چیستان | کدام اسم دخترانه اصیل ایرانی است که اگر حرف آخر آن را برداریم، اولین کلمه هنگام مکالمه تلفنی خواهدبود؟ + مردمک

0

[ad_1]

چیستان | کدام اسم دخترانه اصیل ایرانی است که اگر حرف آخر آن را برداریم، اولین کلمه هنگام مکالمه تلفنی خواهدبود؟ + مردمک

چیستان و معما دو مفهوم مرتبط در حوزه‌ی ادبیات و ذهنیت هستند. چیستان‌ها بیشتر اوقات به صورت سؤالی هستند و با دادن نشانی‌های غیرمستقیم، شنونده را به تلاش برای یافتن پاسخ دعوت می‌کنند. چیستان‌های کلمه‌ای، چیستان‌های تصویری و معماهای ریاضی جز چیستان‌هایی هستند که علاوه بر سرگرمی، باعث افزایش مهارت‌های متنوع مغزی مانند بروز خلاقیت، تفکر تحلیلی و تفکر نقادانه می‌شوند. باور کنید یا نه، اما مطالعات نشان داده‌اند سر و کله زدن با چیستان و معماها می‌تواند به تمرکز، سلامت قوای ذهنی و مهارت مغز کمک کند. به سوالی که در تصویر زیر مطرح کرده‌ایم بنگرید و در هفت ثانیه سعی کنید پاسخ این چیستان را بیابید. آماده شرکت در این چالش ذهنی هستید؟

بیشتر بخوانید: چیستان | آن چیست که اگر از یک ساختمان بیفتد خودش میمیرد ولی بچه‌ هایش زنده می‌‌مانند؟

چیستان نام و تلفن

با دقت به پرسشی که درون تصویر زیر مطرح شده‌است، نگاه کنید، آیا پاسخ این چیستان را می‌توانید حدس بزنید؟

.

.

.

.

.

.

.

.

.

آیا توانستید پاسخ را حدس بزنید؟

.

.

.

زمان به سرعت رو به پایان است

.

.

.

پاسخ را حدس زدید یا تمایل دارید پاسخ را مشاهده کنید؟

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان نام و تلفن

پاسخ نام دخترانه “الوا” است که با حذف حرف آخر آن به واژه “الو” می‌رسیم که اولین کلمه هنگام شروع یک مکالمه تلفنی است. نخستین تماس تلفنی در ۱۰ مارس ۱۸۷۶ توسط الکساندر گراهام بل انجام شد. الو  واژه‌ای است که برای سلام دادن پشت خط تلفن در زبان فرانسه به کار می‌رود. در فرانسه پس از بیان واژه الو oui bonjour می‌گویند. این واژه در ایران و بسیاری کشورها برای آغاز گفتگوی تلفنی بکارگرفته می‌شود.

نام “الوا” از شخصیتهای شاهنامه، نام یکی از دلاوران ایرانی و نیزه دار رستم پهلوان شاهنامه است.

فواید حل چیستان و معماهای فکری

طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد. از قدیم و ندیم گفتن و شنیدن چیستان یکی از سرگرمی‌های لذت بخش و مفرح مردم در اوقات فراغت بوده‌است. از چیستان‌های طنز گرفته که پاسخی جالب و غیر منتظره دارند تا چیستان‌های علمی که نیاز به اندیشیدن و اطلاعات عمومی دارند. اگر حل چیستان را به صورت یک کار کوتاه روتین در برنامه روزانه خود قرار دهید، با به چالش کشیدن مداوم ذهن خود، مغزتان را فعال نگه می‌دارید و علاوه بر تقویت مهارت‌هایی مانند تفکر تحلیلی و تفکر منطقی، از ابتلا به بسیاری از بیماری‌های زوال عقل مانند آلزایمر به دور خواهیدماند. 

به طور کلی چیستان و معماها از تفریحات سرگرم کننده‌ای هستند که مزایای بی شماری برای ذهن مانند تقویت و بهبود مهارت‌های حل مسئله، منطق و تفکر انتقادی دارند. مطالعات بهترین مزایای چیستان و معما برای کودکان است. کودکان می‌توانند معماهایی را که یاد گرفته‌اند با اعضای خانواده، همسالان و معلمان به اشتراک بگذارند، بنابراین درگیر بحث‌های فکری و شوخی‌های سرگرم‌کننده می‌شوند و هم یاد می‌دهند و هم یاد می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: چیستان | کدام نان است که اگر حرف آخر آن را برداریم، کابوس برنامه‌نویس‌هاست؟

مزایای سلامت روان حل چیستان:

عملکرد شناختی را بهبود می‌بخشد: حل چیستان معماها مستلزم استفاده از تفکر انتقادی، حل مسئله و مهارت های حافظه است. این می تواند به بهبود عملکرد کلی شناختی، از جمله حفظ حافظه و توانایی پردازش سریع اطلاعات کمک کند.
استرس را کاهش می‌دهد: درگیر شدن در فعالیت‌هایی که ذهن را به چالش می‌کشد می‌تواند به کاهش استرس و تقویت حس خوب کمک کند.
خلاقیت را تقویت می کند: چیستان و معماها اغلب نیاز به تفکر بیرونی دارند که می تواند به افزایش خلاقیت و بهبود مهارت های حل مسئله کمک کند.

فواید سلامت جسمانی حل چیستان:

جریان خون مغز را افزایش می‌دهد: به چالش کشیدن مغز با فعالیت‌هایی مانند حل معماها می‌تواند جریان خون را به مغز افزایش دهد و مواد مغذی و اکسیژن ضروری را برای آن فراهم کند.
هماهنگی چشم و دست را بهبود می بخشد: برخی معماها نیاز به دستکاری اشیا دارند که حل این معماها می‌تواند به بهبود هماهنگی چشم و دست کمک کند.
مهارت‌های حرکتی ظریف را تقویت می‌کند: حل معماهایی که شامل دستکاری اشیاء کوچک است، مشابه هماهنگی چشم و دست، می‌تواند به تقویت مهارت‌های حرکتی ظریف کمک کند.

نظر شما درباره چیستان‌های انحصاری سایت ستاره چیست؟ 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما و کاربران محترم سایت ستاره به اشتراک بگذارید.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.