چیستان | کدام خودروی ملی است که اگر آن را برعکس بخوانیم، یک اسم پسرانه می‌شود؟ + مردمک

0 13

چیستان | کدام خودروی ملی است که اگر آن را برعکس بخوانیم، یک اسم پسرانه می‌شود؟ + مردمک

اگر حل چیستان و به طور کلی معما را در کارهای روزانه خود قرار دهیم به شدت از بروز بیماری‌های زوال عقل همچون آلزایمر جلوگیری می‌کنیم و سلامت مغز خود را تضمین می‌کنیم. چیستان‌‌ها سوالات شیرین و جذابی هستند که معمولا به صورت شعر و نثر گفته می‌شوند.

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. هدف از بیان این سوالات معماگونه، در حقیقت به چالش کشیدن ذهن خواننده است. شما می‌توانید با مرور و حل روزانه چیستان بهره‌وری ذهنی خود را افزایش دهید. چیستان ها همچنین باعث افزایش خلاقیت ما می شود و آن را پرورش می دهند. زیرا چیستان‌ها اغلب به راه حل های غیرمنتظره نیاز دارند و  این امر به ما کمک می‌کند تا از فکر کردن روتین خارج شویم و راه‌های جدیدی برای حل مشکلات پیدا کنیم.

معما‌ و چیستان هم نیمکره‌ی راست مغز را فعال می‌کنند و هم نیمکره‌ی چپ آن را. در این حالت، قوه‌ی تخیل تان به همراه قوه‌ی استدلال یا قوه‌ی محاسبه تان فعال می‌شود. حافظه هم وارد کار می‌شود، به خصوص در معما‌هایی که پایه و اساس آن‌ها کلمات و ریاضیات است. وقتی معما حل می‌کنید همه‌ی مغزتان فعال می‌شود. از یک نظر، همه‌ی انواع معما مهارت‌های شناختی را از تفکر فضایی گرفته تا زبان و استدلال کردن ارتقا می‌دهند،. با این حال، از برخی انواع معما نیز می‌توان برای فعال کردن قسمت‌های خاصی از مغز استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: نام شهری که اگر دو حرف آن را برداریم یک اتفاق بد است؟

چیستان خودروی ملی و اسم پسرانه

چیستان خودروی ملی و اسم پسرانه

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

یک راهنمایی به شما می‌کنیم، خود این خودرو، یک نام دخترانه است.

راهنمایی از این واضح‌تر؟ دیگر بهانه‌ای برای پاسخ ندادن به این چیستان ندارید.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان خودروی ملی و اسم پسرانه

پاسخ این چیستان خودروی “تارا” است که اگر آن را برعکس کنیم اسم “آرات” می‌شود. آرات یک اسم ترکی به معنای “نترس” و “شجاع” است. 

بیشتر بخوانید: چیستان | آن کدام رنگ است که اگر حرف آخرش را برداریم اسم دختر می شود؟

ایران خودرو تارا یک خودروی سواری در کلاس سدان ساخته شده گروه صنعتی ایران خودرو طراحی شده در سال ۱۳۹۹ است. سواری تارا بهترین خودرویی است که اکنون (سال ۱۴۰۲) توسّط گروه صنعتی ایران خودرو تولید می‌شود. تارا براساس پلتفرم IKP1 ایران خودرو توسعه یافته و درحقیقت نمونه تغییر یافته پلتفرم PF1 پژو سیتروئن است.

به همین علت، تارا در زمینه پیکربندی با خودروهایی چون پژو ۲۰۸، پژو ۲۰۰۸ و سیتروئن c3 و به‌ویژه پژو ۳۰۱ اشتراکات فراوانی دارد. در اصل تارا را می‌توان تحولی بزرگ در صنعت خودروسازی ایران دانست زیرا این خودرو از پلتفرم جدیدی استفاده می‌کند و بر خلاف بسیاری از تولیدات دیگر ایران خودرو (به مانند محصولات خانواده سمند و دنا)، از پلتفرم قدیمی پژو ۴۰۵ استفاده نمی‌کند. موتور خودرو تارا با موتور پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ساخته شده‌است. فضای سرنشینان در تارا کافی و همانند دنا پلاس مشکل فضای کابین و کمبود جای سرنشینان را ندارد. محفظه داشبورد این خودرو مشابه پژو ۳۰۱ و گنجایش مناسبی دارد.

خودروی تارا

برخی از فواید چیستان ها عبارتند از:

تقویت هوش و مهارت حل مسئله: سوالات چالشی به افراد کمک می‌کنند تا مهارت های حل مسئله خود را تقویت کنند.

افزایش دانش: چیستان ها می توانند به افراد کمک کنند تا دانش خود را در مورد موضوعات مختلف افزایش دهند. 

سرگرمی و لذت: تقریبا همه چیستان‌ها کمک می‌کنند تا ما بیشتر از زمان خود لذت ببریم و بتوانیم بهتر با دیگران ارتباط برقرار نماییم.

آیا شما موفق به حل این چیستان شدید؟ شما جواب دیگری برای این چیستان به ذهنتان می‌رسد؟

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما و کاربران محترم سایت ستاره به اشتراک بگذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.