۱۰ نکته آرایشی زیرکانه برای چشم که زندگی شما را تغییر می دهد! + مردمک

0 238

۱۰ نکته آرایشی زیرکانه برای چشم که زندگی شما را تغییر می دهد! + مردمک

بسیاری از ما اصول اولیه را در مورد آرایش تسلط داریم. مواردی مانند نحوه پاک کردن ریمل ضد آب، محل استفاده از رژگونه و نحوه پوشاندن پوست با کانسیلر مناسب. اما حتی اگر چندین دهه است که از سایه چشم و کرم پودر استفاده کرده‌اید، ترفندهایی وجود دارد که باعث می شود از خود بپرسید: “چطور من این را نمی دانستم؟!” همراه ما باشید.

۱۰ نکته آرایشی چشم

۱. به مژه‌های خود پودر بزنید:‌

رمز داشتن مژه‌های پرپشت‌تر، زدن کمی پودر پس از اولین لایه ریمل است. مژه‌های خود را با یک لایه پودر بپوشانید، این کار با ضخیم‌تر به نظر رسیدن مژه‌ها می‌شود و به آنها حجم می‌دهد. برای پوشاندن پودر روی مژه‌ها، یک لایه دیگر ریمل بزنید. خودتان تفاوت را خواهید دید.

۲. کانسیلر را به صورت مثلثی بزنید:

به جای کانسیلر نقطه‌گذاری زیر چشم‌ها، به صورت مثلثی وارونه کانسیلر را زیر چشمتان بمالید تا تیرگی‌های زیر پلک  روشن شود و مردمک‌هایتان بیشتر به چشم بیایند. 

۳. خط چشم را به فرم چشم خود بکشید:

چشم‌های هر کس متفاوت است. به این معنی که خط چشم هر کسی با دیگران باید متفاوت باشد. ابتدا فرم چشم خود را مشخص کنید (چشم‌های رو به پایین، چشم‌های گرد و …)، سپس بهترین خط چشم را برای استفاده و روش درست کشیدن آن برای برجسته کردن چشم هایتان یاد بگیرید.

۴. برای گذاشتن مژه مصنوعی وقت بگذارید:

هنگام استفاده از مژه مصنوعی، پس از افزودن چسب برای زدن آنها عجله نکنید. برای جلوگیری از لیز خوردن مژه مصنوعی به اطراف و خشک شدن سریع‌تر روی پلک‌ها، صبر کنید تا چسب مژه‌ها حدود ۳۰ تا ۴۰ ثانیه خشک شود.

۵. فراموش نکنید که به پایین نگاه کنید:

بعد از اینکه یک دقیقه به چسب خود فرصت دادید تا خشک شود، در حالی که مژه‌های مصنوعی خود را می‌زنید، یک آینه را زیر خط دید خود نگه دارید این عمل قرار دادن مژه نزدیک به خط مژه را آسان‌تر می‌کند.

۶. ریمل خود را تازه کنید:

اگر ریمل مورد علاقه شما شروع به خشک شدن یا جمع شدن کرده است، چند قطره محلول نمکی به آن اضافه کنید و برس خود را به اطراف بچرخانید. این کار به فرمول ریمل رطوبت می‌بخشد و عمر مفید آن را افزایش می‌دهد.

۷. از سایه چشم به عنوان خط چشم استفاده کنید:

خط چشم ندارید؟ مشکلی نیست، پالت سایه چشم شما می‌تواند این کار را انجام دهد. به سادگی یک برس زاویه دار را با آب یا اسپری تنظیم کننده خیس کنید. برس مرطوب را به سایه چشم خود آغشته کنید، سپس چشم خود را همانطور که با خط معمولی خط می کشید خط بکشید.

تمام چشم خود را با خط تیره خط نکشید:

 از دور زدن کل چشم‌هایتان با رنگ تیره خودداری کنید، مگر اینکه به دنبال یک چشم دودی کامل هستید. پوشاندن هر چیزی با رنگ تیره باعث لاغری می‌شود، با کشیدن خط چشم در پایین و بالای چشمتان، چشمان شما کوچکتر به نظر می رسند. بنابراین از رنگ‌های تیره در گوشه بالا و بیرونی چشم استفاده کنید تا برجسته و درشت شود.

خط پایین پلک خود را مداد سفید بکشید:

در حالی که خط چشم تیره روی پلک بالایی می‌کشید، مداد چشمی را پیدا کنید که چند درجه روشن تر از رنگ پوست شما باشد و آن را در خط پایین پلک حود بکشید. این ترفند چشم‌های بزرگ‌تر و درخشان‌تر را ایجاد می‌کند.

مژه‌ها را بیش از یک بار فر کنید:

اگر به دنبال مژه‌های بلند و پر هستید، فقط یک بار با فر مژه خود فشار ندهید و این کار را چند بار تکرار کنید. هنگامی که مژه‌ها را فر می‌کنید، چند بار در تمام طول مژه‌های خود ضربان بزنید تا طبیعی‌ترین حالت فر را داشته باشید.

شما کدامیک از این ترفندها را نمی دانستید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: www.goodhousekeeping.comSource link

Leave A Reply

Your email address will not be published.