۱۰ حقیقتی که درباره انیمیشن رایا و آخرین اژدها نمی‌دانید + مردمک

0

[ad_1]

۱۰ حقیقتی که درباره انیمیشن رایا و آخرین اژدها نمی‌دانید + مردمک

رایا و آخرین اژدها (Raya and The Last Dragon) انیمیشن بلند دیزنی، اولین بار در مارس ۲۰۲۱ به نمایش درآمد. داستان آن یک داستان خیالی کوماندرا، جایی که نیرویی تاریک و شوم به نام درون پس از ۵۰۰ سال دوباره ظاهر شده است. رایا قهرمان انیمیشن وظیفه دارد آخرین اژدهای باقی مانده کوماندرا را پیدا کند تا صلح را به زمین برگرداند.

این انیمیشن زیبا، داستان جذابی دارد و همانطور که گفتیم از فرهنگ آسیای جنوب شرقی الهام گرفته شده است. لباس‌های «رایا و آخرین اژدها» با الهام از لباس‌هایی که در فرهنگ‌های آسیای جنوب شرقی یافت می‌شود، طراحی شده است.

هشدار: فکت‌های زیر ممکن است حاوی اسپویلرهای رایا و آخرین اژدها باشد. پس بهتر است اول انیمیشن را ببینید و سپس این حقایق را بخوانید.

۱۰ حقیقت جالب در مورد رایا و آخرین اژدها 

ادل لیم، فیلمنامه نویس رایا، فیلمنامه Crazy Rich Asians  را نیز ساخته است

ادل لیم

ادل لیم که کار نویسندگی را با Xena: Warrior Princess و Digimon شروع کرد، این انیمیشن جذاب را نوشته است. با توجه به اثر زیبای وی در Crazy Rich Asians، جای تعجب نیست که رایا و آخرین اژدها نیز به همان اندازه زیبا نوشته شده باشد.

یکی از نمادین‌ترین عناصری که ادل لیم در انیمیشن‌ها به کار می‌گیرد، اصالت فرهنگی است و شخصیت‌هایی که در کانون توجه قرار می‌گیرند. رایا اولین کارکتر دیزنی با الهام از آسیای جنوب شرقی است.

نام قبیله کوماندرا از قسمت‌هایی از بدن اژدها گرفته شده است

قبیله کوماندرا

رایا و آخرین اژدها در شهر خیالی کوماندرا اتفاق می‌افتد، مکانی که سال‌ها پیش پنج قبیله، پادشاهی‌های جداگانه‌ای داشتند. این قبیله‌ها هر کدام بر اساس قسمت‌هایی از بدن یک اژدها نامگذاری شده اند.

پانصد سال قبل از این داستان، نیروی تاریکی کوماندرا را گرفتار کرده و اژدهایان در مقر پادشاهی خود را قربانی کردند تا بشریت را نجات دهند.

بیشتر بخوانید: حقایقی در مورد پرنسس آرورا در انیمیشن زیبای خفته که از آن بی خبرید

صداپیشه آخرین اژدها، سیسو، آکوافینا است

آکوافینا

آکوافینا در سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی بی‌شماری بازی کرده است. جالب اینجاست که رایا و آخرین اژدها سومین انیمیشن آکوافینا است که صداپیشگی آن را انجام داده است.

مرحله تولید این انیمیشن بیش از ۳ سال بود

رایا و آخرین اژدها
تولید رایا و آخرین اژدها

طرفداران رایا و آخرین اژدها ممکن است ندانند که این اثر بیش از ۳ سال در حال تولید بوده است. در واقع تولید رایا در سال ۲۰۱۸ با عنوان امپراتوری اژدها شروع شد و به طور رسمی در نمایشگاه D23 2019 دیزنی معرفی شد.

در ابتدا این انیمیشن قرار بود چند ماه پس از بازسازی لایو اکشن مولان توسط دیزنی در اواخر سال ۲۰۲۰ اکران شود. با این حال، به دلیل مشکلات ناشی از همه گیری کرونا، به سال ۲۰۲۱ موکول شد.

Cassie Steele در ابتدا نقش رایا را بر عهده داشت

Cassie Steele

در طول سه سال فرایند تولید رایا و آخرین اژدها، داستان و بازیگران تغییر کردند. در این بازه نقش رایا از Cassie Steele به Kelly Marie Tran تغییر یافت.

این اولین انیمیشن دیزنی از سال ۲۰۰۶ است که جان لستر در آن حضور ندارد

جان لستر

در سال ۲۰۰۶، دیزنی پیکسار را خریداری کرد و جان لستر به عنوان مدیر ارشد خلاقیت هر دو استودیو شروع به کار کرد. در ۱۵ سال گذشته، لستر بر تمامی فیلم‌های انیمیشن پیکسار و دیزنی نظارت داشته است.

با این حال، در سال ۲۰۱۷، لستر به دلیل اتهامات سوء رفتار جنسی، به طور موقت از این سمت کناره گیری کرد و در نهایت شرکت دیزنی را ترک کرد. به همین دلیل، رایا و آخرین اژدها اولین انیمیشن دیزنی پس از Chicken Little است که لستر در آن حضور ندارد.

امی لاوسون اسمید رئیس بخش انیمیشن این فیلم بود

امی لاوسون اسمید

ایمی لاوسون اسمید، اولین زن رئیس انیمیشن استودیو والت دیزنی، رزومه‌ای شامل فیلم‌های موفقی مانند موآنا، فروزن، Wreck-It Ralph و … دارد. سبک هنری او  شناخته شده و در رایا و آخرین اژدها هم به موفقیت رسیده است.

نوع مبارزه رایا بر اساس هنرهای رزمی فیلیپینی است

هنرهای رزمی فیلیپینی

یکی از تاثیرگذارترین بخش رایا، توانایی‌های رزمی او است. او از سن پایین تمرین کرده و سبک مبارزه وی بر اساس کالی، هنر رزمی ملی فیلیپین است.

صداپیشه همسفر رایا، توک توک، آلن تودیک افسانه ای است

توک توک

آلن تودیک صداپیشگی شخصیت‌های زیادی را بر عهده داشته است که بسیاری از آن‌ها در انیمیشن‌های جذابی  مانند Moana و Wreck-it Ralph بودند. در رایا و آخرین اژدها، تودیک صدای دوست وفادار رایا توک توک را ارائه می‌دهد.

رایا سیزدهمین پرنسس دیزنی است

رایا و آخرین اژدها
پرنسس رایا

در این انیمیشن، رایا دختر رئیس بنجا (با صدای دانیل دای کیم)، رهبر سرزمین اصلی در کوماندرا است. رایا به عنوان وارث تاج و تخت، از کودکی تمرین کرده تا نگهبان بعدی اژدها شود.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک گذارید.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.