چیستان: کدام سوغات شیراز است که از هر طرف به یک شکل خوانده می‌شود؟ + مردمک

0 29

چیستان: کدام سوغات شیراز است که از هر طرف به یک شکل خوانده می‌شود؟ + مردمک

از زمان‌های دور گفتن و شنیدن چیستان از سرگرمی‌های لذت بخش و مفرح مردم سراسر جهان در اوقات فراغت بوده‌است. از چیستان‌های طنز گرفته که پاسخی جالب و غیر منتظره دارند تا چیستان‌های علمی که نیاز به اندیشیدن و اطلاعات عمومی دارند جز چیستان‌های محبوب و چالش‌انگیزی هستند که افراد را وادار به تفکر می‌کند.

حل چیستان‌ها و معماها راهی سرگرم‌کننده و لذت بخش برای افزودن چاشنی به محفل‌ها و دورهمی‌ها و آزمودن دانش و خلاقیت افراد است. زمان کم ویژگی همه چیستان‌های تصویری، ریاضی، کلمه‌ای، جغرافی و غیره است که باید در زمان کم بتوانید پاسخ چیستان را پیدا کنید. با حل روزانه چیستان‌ها در سایت ستاره، با به چالش کشیدن مداوم ذهن خود، مغزتان را فعال نگه دارید و علاوه بر تقویت مهارت‌های تفکر تحلیلی و تفکر منطقی، از ابتلا به بسیاری از بیماری‌های زوال عقل مانند دمانس و آلزایمر مصون خواهیدبود. 

در این مطلب با چیستان سوغات شیراز همراه شما هستیم. زمان در نظر گرفته‌شده برای این چیستان، پنج ثانیه است. آماده‌ی شروع هستید؟ پس از حل چیستان سوغات شیراز، این چیستان را با خانواده و یا در جمع دوستان و آشنایانتان مطرح کنید و اطلاعات عمومی آن‌ها را نیز به چالش بکشید.

چیستان سوغات شیراز

به نظر شما جواب این چیستان چیست؟

.

.

.

.

.

.

.

اگر شیرازی (و یا کرمانشاهی) هستید پاسخ این چیستان را به سرعت خواهید یافت و اگر از شهرهای دیگر کشور عزیزمان هستید، نیاز به دانش عمومی دارید.

بیشتر بخوانید: چیستان | آن چيست گرد و كوچک، آويز و معلق، گرد است و دراز و در ندارد؟

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان سوغات شیراز

پاسخ این چیستان، همانطور که احتمالا حدس زدید، شیرینی کاک است.

کاک یک نوع شیرینی لایه لایه است که درست کردن آن نیاز به مهارت خاصی دارد. این شیرینی ترد و لذیذ در اندازه‌های کوچک تهیه شده و در عین حال سبک و بسیار خوشمزه و خوش طعم است. برای تهیه این سوغات خوشمزه از ورقه‌های نازک خمیر استفاده می‌شود که با استفاده از خمیر ور نیامدۀ مخصوص تهیه می‌شود و به دلخواه با پودر نارگیل، خلال پسته و یا خلال بادام تزیین می‌شود.

البته ناگفته نماند، این خوردنی خوشمزه و انرژی بخش، علاوه بر شیراز، سوغات کرمانشاه هم هست و در این دو استان طرفداران بسیار زیادی دارد. هرچند کاک کرمانشاه و یوخه (همان کاک شیرازی) شیراز به هم شبیه هستند، نحوه تهیه این شیرینی در شیراز و کرمانشاه فاوت‌هایی داشته به این ترتیب که ضخامت هر لایه در یوخه شیراز کمتر از کاک کرمانشاه است. در کرمانشاه، افرادی چون «حاج امیرعلی جعفری» معروف به «کلوچه‌پز» و حاج داود اسماعیلی معروف به سلطان کاک و «حاج رضا شکرریز» و «حاج عبدالله‌زاده» و «حاج نصرالله نوری» و «حاج مسعود مطهری» پیشکسوتان تولید کاک و در شیراز، غلامحسین قناد طوسی از اولین پیشکسوتانی بود که به تولید تجاری یوخه پرداخت.

بیشتر بخوانید: چیستان | آن چيست كه بسيارش كم است و آن چيست كه كمش بسيار است؟

فواید حل چیستان برای کودکان

چیستان‌ها و معماها می‌توانند راهی عالی برای درگیر کردن کودکان و مشغول نگه داشتن آنها باشند. آنها همچنین می‌توانند به کودکان کمک کنند تا درباره دنیای اطراف خود بیشتر بیاموزند و مهارت‌های زبانی خود را توسعه دهند و حافظه خود را بهبود دهند. علاوه بر این، حل چیستان‌ها می‌توانند به بچه ها کمک کنند تا خلاق‌تر شوند و به راه حل‌های مختلف برای مشکلات فکر کنند. توانایی کودک در حل معماها و چیستان‌ها نیز می‌تواند آگاهی فضایی او را تقویت کند. آگاهی فضایی توانایی درک چگونگی ارتباط اشیاء موجود در فضا با یکدیگر و چگونگی تغییر آنها بسته به موقعیت است.

بچه‌ها می‌توانند حل معماها را با استفاده از تخیل و خلاقیت خود بیاموزند، که باعث افزایش دایره لغات و توانایی آنها در درک کلمات جدید می شود. این مسئله به درک مطلب آنها نیز کمک می‌کند. این کار برای پیشرفت تحصیلی آنها مهم است و می‌تواند آنها را برای مدرسه و به طور کلی “زندگی کردن” آماده کند. همچنین آنها می‌توانند با کار با کودکان دیگر برای حل یک معما، مهارت‌های اجتماعی خود را تقویت کنند و با این کار اعتماد به نفسشان نسبت به توانایی های خود افزایش یافته و حس کار گروهی در آن‌ها توسعه می‌یابد.

آیا چیستان سوغات شیراز را درست حدس زده‌بودید؟ نظر شما درباره چیستان‌های انحصاری سایت ستاره چیست؟ آیا از حل روزانه چیستان‌های طراحی شده توسط تیم ستاره لذت می‌برید؟

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما و کاربران محترم سایت ستاره به اشتراک بگذارید.

 Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.