۳ ترفند متفاوت و موثر برای تمیز کردن زیورآلات با جنس استیل + مردمک

0 37

۳ ترفند متفاوت و موثر برای تمیز کردن زیورآلات با جنس استیل + مردمک

استفاده از زیورآلات جنس استیل زنگ نزن همیشه رواج داشته است. استیل به دلیل قیمت کمتر از طلا و نقره و پلاتین، بسیار مقرون به صرفه هستند. این فلز همچنین در برابر زنگ زدگی مقاوم است، ضد حساسیت است و پوست به آن واکنش نشان نمی‌دهد و به راحتی تمیز می‌شود. برای تمیز کردن زیورآلات استیلی، همانند تمیز کردن زیورآلات طلا و درخشان کردن جواهرات نقره، نیز روش‌هایی وجود دارد که در ادامه این مطلب بیاموزید که چگونه زیورآلات استیل ضد زنگ خود را تمیز و براق کنید.

ترفندهای کاربردی برای تمیز کردن زیورآلات استیلی

هر چند وقت یکبار زیورآلات استیل را تمیز کنید

برنامه تمیز کردن زیورآلات از جنس استنلس استیل به شدت به دفعات استفاده از آن بستگی دارد. در حالی که زیورآلات استیل زنگ نمی‌زنند، اما می‌توانند در اثر آلودگی و خراش‌های کوچک کدر شوند. اگر زیورآلات شما درخشندگی خود را از دست داده‌اند، وقت آن رسیده است که آن را به طور کامل تمیز کنید. زیورآلات از جنس استنلس استیل در صورت قرار گرفتن در معرض کثیفی بیش از حد، گریس یا مواد شیمیایی خشن مانند سفید کننده کلر باید بلافاصله تمیز شوند.

آنچه شما نیاز دارید

ابزار؛

 • دو کاسه کوچک 
 • مسواک نرم 
 • پارچه میکروفیبر 
 • پارچه پولیش زیورآلات 

مواد؛

 • مایع ظرفشویی ملایم
 • جوش شیرین 
 • خمیر دندان غیر سفید کننده

الف. تمیز کردن با آب و صابون 

این روش برای زیورآلات استیل ضد زنگ که می‌توانند در آب غوطه‌ور شوند جواب می‌دهد. اگر زیورآلات استیل شما دارای مروارید یا سایر سنگ‌های قیمتی باشد، نباید از این روش استفاده کنید. اگر ساعت استیل ضد زنگ را می‌خواهید تمیز کنید، مطمئن شوید که ضد آب است.

۱. یک محلول پاک کننده را مخلوط کنید

یک کاسه کوچک را با آب گرم پر کنید. دو یا سه قطره از مایع ظرفشویی را اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا صابون پخش شود. کاسه دوم را با آب گرم پر کنید.

۲. غوطه ور کنید

زیورآلات را در آب بگذارید و اجازه دهید حدود پنج دقیقه در آب گرم خیس بخورد. این به مایع ظرفشویی زمان می‌دهد تا کثیفی‌ها را تجزیه کند. پس از خیساندن، از یک مسواک نرم استفاده کنید تا هرگونه خاک و جرم قابل مشاهده را به آرامی پاک کنید. به نواحی حکاکی شده یا گوشه‌ها و برآمدگی‌های کوچک در زنجیره دقت کنید.

۳. بشویید و خشک کنید

پس از تمیز کردن، زیورآلات را در کاسه دوم آب گرم فرو کنید تا باقیمانده کف آن را بشویید. شما همچنین می‌توانید زیورآلات را زیر یک جریان ملایم از آب گرم نگه دارید. برای خشک کردن زیورآلات از یک پارچه میکروفیبر بدون پرز استفاده کنید. تمیز کردن را با صاف کردن سطح با یک پارچه میکروفیبر خشک یا یک پارچه پولیش جواهر به پایان برسانید.

ب. تمیز کردن با جوش شیرین

جوش شیرین یک شوینده ملایم است که در صورت وجود کثیفی در زیورآلات حکاکی شده پیچیده یا حفره‌های کوچک در زنجیره های استیل ضد زنگ به خوبی کار می‌کند.

۱. خمیر درست کنید

در یک کاسه کوچک، دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک قاشق چایخوری آب مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. اگر خمیر خیلی شل بود، جوش شیرین بیشتری اضافه کنید.

۲. به آرامی اسکراب کنید

از یک مسواک نرم استفاده کنید تا خمیر را روی زیورآلات استیل ضد زنگ بزنید. به آرامی تمیز کنید و مطمئن شوید که همه قسمت‌ها را تمیز کرده‌اید.

۳. آبکشی کنید، خشک کنید

از یک کاسه آب گرم استفاده کنید یا زیورآلات را زیر یک شیر آب گرم نگه دارید تا خمیر جوش شیرین را بشویید. ممکن است لازم باشد از مسواک برای پاک کردن خمیری که در یک نقطه تنگ گیر کرده است استفاده کنید. از یک پارچه میکروفایبر برای خشک کردن زیورآلات استفاده کنید و آن را صاف کنید تا ظاهر زیبایی پیدا کند.

ج. تمیز کردن با خمیر دندان

خمیر دندان به خوبی به عنوان یک پولیش استیل ضد زنگ عمل می کند. فرمول ملایم و غیر ژلی را انتخاب کنید که حاوی مواد سفید کننده دندان نباشد.

۱. خمیر دندان را بمالید

یک مسواک نرم یا یک پارچه میکروفیبر کوچک را با آب خیس کنید. مقداری خمیر دندان اضافه کنید و به آرامی سطح زیورآلات استیل را تمیز کنید.

۲. آبکشی کنید، خشک کنید

پس از تمیز کردن، زیورآلات را با آب گرم بشویید و مطمئن شوید که تمام خمیر دندان پاک شده است. برای بازگرداندن درخشش، آن را با یک پارچه میکروفیبر خشک کنید.

نکاتی برای تمیز نگه داشتن زیورآلات استیل ضد زنگ

 • قبل از کار با مواد شیمیایی خشن یا شنا در استخر کلردار یا جکوزی، زیورآلات استیل ضد زنگ را از خود جدا کنید.
 • زیورآلات استیل ضد زنگ خود را از تماس مستقیم با اسپری مو، عطرها و سایر لوازم آرایشی که حاوی الکل یا سایر موادی هستند که می‌توانند سطح را کدر کنند، محافظت کنید. یک قانون کلی برای محافظت از زیورآلات این است که باید اولین چیزی باشد که در می‌آورید و آخرین چیزی که می‌پوشید.
 • زیورآلات از جنس استنلس استیل را در جعبه زیورآلات دربسته یا کیسه‌های نرم نگهداری کنید تا از گرد و غبار محافظت کنید و از خراشیدگی فلزات دیگر جلوگیری کنید.
 • هنگام تمیز کردن زیورآلات استیل ضد زنگ از پاک کننده های ساینده خشن استفاده نکنید.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک گذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.