۳ علت مهم نازک شدن ساقه گیاه آپارتمانی کراسولای خرفه ای + مردمک

0 195

۳ علت مهم نازک شدن ساقه گیاه آپارتمانی کراسولای خرفه ای + مردمک

اگرگیاه خرفه‌ای در خانه خود دارید همراه ما باشید.

 گیاه کراسولا خرفه‌ای جز محبوب‌ترین و مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود. در صورتی که به درستی از آن نگهداری نشود، برگ‌ها وساقه‌ این گیاه پرطرفدار نازک می‌شود. در ادامه به بررسی نازک شدن ساقه گیاه کراسوا خرفه‌ای می پردازیم.

نازک شدن ساقه کراسولای خرفه‌ای

۱. نور

این گیاه عاشق نور است و روزانه به ۳ الی ۵ ساعت نور آفتاب احتیاج دارد. علاقه شدید این گیاه به نور به صورتی است که می ‌وان در فصل بهار و تابستان این گیاه را در فضای باز و یا حتی در نور مستقیم نگهداری کرد، البته لازم به ذکر است در تابستان گیاه را در مقابل آفتاب داغ ظهر قرار ندهید زیرا باعث سوختگی و خرابی گیاه می شود.

توجه داشته باشید که اگر نور مورد نیاز برای کراسولا خرفه ای میسر نشود،این گیاه رشد علفی پیدا کرده و ساقه‌ی آن نازک می شود و حتی بر‌گ‌های آن می‌ریزند.


پیشنهاد ستاره

۲. آفت

اگر نور گیاه شما مناسب است، در گیاه به دنبال آفت‌ها بگردید. ممکن است آفتی در خاک این گیاه باشد و ریشه‌هایش را ازبین برده باشد. در نتیجه ساقه گیاه خرفه‌ای نارک می‌شود.

در مواجهه با آفت‌ها حتما از روش‌های متناسب با هر آفت استفاده کنید.

۳. آبیاری

آبیاری زیاد یکی از دلایل نازکی ساقه کراسولا خرفه‌ای است. اگر به خرفه‌ای بیش از حد آب بدهید ریشه گیاه قارچی می‌شود و مواد مغذی به ساقه نمی رسد. این موضوع باعث نازکی ساقه و از بین رفتن گیاه خواهد شد.

در بین دو آبیاری باید اجازه بدید چند روزی خاک کاملاً خشک بماند. از خاک با زهکشی مناسب استفاده کنید تا آب بیش از حد در آن باقی نماند.

شما چه مشکلی با گیاه خرفه‌ای دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.