چیستان | کدام پرنده است که در نام آن نوعی نوشابه پنهان شده‌‌است؟ [سطح چیستان مردافکن] + مردمک

0 36

چیستان | کدام پرنده است که در نام آن نوعی نوشابه پنهان شده‌‌است؟ [سطح چیستان مردافکن] + مردمک

چیستان جمله، عبارت و یا سوالی است که معنایی دوگانه و یا پنهان دارد و مطرح شده تا حل شود. چیستان و معماها سبب تقویت و بهبود مهارت‌های حل مسئله، منطق و تفکر انتقادی می‌شوند. مطالعات نشان داده‌اند سر و کله زدن با چیستان و معماها می‌تواند به تمرکز، سلامت قوای ذهنی و مهارت مغز کمک کند. 

چیستانی که در ادامه خواهدآمد را با دقت بخوانید و به دانش عمومی خود از پرندگان رجوع کنید. اگر نام پرندگان را جستجو کنید و پرنده موردنظر را هم پیدا کنید ایرادی ندارد. شما در هر حال پاسخ این معما را به خاطر خواهید سپرد و به دانش خود اضافه خواهیدکرد.

این چیستان را با خانواده و یا دوستان و آشنایانتان مطرح کنید و اطلاعات عمومی آن‌ها را به چالش بکشید. به شما پیشنهاد می‌کنیم این چیستان را به دقت بخوانید، برندهای معروف نوشابه را در ذهن خود تکرار کنید و بین اسامی پرندگان به دنبال پرنده‌ای باشید که در نامش برندی از نوشابه پنهان شده‌است.

کدام پرنده است که در نام آن نوعی نوشابه پنهان شده‌‌است؟

چیستان پرنده و نوشابه

کدام پرنده است که در نام آن نوعی نوشابه پنهان شده‌‌است؟

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ را یا با اطلاعات عمومی خود و یا با جستجوی نام پرندگان خواهید یافت.

بیشتر بخوانید: چیستان | آن چیست که یک عالمه دندان دارد ولی جایی را گاز نمی‌گیرد؟

.

.

.

 این چیستان برای بچه‌های کوچک مناسب نیست. اما افرادی که اطلاعات پرنده‌شناسی بالایی دارند، این چیستان را جذاب خواهندیافت.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان پرنده و نوشابه

پاسخ این چیستان پرنده “کوکابورا” است. این پرنده از پرندگان خشکی‌زی و گوشتخوار از راسته سبزقباسانان از خانواده ماهی‌خورک‌ها است. ام این پرنده از یکی از زبان‌های بومیان استرالیا برداشت شده و برگرفته از صدای این پرنده است که شباهت زیادی به خنده و قهقهه انسان دارد. گونه کوکابورای خندان (Dacelo novaeguineae) خنده‌ای هیجان‌زده دارد و گونه کوکابورای بال‌آبی (Dacelo leachii) قهقهه‌ای دیوانه‌وار می‌زند.

وقتی این پرنده می‌خندد در واقع به سایر حیوانات در مورد ورود به قلمروش هشدار می‌دهد. بر طبق افسانه‌های بومیان استرالیا وقتی این پرنده‌ها صدای خنده سر می‌دهند از موجودات آسمانی می‌خواهند که آتشی بیفروزند تا زمین را گرم و روشن کند و روز آغاز شود. بومیان استرالیا اعتقاد دارند که خداوند پرنده زیبای کوکابورا را آفرید تا با صدای بلند زیبایش هر روز مردم را از خواب بیدار کند. و شادی و نشاط را در تمام سرزمین استرالیا پراکنده کرده، روح بزرگ را خوشحال کند!

بیشتر بخوانید: چیستان | نام کدام شهر، دو حرف اولش یک ساز قدیمی و سه حرف آخرش به معنای آهنگ است؟

چهار حرف ابتدایی نام این پرنده “کوکا” است که “کوکا-کولا” نام یک برند معروف نوشابه در جهان است. این نوشابه در بیش از ۲۰۰ کشور جهان به فروش می‌رسد و روزانه حدود ۱/۸ میلیارد بطری کوکاکولا در جهان مصرف می‌شود.

نام این نوشیدنی متشکل از نام دو مادهٔ اولیه سازندهٔ آن یعنی کوکا (برگ گیاه کوکا) و کولا (دانه‌های گیاه کولا به عنوان منبع کافئین) است. در بسیاری از کشورهای غربی این نوشابه به صورت کوتاه‌تر، کُک (Coke) نامیده می‌شود و در خاورمیانه و ایران نیز نام آن به اختصار کوکا گفته می‌شود

پرنده کوکابورا

از قدیم و ندیم گفتن و شنیدن چیستان یکی از سرگرمی‌های لذت بخش و مفرح مردم در اوقات فراغت بوده‌است. از چیستان‌های طنز گرفته که پاسخی جالب و غیر منتظره دارند تا چیستان‌های علمی که نیاز به اندیشیدن و اطلاعات عمومی دارند.

اگر حل چیستان را به صورت یک کار کوتاه روتین در برنامه روزانه خود قرار دهید، با به چالش کشیدن مداوم ذهن خود، مغزتان را فعال نگه می‌دارید و علاوه بر تقویت مهارت‌هایی مانند تفکر تحلیلی و تفکر منطقی، از ابتلا به بسیاری از بیماری‌های زوال عقل مانند آلزایمر به دور خواهیدماند. 

فواید حل چیستان:

  • به چالش کشیدن مغز با فعالیت‌هایی مانند حل معماها می‌تواند جریان خون را به مغز افزایش دهد و مواد مغذی و اکسیژن ضروری را برای آن فراهم کند.
  • برخی معماها نیاز به دستکاری اشیا دارند که می تواند به بهبود هماهنگی چشم و دست کمک کند.
  • حل معماهایی که شامل دستکاری اشیاء کوچک است، مشابه هماهنگی چشم و دست، می‌تواند به تقویت مهارت‌های حرکتی ظریف کمک کند.

نظر شما درباره چیستان‌های انحصاری سایت ستاره چیست؟ از حل چیستان‌های ریاضی لذت می‌برید یا چیستان‌های حروف و کلمات؟

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما و کاربران محترم سایت ستاره به اشتراک بگذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.