چیستان | آن چيست گرد و كوچک، آويز و معلق، گرد است و دراز و در ندارد؟ + مردمک

0 24

چیستان | آن چيست گرد و كوچک، آويز و معلق، گرد است و دراز و در ندارد؟ + مردمک

چیستان سوال شیرین و جذابی است که با داشتن نکته انحرافی ذهن خواننده را به چالش می‌کشد. اینگونه سوالات می‌توانند در قالب شعر یا نثر بیان شوند و از جذابیت خوانشی نیز بهره‌مند گردند. چیستان می‌تواند به همه چیز اشاره داشته باشد از همه اشیا گرفته تا همه حیوانات، میوه‌ها و …. اطلاعات عمومی خواننده را سنجیده و با نکته انحرافی که درون مخفی کرده او را از مسیر رسیدن به پاسخ صحیح دور می‌نماید.

به طور مثال در همین سوال مشخص نیست که منظور از گرد و کوچک یا معلق چیست؟ آیا طراح سوال قصد بیان شی دارد یا تنها با کلمات بازی می‌کند؟ همه این‌ها سوالاتی است که پیش از دادن جواب باید از خود بپرسید و پاسخ دادن به آن‌ها به جواب درست چیستان برسید.

بیشتر بخوانید: آن چیست که دوبار رایگان بهت تعلق می گیره؛ اما بار سوم باید براش پول پرداخت کنی؟

پیشنهاد می‌کنیم برای حل این سوال اصلا عجله نکرده و با فراغ بال به آن پاسخ دهید. سوال را چندبار بخوانید تا متوجه شوید که از شما چه می‌خواهد.

بیشتر بخوانید: آن چيست كه بسيارش كم است و آن چيست كه كمش بسيار است؟

چیستان گرد و معلق

آن چيست گرد و كوچک، آويز و معلق، گرد است و دراز و در ندارد؟

.

.

.

.

.

.

.

.

.

آیا به جوابی برای این سوال رسیدید؟ 

بیشتر بخوانید: آن کدام پرنده است که سه حرف میانی‌‌اش معنی آتش می‌‌دهد؟

.

.

.

.

.

.

.

.

.

بیشتر تمرکز کنید. رسیدن به پاسخ این سوال کار هر کسی نیست پس بیشتر دقت نمایید.

.

.

.

.

.

بیشتر بخوانید: آن کدام کشور است که دو حرف اولش جنس پارچه است؟

پاسخ چیستان گرد و معلق

بله درست حدس زدید پاسخ صحیح میوه انگور است.

دانه‌های انگور گرد و کوچک هستند. از خوشه‌ای آویزان و معلق بوده و مانند میوه‌های دیگر که قابلیت بریدن دارد نمی‌توان آن را به چند قسمت تقسیم کرد. کافی تصویر انگور را در ذهن خود بازسازی کرده تا بتوانید سوال را بر آن منطبق نمایید.

چیستان یک نوع معمای فکری است که در آن باید تعدادی اطلاعات و شرایط را حل کنید تا به پاسخ صحیح برسید. این معماها اغلب شامل سوالاتی هستند که برای پیدا کردن پاسخ به تفکر خلاقانه و بازتاب نیاز دارند.

این سوالات معما گونه به عنوان یک فعالیت سرگرم‌کننده و آموزشی محسوب می‌شوند. آن‌ها مهارت‌های مختلفی را تقویت می‌کنند، از جمله تفکر منطقی، استدلال، حل مسئله، خلاقیت و همکاری در گروه. علاوه بر این، چیستان‌ها باعث تحریک ذهن و افزایش تمرکز و توجه می‌شوند.

بیشتر بخوانید: آن كدام چهار است كه پنج نمی‌شود؟

برای حل یک چیستان، شما باید اطلاعات موجود را تحلیل کرده، الگوها و ارتباطات پنهان را تشخیص داده و به پاسخ درست برسید. بعضی از چیستان‌ها نیازمند استفاده از حافظه، اطلاعات عمومی یا مهارت‌های خاصی مانند رمزنگاری و فهم نمودارها هستند.

در مجموع، چیستان‌ها به عنوان یک چالش ذهنی جذاب و سرگرم‌کننده شناخته می‌شوند و می‌توانند فرصتی مناسب برای تمرین و تقویت مهارت‌های شناختی شما باشند.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک گذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.