شویم و راه‌حل‌های خلاقانه‌ای برای آن‌ها پیدا کنیم.  این امر مهارت حل مسئله ما را افزایش می‌دهد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما و دیگر کاربران ستاره به اشتراک گذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.