۱۰ ترفند برای جلوگیری از کیکی شدن آرایش صورت | برای همیشه از این مشکل خلاص شو + مردمک

0

[ad_1]

۱۰ ترفند برای جلوگیری از کیکی شدن آرایش صورت | برای همیشه از این مشکل خلاص شو + مردمک

فونداسیون اساس آرایش شما است چون می‌تواند ظاهر شما را بسازد یا از بین ببرد. متأسفانه، اکثر مردم با یک مشکل نامطلوب و در عین حال رایج در مورد کرم پودر دست و پنجه نرم می‌کنند؛ آن‌ها نمی‌توانند بفهمند چگونه از کیکی شدن آرایش دوری کنند. هرچند این مسئله می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد،کیکی شدن آرایش به سادگی قابل جلوگیری است. راز داشتن آرایشی بی عیب و نقص این است که قونداسیون را درست انجام دهید. در این مطلب با راهنمای جلوگیری از کیکی شدن آرایش همراه شما هستیم.

بیشتر بخوانید: شیوه صحیح برای آفتاب گرفتن بدون آسیب به پوست

قبل از شروع بدانید:

سعی کنید انواع فونداسیون و پرایمر را با عم مطابقت دهید. به عنوان مثال، یک پرایمر مبتنی بر سیلیکون را با یک فونداسیون سیلیکونی جفت کنید.
هنگام انتخاب کرم پودر مراقب نوع پوست خود باشید. به عنوان مثال، اگر پوست چرب دارید، از کرم پودر بر پایه آب استفاده کنید. 
از یک اسفنج برای زیرسازی سبک و از یک برس برای فونداسیون کرمی استفاده کنید.

جلوگیری از کیکی شدن آرایش

ترفندهای جلوگیری از کیکی شدن آرایش

آرایش کیکی چیست؟

به طور معمول، هر آرایشی که در یک نگاه بی عیب و نقص به نظر نمی‌رسد، آرایش کیکی است و به فونداسیونی اطلاق می‌شود که پس از استفاده ضخیم، ناهموار، سنگین یا قابل توجه از کرم پودر روی پوست به نظر می‌رسد. این آرایش کیکی ممکن است شامل آرایش لکه‌دار نیز باشد که می‌شکند، چروک می‌شود، پوسته پوسته می‌شود و حالت لغزان دارد. آرایش کیکی ممکن است به دلیل استفاده اشتباه از فونداسیون یا هر محصول آرایشی دیگر، استفاده بیش از حد از یک محصول یا استفاده از محصولاتی که برای رنگ، نوع و بافت پوست شما مناسب نیستند، ایجاد شود. پوست چرب یا خشک می‌تواند باعث کنده شدن آرایش یا خوب ننشستن آن روی پوست صورت شود. گاهی اوقات، حتی پس از یک آرایش بی نقص، نوع پوست شما ممکن است آرایش شما را کیکی جلوه دهد.

چرا آرایش شما کیکی می‌شود؟

در حین استفاده از کرم پودر، ممکن است بیش از حد آن را روی پوست خود بمالید یا به اندازه کافی آن را خوب ترکیب نکنید. همه این اشتباهات کوچک منجر به یک آرایش کیک و گچی می‌شود. سلول‌های مرده پوست اغلب به صورت می‌چسبند و لایه‌ای خشن تشکیل می‌دهند که اجازه نمی‌دهد کرم پودر به طور یکنواخت روی صورت شما ترکیب شود. یکی دیگر از دلایل اصلی آرایش کیکی می‌تواند کم آبی پوست یا عدم استفاده از مراقبت از پوست یا محصولات آرایشی مناسب برای نوع پوست شما باشد. 

بیشتر بخوانید: روتین پوست براق و زیبا | چگونه در خانه پوستی درخشان داشته باشیم؟

نکات آماده‌سازی قبل از استفاده از کرم پودر

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که “چرا آرایش من همیشه کیکی به نظر می‌رسد؟” اولین قدم اساسی برای جلوگیری از آرایش کیکی، پیروی از یک روال مراقبت از پوست است. از یک لایه بردار خوب، مرطوب‌کننده، روغن صورت و سرم صورت استفاده کنید. سعی کنید از لایه‌بردارهای شیمیایی استفاده کنید و به سراغ لایه‌بردارهایی با موادی مانند AHA و BHA بروید که تمام سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برند و پوست شما را نرم و سالم می‌کنند. بعد از لایه برداری از تونر استفاده کنید تا منافذ پوست را ببندید و PH پوست را متعادل کنید. فراموش نکنید که صورت خود را حداقل دو بار در روز با مربوط‌کننده مرطوب کنید. قبل از رفتن به رختخواب، از سرم صورت استفاده کنید تا تغذیهای عالی برای پوست شما فراهم کنند. به دنبال سرم صورت حاوی اسید هیالورونیک باشید تا مولکول‌های آب را به پوست متصل کند.

قبل از شروع استفاده از کرم پودر، پوست شما به یک روتین مناسب نیاز دارد. اگر پوست خشکی دارید، فونداسیون شما می‌تواند روی تکه‌های خشک پوست صورت بنشیند و به صورتتان بچسبد. بنابراین، بسیار مهم است که با استفاده از پرایمر شروع کنید. پرایمر رنگ پوست را یکدست می کند و پایه‌ای صاف برای زیرسازی ایجاد می‌کند.

