۹ ماده‌ غذایی که می‌توانید برای آینده فریز کنید + مردمک

0 205

۹ ماده‌ غذایی که می‌توانید برای آینده فریز کنید + مردمک

افزایش لجام گسیخته قیمت موادغذایی ممکن است شما را وادار کند لیست مواد غذایی ضروری خود را مجددا اولویت بندی کنید و مراقب بودجه مالی خود برای مواد غذایی باشید. فریز کردن غذاهایی که نمی‌توانید فورا مصرف کنید می‌تواند راهی عالی برای جلوگیری از دورریخت مواد غذایی و افزایش هزینه باشد. در این مطلب غذاهایی که می‌توانید برای استفاده در آینده فریز کنید را برای شما آورده‌ایم.


پیشنهاد ستاره:

۹ ماده غذایی برای فریز کردن

۱- غلات مانند برنج و کینوآ 

این مواد را می‌توان به صورت پخته و یا نپخته منجمد کرد. هم باقیمانده غذا و هم در صورت داشتن زمان خالی، می‌توان غلات را فریز کرد. اگر می‌خواهید دانه‌های سرد کینوآ را در سالاد بخورید کافی ست اجازه دهید یخ زدایی شوند. اگر بخواهید دانه‌های کینوآ گرم باشند می‌توانید دانه‌ها را در کمی آب قرار داده و گرم کنید.

۲- آجیل، مغزها و آرد مغزهایی مانند بادام

چربی موجود در آجیل و دانه‌ها می‌تواند در قفسه‌های کابینت باعث خراب شدن آنها شود. بنابراین اگر مقدار زیادی از این غذاها دارید و نمی‌خواهید خراب شوند، آن‌ها را فریز کنید.

۳- پنیر

قیمت پنیر کم نیست و گاهی اوقات مقداری که برای دستور غذا نیاز دارید کمتر از مقداری است که می‌توانید از فروشگاه‌ها خریداری کنید. بنابراین، فریز کردن مقدار اضافی آن راه خوبی است. توجه داشته‌باشید که همه پنیرها به طور یکسان منجمد نمی‌شوند.

پنیرهای سفت مانند چدار و پارمزان انتخاب خوبی برای منجمد کردن هستند. اما پنیرهای نرم مانند بری و ریکوتا را نمی‌توان منجمد کرد و بعد به همان شکل استفاده کرد و مثل پنیر پیتزا، می‌توانید آن‌ها را پس از انجماد گرم کنید. 

۴- قارچ

قارچ‌ها به سرعت خراب می‌شوند و انجماد می‌تواند به جلوگیری از فساد کمک کند. اما باید دقت کنید ابتدا در مرحله اول باید قارچ را بپزید چون پختن قارچ بهتر از فریز کردن آن به صورت نپخته است.

حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد قارچ‌ از آب تشکیل شده و اگر قبل از قرار دادن قارچ در فریزر آن را تفت ندهید یا بخارپز نکنید بافت آن تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می‌گیرد. هنگام پخت سوپ و خورش می‌توانید قارچ منجمد را مستقیما در قابلمه بریزید. 

۵- لیمو و لیموترش

لیمو و لیمو ترش قیمت کمی ندارند و اغلب در مقادیر زیاد فروخته می‌شوند. اگر قصد منجمد کردن لیمو یا لیمو ترش را دارید، ابتدا پوست آن‌ها را رنده کنید چون آن را هم می‌توانید در کیسه‌ای منجمد کنید و در صورت نیاز هنگام پخت و پز استفاده کنید.

برای سایر مرکبات، میوه‌ها را به طور کامل، یا به صورت تکه شده منجمد کنید و یا حتی می‌توانید آب آن‌ها را در قالب یخ بریزید.

۶- فلفل قرمز و فلفل چیلی

انجماد فلفل قرمز و سایر فلفل‌های چیلی طعم را حفظ می‌کند و افزودن آن را به دستور غذاها راحت می‌کند.

این فلفل‌ها را می‌توان به راحتی منجمد کرد یا خرد کرد و تا یک سال در فریزر نگهداری کرد و به صورت منجمد به سوپ و خورش اضافه کرد. 

۷- گیاهان تازه

برای کاهش ضایعات، گیاهان تازه خود را برای استفاده در آینده منجمد کنید.

بیشتر مردم وقتی به چند شاخه نیاز دارند، یک دسته می‌خرند و بقیه را هدر می‌دهند. ساقه گیاهان را جدا کرده و سپس آن‌ها را در قالب یخ با مقدار کمی آب سرد فریز کنید.

۸- زنجبیل

می‌توانید زنجبیل را در یخچال نگهداری کنید اما اگر مدت طولانی باشد، ممکن است خشک شود یا کپک بزند.

بهتر است زنجبیل را بشویید، خشک کنید، به اندازه کوچک برش بزنید و در کیسه زیپ‌دار فریز کنید تا به مدت طولانی‌تری تازه بماند.

۹- آووکادو

ماندگاری آووکادو می تواند مشکل باشد و با توجه به قیمت بالای آن، حیف است که خراب شود. یک آووکادوی رسیده را پوست کنده و تکه تکه کنید، سپس تکه های آن را روی یک سینی قرار دهید که آن را با کاغذ پوشانده‌باشید.

پس از یخ زدن قطعات آووکادو، آن‌ها را برای نگهداری به کیسه یا ظرف فریزر منتقل کنید. اگر می خواهید آووکادوهای یخ زده را آب کنید، بگذارید در دمای اتاق بمانند تا یخ زدایی شوند.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید. 

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند.
با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.