چیستان | پر داره ولی پرنده نیست پا داره ولی انسان نیست! + مردمک

0 40

چیستان | پر داره ولی پرنده نیست پا داره ولی انسان نیست! + مردمک

چیستان‌ها مجموعه‌ای از نکات معمایی هستند که با در کنار هم قرار گرفتن تبدیل به سوال هوشمندانه‌ای می‌شوند. معمولا نکته انحراف در این سوالات باعث می‌شود که خط فکری خواننده از جواب صحیح دور شود. مطالعه روزانه چیستان‌ها باعث می‌شود که ذهن و نحوه تفکر در کودکان تقویت شود. بنابراین پیشنهاد ما به مادران و معلمان مدارس استفاده از این سوالات در خانه و کلاس درس است. چیستان‌ها نه تنها برای رده سنی کودکان کاربرد دارد بلکه در بزرگسالان نیز می‌تواند از بروز بیماری های زوال عقل جلوگیری نماید.

اما چیستانی که در ادامه برای شما بیان خواهیم کرد چه نکاتی خواهد داشت؟ خارج کردن نکات انحرافی سوال وظیفه شماست و طراح می‌خواهد که خود را با خواندن این چیستان سخت به چالش بکشید.

بیشتر بخوانید: چیستان | اون چیه آب داره، گاز داره ولی برق نداره؟

چیستان پرنده و انسان

آن چیست که پر دارد ولی پرنده نیست پا دارد ولی انسان نیست؟

.

.

.

.

.

.

.

.

عجله نکنید و با دقت مجددا سوال را بخوانید

.

.

.

.

.

.

بیشتر بخوانید: چیستان | آن کدام شهر است که سه حرف اولش خوردنی است؟

پاسخ چیستان پرنده و انسان

پاسخ صحیح پرگار است.

اما چگونه؟

نکات انحرافی این چیستان در ابتدا پر در کلمه پرگار و پا برای خود وسیله پرگار است. چقدر زمان برای حل این چیستان صرف کردید؟ اگر زیر ۱۰ ثانیه این چیستان را حل کرده باشید می‌توانید به خود لقب باهوش بدهید.

چیستان‌ها به عنوان یک فعالیت سرگرم‌کننده و آموزشی محسوب می‌شوند. آن‌ها مهارت‌های مختلفی را تقویت می‌کنند، از جمله تفکر منطقی، استدلال، حل مسئله، خلاقیت و همکاری در گروه. علاوه بر این، چیستان‌ها باعث تحریک ذهن و افزایش تمرکز و توجه می‌شوند.

برای حل چیستان‌ها، شما باید اطلاعات موجود را تحلیل کرده، الگوها و ارتباطات پنهان را تشخیص داده و به پاسخ درست برسید. بعضی از چیستان‌ها نیازمند استفاده از حافظه، اطلاعات عمومی یا مهارت‌های خاصی مانند رمزنگاری و فهم نمودارها هستند.

در مجموع، چیستان‌ها به عنوان یک چالش ذهنی جذاب و سرگرم‌کننده شناخته می‌شوند و می‌توانند فرصتی مناسب برای تمرین و تقویت مهارت‌های شناختی شما باشند.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما و دیگر کاربران ستاره به اشتراک بگذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.