۵ نکته بامزه درباره انیمیشن “قرمز شدن” که نباید از دست بدهید! + مردمک

0 38

۵ نکته بامزه درباره انیمیشن “قرمز شدن” که نباید از دست بدهید! + مردمک

کمتر شخصی را می‌توان پیدا کرد که با استرس‌ها و اضطراب‌های دوران نوجوانی آشنا نباشد. اصلا آیا کسی هست که دوران نوجوانی آرامی را سپری کرده باشد؟ گاهی وقتی به دنیا می‌نگریم، به نظر می‌رسد که همه حداقل در بخشی از زندگی خود گرفتار «تلاش بی‌پایان برای جلب رضایت» هستند؛ جنگیدن مداوم برای دیده شدن و شاید حتی «کافی بودن».

به همین خاطر یک فیلم می‌تواند حتی بدون پایان خوش، حال‌خوب‌کننده باشد. چون جایی میان آن همه استعاره به یاد بیننده می‌آورد که در این نبردها تنها نیست. اما به‌جای اینکه چنین کاری را با بیان مستقیم جمله در صورت مخاطب انجام بدهد، شخصیتی قابل هم‌ذات‌پنداری را معرفی می‌کند.

Turning Red متعلق به این جنس از سینما است و فارغ از اینکه چه‌قدر از لحاظ ماندگاری به برترین آثار پیکسار نزدیک یا از آن‌ها دور شده، با وفاداری به یکی از اصول معنایی آثار این استودیو موفق به داستان‌سرایی درست می‌شود. دیزنی با انیمیشن Turning Red به روایت قصه‌ای می‌پردازد که به شکلی قابل احترام، خیلی‌ها را به یاد زندگی خود می‌اندازد. 

داستان انیمیشن Turning Red درباره‌ی می لی (Mei Lee) است؛ دختربچه‌ای ۱۳ساله که به خاطر یک نفرین خانوادگی، ناگهان می‌فهمد که بروز هرگونه احساسات شدید می‌تواند او را تبدیل به یک پاندا قرمز بزرگ کند.

نکات جالب انیمیشن قرمز شدن

۱. الهام از پاندای قرمز

پانداهای قرمز الهام بخش بزرگی برای این فیلم هستند، با توجه به اینکه می به یک خرس پاندای قرمز تبدیل می‌شود، اگر دقیق‌تر نگاه کنید، می‌بینید که تقریباً همه چیز در انیمیشن از پاندا الهام گرفته شده است – حتی پشت بام‌ها هم شکلی شبیه گوش پاندا دارند!

۲. این بر اساس دوران کودکی دومی شی است

به همان ترتیبی که انریکو کازاروسا لوکا را بر اساس دوران کودکی‌اش در ایتالیا قرار داد، دومی شی، کارگردان فیلم قرمز شدن، از دوران کودکی خود به عنوان دختری آسیایی تبار ساکن کانادا در اوایل دهه ۲۰۰۰ الهام گرفت.

اول، Turning Red شامل بسیاری از ارجاعات واقعی زندگی به دوران نوجوانی در دهه ۲۰۰۰ است، مانند تب گروه پسران و غیره. و همچنین کارگردان گفته است که مینگ، مادر می در فیلم، از مادر خودش الهام گرفته است. این در مورد ابی، یکی از دوستان می، که بر اساس یکی از بهترین دوستان شی در زندگی واقعی ساخته شده است، هم تکرار شده است.

۳. از انیمه الهام گرفته شده بود

Turning Red ترکیبی از زیبایی شناسی دو بعدی انیمه و سبک سه بعدی CGI Pixar است. به گفته Domee Shi، او همیشه ویژگی‌های صورت و واکنش‌های شخصیت‌های اغراق‌آمیز انیمه‌ها را دوست داشته است، زیرا به مخاطب کمک می‌کند تا بفهمد شخصیت‌ها همیشه چه احساسی دارند، بنابراین او مطمئن شد که این را در Turning Red گنجانده شود.

طرفداران انیمه مطمئناً متوجه برخی ارجاعات به انیمه در Turning Red می شوند. به عنوان مثال، نحوه رشد و چشمک زدن شخصیت ها در هنگام هیجان از انیمه‌ها الهام گرفته شده است. علاوه بر این، نفرین Mei که در موقعیت‌های خاص ایجاد می‌شود، مخاطب را به یاد آثار کلاسیکی از انیمه‌ها می‌اندازد.

۴. از ابتدای فیلم معلوم است که تایلر در نهایت با دخترها در یک تیم می‌رود

همانطور که برای بیشتر نوجوانان اتفاق می‌افتد، یکی از بزرگترین ترس‌های می، موقعیت اجتماعی است. متأسفانه برای او، یکی از همکلاسی‌هایش، تایلر، همیشه آنجاست تا شاهد برخی از شرم آورترین لحظات او باشد و دوست دارد او را مسخره کند. حتی با وجود اینکه او به عنوان دشمن می شروع می‌کند، تایلر در پایان فیلم به یکی از بهترین دوستان او تبدیل می شود. این در واقع پیش بینی شده است.

۵. مینگ قرار بود یک شرور واقعی شود

همانطور که در مورد جدیدترین فیلم‌های دیزنی و پیکسار اتفاق می‌افتد، Turning Red شخصیت شروری ندارد. با این حال، مادر می، مینگ، اغلب احساس می‌کند که یک شخصیت شرور است، زیرا اقدامات او گاهی اوقات بیشتر از اینکه برای عزیزانش مفید باشد، آسیب می‌رساند. صرف نظر از این، او فقط نیت خوبی دارد – همانطور که با ابولا آلما در انکانتو اتفاق می افتد.

در مراحل اولیه خلاقیت، مینگ شخصیت شرورتری بود. مینگ به جای حمایت از می، سعی می‌کند از نفرین دخترش بدون در نظر گرفتن احساسات او پول دربیاورد. این ایده کنار گذاشته شد زیرا Domee Shi احساس کرد که مینگ را به یک شخصیت دو بعدی تبدیل می‌کند.

شما این انیمیشن را تماشا کرده اید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.