پرایمر

چگونه ار کیکی شدن آرایش جلوگیری کنیم؟

۱- از اسپری فیکس آرایشی استفاده کنید

یک روتین آرایش تمام صورت شامل مراحل زیادی است – پایه، کانتور، برنزه کردن، هایلایت کردن و غیره.  زمانی که کل این فرآیند را تمام کنید، ممکن است صورت شما شبیه به بوم نقاشی شده باشد. شما باید با استفاده از یک اسپری تنظیم کننده، تمام آرایش را در پوست خود یکدست کنید. اسپری فیکس راز نهایی آرایش بی عیب و نقص است. شما همچنین می‌توانید قبل از فرو بردن برس در فونداسیون، مقداری اسپری فیکس روی برس آرایش بپاشید. این کار تضمین می‌کند که آرایش به نرمی روی صورت شما بنشیند.

۲- فونداسیون را به خوبی با پوست خود ترکیب کنید

اگر فونداسیون شما پس از استفاده سفید و گچی به نظر می‌رسد، پس آن را به خوبی با پوست خود ترکیب نکرده‌اید. فونداسیون کیکی نیز می‌تواند به دلیل سایه نادرست فونداسیون باشد. برای جلوگیری از بروز این مشکل، سایه ای تیره‌تر را برای پوشش طبیعی‌تر و صاف‌تر انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که قبل از اعمال یک لایه دیگر، اجازه دهید فونداسیون خشک شود. جدا از این، از یک اسفنج مرطوب آرایشی استفاده کنید تا تمام خطوط ریز را از بین ببرید تا پوستی یکدست داشته باشید.

۳- زیر چشم خود را هیدراته کنید

آیا زیر چشمان شما حتی پس از انجام کامل روال فونداسیون بد به نظر می‌رسد؟ این یعنی زیر چشم شما نیاز به هیدراتاسیون دارد. یک روش ساده برای آبرسانی به ناحیه زیر چشم استفاده از اسپری صورت، سرم یا تونر حاوی اسکوالان است. آن را روی اسفنج آرایشی خود بپاشید، اضافه آن را پاک کرده و به آرامی زیر چشم خود فشار دهید.

هیدراته کردن زیر چشم

۴- مقدار اضافی فونداسیون را همیشه پاک کنید

اگر فکر می‌کنید که فونداسیون را بیش از حد روی پوستتان مالیده‌اید، جای نگرانی نیست. یک اسفنج مرطوب آرایشی بردارید و آن را به آرامی روی صورت خود فشار دهید. جدای از این، می‌توانید از یک دستمال کاغذی تمیز استفاده کنید و آن را محکم روی صورت فشار دهید و آرایش اضافی را از صورت خود پاک کنید.

۵- از روغن‌ صورت استفاده کنید

یکی از دلایل اولیه آرایش کیکی، خشکی پوست است. مهم نیست که چقدر پوست خود را قبل از آرایش آماده کنید، بعضی مواقع پوست شما در نهایت کیکی به نظر می‌رسد. راه حل این مشکل این است که صورت خود را با یک پارچه گرم خیس کنید تا منافذ باز شود و پوست آبرسانی شود. سپس روغن خشک را با حرکات دایره‌ای به آرامی روی پوست بمالید. این کار به پوست اجازه می دهد تا محصول را جذب کند و در نتیجه رطوبت را به پوست دهیدراته اضافه می‌کند. با استفاده از روغن صورت، تمام فونداسیون، کانسیلر و برنز کننده شما یکپارچه با پوست شما ترکیب می‌شوند.

۶- قبل از آرایش ناحیه زیر چشم کمی زمان بگذارید

آیا حتی پس از اتمام آرایش، خطوط چین و چروک زیر چشم خود را پیدا می‌کنید؟ راه حل این مشکل این است که عجله نکنید. پس از استفاده از کانسیلر، چند دقیقه صبر کنید تا ناحیه زیر چشم شما صاف شود. می‌توانید تا زمانی که کانسیلر روی پوست زیر چشم شما خشک شود، روی آرایش چشم خود تمرکز کنید. هنگامی که آرایش چشم خود را تمام کردید، از کمی پودر فیکس برای ناحیه زیر چشم خود استفاده کنید.

آماده‌سازی پوست قبل از فونداسیون

۷- پرایمر سایه چشم را روی نواحی چین دار بزنید

آیا تا به حال به استفاده از پرایمر سایه چشم برای نواحی چین دار صورت خود فکر کرده‌اید؟  پرایمر سایه چشم، خطوط ریز صورت شما را درست مثل چشم‌ها یکدست می کند. مقدار کمی پرایمر سایه چشم را بردارید و آن را روی نواحی چین دار صورت تمیز و مرطوب خود بمالید و صبر کنید تا خشک شود. اکنون می‌توانید به راحتی از کرم پودر و کانسیلر استفاده کنید. در نهایت، فراموش نکنید که کل آرایش خود را با اسپری فیکس کنید.

بیشتر بخوانید: ضد آفتاب رنگی یا کرم پودر؟ کدام بهتر است؟

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما و کاربران محترم سایت ستاره به اشتراک بگذارید.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.