۷ مکانی که فراموش می کنید تمیز کنید + مردمک

0

[ad_1]

۷ مکانی که فراموش می کنید تمیز کنید + مردمک

وقتی وارد یک اتاق می‌شوید، معمولاً به راحتی می‌توانید تشخیص دهید که چه چیزی باید تمیز شود. انبوهی از لباس‌های کثیف وجود دارد که فقط در انتظار شسته شدن هستند. یا شستشوی سینک آشپزخانه مملو از ظروف، قابلمه و تابه‌های کثیف که برای دستان شما لحظه شماری می‌کنند.

اما وقتی چیزهای بدیهی تمیز شدند، آیا تمیز کردن بقیه اتاق را فراموش می‌کنید؟ در ادامه به بررسی هفت مکانی که معمولا فراموش کرده‌اید در طول نظافت خانه، آن‌ها را تمیز کنید، نگاهی بیندازید.

۷ مکانی که فراموش می کنید تمیز کنید

۱. قسمت‌های زیرین مبلمان

وقتی به زیر تخت یا مبل نگاه می‌کنید، معمولاً چند آشغال کوچک می‌بینید که به راحتی با جارو برقی آن ها را جارو می‌کنید. اما آیا تا به حال زیر مبل خود را با دقت نگاه کرده‌اید؟ اگر زیر مبلمان خود، مسزها و یا تخت خود را نگاه کنید کوهی از گرد و غبار و یا تار عنکبوت‌ها را خواهید دید.

حداقل دو بار در سال از جاروبرقی یا عصای گردگیری استفاده کنید تا از شر تار عنکبوت، گرد و غبار و کثیفی خلاص شوید.

۲. دیوارها و قرنیزها

گرد و غبار و خاک می‌توانند به سطوح عمودی و همچنین سطوح افقی بچسبند. پرده‌ها را باز کنید و همه چراغ‌ها را روشن کنید و از اینکه دیوارهایتان چقدر کثیف هستند شگفت زده خواهید شد. اگر کاغذ دیواری بافت دار دارید، گرد و غبار بیشتری در کمین است.

از بالای دیوار شروع کنید و با استفاده از گردگیر که ذرات را به دام می‌اندازد، کار را پایین بیاورید.

نظافت دیوار خود را با توجه به قرنیزها به پایان برسانید. مقدار شگفت انگیزی از گرد و غبار می‌تواند روی آن تاقچه‌های کوچک جمع شود. در اتاق‌هایی مانند آشپزخانه و حمام که رطوبت بیشتری وجود دارد، احتمالاً باید قرنیزها را با یک پارچه مرطوب پاک کنید زیرا رطوبت گرد و غبار را به خاکی تبدیل کرده است که به سطح می‌چسبد.

۳. رویه کابینت، در و قاب عکس

هنگامی که در حال تمیز کردن هستید، زمانی را برای نگاه کردن به بالا اختصاص دهید. ممکن است بیشتر از آنچه دوست دارید کثیفی را ببینید. ما تمایل داریم آنچه را که در دیدمان نیست را نادیده بگیریم. به طور معمول بالای قاب درها، آشپزخانه و کابینت‌های بلند، قاب عکس و گوشه های سقف را تمیز کنید.

وقتی آنجا هستید، وسایل روشنایی و پنکه های سقفی را بررسی کنید. گردگیر یکبار مصرف با دسته بلند بهترین ابزار شما برای گرفتن گرد و غبار و تار عنکبوت است. اگر ندارید، از یک پارچه میکروفایبر تمیز استفاده کنید و آن را با یک کش لاستیکی روی دسته جارو یا جارویی محکم کنید.

۴. طبقات کمد

به راحتی می‌توان فهمید که چه زمانی یک کمد باید تمیز شود. وقتی لباس‌ها روی هم جمع شده‌اند، قفسه‌ها انباشته شده‌اند و وقتی در را باز می‌کنید، چیزها روی شما می‌افتند.

حداقل فصلی یکبار، همه چیز را از کمد بیرون بکشید و فضا را کاملا تمیز کنید. همچنین زمان مناسبی برای پاک کردن و اهدای همه چیزهایی است که واقعاً به آنها نیاز ندارید و بقیه را به درستی سرجای خود بگذارید و مرتب کنید.

۵. جاروبرقی و ابزار تمیز کردن

اگر همه ابزارهای تمیز کردن شما کثیف هستند، هر بار که از آنها استفاده می‌کنید ممکن است فقط آلودگی را در اطراف پخش کنید. آخرین باری که به جاروبرقی، طی یا برس‌های شستشوی خود نگاهی دقیق انداختید چه زمانی بود؟

البته، کیسه زباله را خالی می‌کنید یا کیسه یکبار مصرف را در جاروبرقی خودمی‌گذارید اما خود لوله‌ها و سرهای جارو بایستی شسته شوند. بیشتر آنها را می‌توان در آب گرم و صابون شسته و اجازه داد تا در هوا خشک شود. احتمالا فیلترهایی وجود دارند که باید شسته یا تعویض شوند. میله‌های چرخشی و برس‌ها را بررسی کنید و رشته‌ها یا موهای درهم‌رفته را بردارید. نتایج تمیز کردن بهتر و گرد و غبار کمتری پخش خواهید کرد.

۶. گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی شما چه واقعی باشند چه مصنوعی، می‌توانند مقدار زیادی از گرد و غبار را جمع کنند. بیشتر گیاهان زنده از یک غبار پاشی و تمیزکاری خوشحال می‌شوند و شادابی و طراوت پیدا می کنند. اگر گیاه شما به رطوبت حساس است، فقط با یک پارچه خشک برگ هایش را تمیز کنید.

شما کدام نقطه از خانه خود را هیچ گاه تمیز نمی‌کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.