چیستان | آن چیست که دوبار رایگان بهت تعلق می گیره؛ اما بار سوم باید براش پول پرداخت کنی؟ + مردمک

0 26

چیستان | آن چیست که دوبار رایگان بهت تعلق می گیره؛ اما بار سوم باید براش پول پرداخت کنی؟ + مردمک

چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد. این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد. در واقع یکی از سرگرمی‌های ادبی که در بین ایرانیان بسیار رواج دارد؛ چیستان است. این سوالات معماگونه علاوه بر جنبه سرگرم کننده شان، بخش‌های آموزشی نیز دارند که برای کودکان و نوجوانان بسیار کاربردی و مفید است. 

در واقع یک شخص با فکر کردن به چیستان و حل کردن آن می‌تواند مهارت‌های حل مسئله خود را بهبود ببخشد و دید بازتری نسبت به مسائل و مشکلات پیدا کند.

در حل کردن یک چیستان شما باید از اطلاعات موجود برای رسیدن به یک پاسخ منطقی استفاده کنید؛ با اینحال در برخی موارد اطلاعات درون متن گمراه کننده است و این به هوش و ذکاوت شما بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: چیستان | اون چیه وقتی می‌بینیش، نمی‌خریش، اگه هم بخریش نمی‌پوشیش، اگه هم بپوشیش نمی‌بینیش؟

چیستان مفت و پولی

آن چیست به هر شخص سه بار داده می‌شود؛ دوبار اول رایگان و بار سوم باید پول آن را پرداخت کنی؟

چیستان
چیستان دوبار رایگانه و بار سوم پولی

به نظرتان جواب این چیستان چیست؟ آن چیست به هر شخص سه بار داده می‌شود؛ دوبار اول رایگان و بار سوم باید پول آن را پرداخت کنی؟

.

.

.

.

.

.

بیشتر فکر کن!

.

.

.

.

.

.

جواب ساده است و خیلی بهت نزدیکه!

.

.

.

.

.

جواب این چیستان ۵ حرفی هست و اول آن با حرف “د” شروع می‌شه.

.

.

.

.

وقتت تموم شد!

.

.

.

.

پاسخ چیستان مفت و پولی

جواب دندان است.

بله دندان‌های یکی از نعمت‌های الهی با ارزش هستند که دو بار به صورت رایگان در اختیار انسان قرار می‌گیرند.

دفعه اول در نوزادی دندان‌های شیری رشد می‌کنند. این دندان‌ها به مرور خراب شده و جای خود را به دندان‌های اصلی می‌دهند که آن هم رایگان است.

اما اگر دندان‌های اصلی شما خراب شوند شما باید پول پرداخت کنید تا آن را ترمیم کرده و یا ایمپلنت کنید. بنابراین بار سوم دیگر رایگان نیست و شما باید هزینه آن را بپردازید.

برای حل کردن این نوع چیستان‌ها ، باید اطلاعات چیستان را به ذهنمان بسپاریم؛ به همین دلیل چیستان به ما کمک می‌کند تا حافظه خود را تقویت کنیم. بنابراین تنها جنبه سرگرم کننده این چیستان‌ها مفید نیست، بلکه ذهن را تقویت کرده و مانع از آلزایمر و بیماری دیگر در دوران پیری می‌شود. 

اگر از این چیستان خوشتان آمد؛ نظراتتان  را با ما به اشتراک بگذارید. این چیستان را برای دوستان خود ارسال کنید تا ببینید چقدر باهوش هستند؟Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.