گیاهان آپارتمانی رو چطور تمیز کنیم که بهشون آسیب نرسه؟ + مردمک

0 19

گیاهان آپارتمانی رو چطور تمیز کنیم که بهشون آسیب نرسه؟ + مردمک

اینکه بدانید چگونه تمیز کردن گیاهان آپارتمانی به فتوسنتز آن‌ها کمک می‌کند و باعث می‌شود گیاه بتواند نفس بکشد و حتی باعث کاهش احتمال حشره زدن و بیمار شدن گیاه می‌شود، قطعا نظر شما را جلب خواهد کرد تا یاد بگیرید چگونه از این مهمانان رنگی و زیبا مراقبت کنید.

فتوسنتز گیاه که باعث زنده ماندن گیاه می‌شود، وقتی که گیاه با خاک و غبار و آلودگی پوشیده شده‌است و نور کمی به آن می‌رسد، کاهش یافته و رشد و سلامت گیاه به خطر می‌افتد. تمیز کردن همچنین می‌تواند به دور نگه داشتن حشرات کمک کند و حتی به شما در تشخیص هجوم احتمالی یا حذف آفات کمک کند. در این مطلب با راهنمای نحوه تمیز کردن گیاهان آپارتمانی همراه ما باشید.

تمیز کردن گیاهان آپارتمانی

بیشتر بخوانید: عجیب اما واقعی، ۱۴ گیاه آپارتمانی با شخصیت و ویژگی های خاص

راهنمای تمیز کردن گیاهان آپارتمانی

تمیز کردن برگ‌ها

رایج‌ترین روش برای تمیز کردن برگ‌های گیاهان خانگی استفاده از یک اسفنج تمیز مرطوب یا پارچه نرم است. این روش معمولاً روی گیاهان شاخ و برگ دار یا گیاهان با برگ‌های بزرگ و بدون کرک استفاده می‌شود. سوسن صلح، بروملیاد و بسیاری گیاهان آپارتمانی دیگر را می‌توان با این روش تمیز کرد.

در این روش ابتدا برگ‌ها را با یک پارچه یا اسفنج خشک تمیز کنید تا گرد و غبار تا حد امکان از بین برود. در غیر این صورت، وقتی گرد و غبار با آب مخلوط شود، توده‌ای از گل تشکیل می‌شود. سپس پس از گردگیری – از پارچه یا اسفنج مرطوب استفاده کنید و به آرامی روی سطح برگ بکشید. دست دیگر خود را پشت برگ نگه‌دارید که به برگ فشار نیاید و از شکستن آن جلوگیری کنید.

بهترین راه برای تمیز کردن برگ‌ها زمانی است که یک برس نرم داشته‌باشید. هر نوع برس کوچکی که موهای نرمی داشته‌باشد کافی است. به تجربه شخصی، ما از یک برس کوچک رنگ استفاده می کنیم. بنفشه آفریقایی، ساکولنت و کاکتوس از جمله گیاهانی هستند که باید برس زده شوند. بسیاری از گیاهان با برگ‌های نازک مانند سرخس، نخل و سایر گیاهان به خوبی به برس زدن واکنش نشان می‌دهند، مانند همان زمانی که گیاه را برای بهبود سطح رطوبت مه‌پاشی می‌کنید.

نکته: تمیز کردن برگ‌ها با پارچه و برس را هنگام ظهر انجام ندهید.

نکته: برخی افراد تمیز کردن گیاهان با مایونز را پیشنهاد می‌کنند، اگر شما هم جز این دسته هستید، حتما پس از آن با یک پارچه تمیز و خشک گیاه را پاک کنید چون مایونز اگر روی گیاه بماند باعث جذب گرد و خاک و حشرات به خود می‌شود.

بیشتر بخوانید: گیاهان مناسب زمستان | بهترین گیاهان برای گذشتن از فصل سرد زمستان کدامند؟

بردن گیاهان به محیط بیرون

در طول تابستان، زمانی که هوا به اندازه کافی گرم است و باران می‌بارد – فرصتی عالی برای این است که گیاهان آپارتمانی خود را با قرار دادن آنها در فضای باز تمیز کنید. مزیت اضافی قرار دادن آنها در فضای بیرون در هنگام بارندگی این است که باران خاک را از نمک پاک می‌کند و بهترین آبی است که می‌توانید برای گیاه آپارتمانی خود فراهم کنید.به خاطر داشته‌باشید که این کار را با گیاه جدید انجام ندهید. گیاهی که به تازگی در آپارتمان خود بگذارید، سعی در سازگاری دارد و جابجایی مجدد آن ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. هنگامی که باران متوقف می‌شود، مطمئن شوید که گیاهان زیر نور مستقیم خورشید قرار نگرفته باشند (برگ‌های گیاهان در آفتاب شدید می‌سوزند) و آنها را به داخل خانه بازگردانید.

گیاهان را براق‌ نکنید

براق کردن برگ‌ها صرفا برای جذاب‌تر جلوه دادن گیاه است و نه سلامت گیاه. براق کردن گیاه می تواند مشکلات دیگری ایجاد کند که بستگی به استفاده شما دارد. محصولات و روش‌های زیادی برای براق کردن گیاهان وجود دارند اما بسیاری از محصولات می‌توانند باعث مسدود شدن منافذ برگ شوند و گرد و غبار بیشتری را جذب کنند. برخی از مواد مورد استفاده برای براق کردن گیاه شیرین هستند و می‌توانند حشرات را جذب کنند و مشکل را چند برابر کنند. اگر روش یا محصولی را برای ایجاد درخشندگی امتحان می کنید، روش کمی ایمن این است که ابتدا آن را روی یک برگ آزمایش کنید تا ببینید آیا آن روش یا محصول کار می‌کند و مهم‌تر از همه، برگ چگونه به آن روش یا محصول واکنش نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: چرا برگ گیاهان آپارتمانی طراوت و رنگ خودشون رو از دست میدن؟

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما و کاربران محترم سایت ستاره به اشتراک بگذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.