صفحه اصلی / تکنولوژی / تایپ و ترجمه / انتخاب موضوع پایان نامه

انتخاب موضوع پایان نامه

انتخاب موضوع پایان نامه

 

۱٫ اهداف تحقیق

هنگام شروع پایان نامه کارشناسی ارشد، یکی از دلهره آورترین کارها می تواند انتخاب موضوع شما باشد. نوشتن پایان نامه در مقایسه با فرآیند دشوار تصمیم گیری در مورد آنچه می خواهید روی آن تمرکز کنید، می تواند مانند یک نسیم به نظر برسد. ما فهرستی از روش‌ها را گردآوری کرده‌ایم تا به شما کمک کند چگونه گزینه‌های خود را محدود کنید، تا موضوعی را پیدا کنید که به بهترین مثال ممکن پایان‌نامه منجر شود.

نقاط قوت پایان نامه خود را بشناسید

یکی از بهترین راه‌ها برای محدود کردن موضوع پایان‌نامه‌تان این است که در مورد حوزه‌هایی که از نظر تحصیلی در آن قوی‌تر هستید فکر کنید. پایان‌نامه‌نویسی شبیه به مقاله‌نویسی هفتگی است، بنابراین به حوزه‌هایی فکر کنید که برای تولید مقاله در آنها راحت‌تر می‌دانید و چیزی مشابه را هدف قرار دهید. پایان نامه شما

ساختار پایان نامه خود را برنامه ریزی کنید

مطمئناً شما هنوز آماده برنامه ریزی کل ساختار پایان نامه خود نخواهید بود، اما فکر کردن به حوزه های مختلفی که برای هر موضوع احتمالی مد نظر دارید به شما کمک می کند. سعی کنید از طوفان فکری برای ترسیم زمینه ها و موضوعات مختلف استفاده کنید که هر موضوع پایان نامه بالقوه به شما امکان می دهد پوشش دهید.

به یاد داشته باشید، یک پایان نامه کارشناسی ارشد هزاران کلمه را شامل می شود و برای پر کردن آن به مطالب کافی نیاز دارید. از طرف دیگر از موضوعاتی که خیلی باز هستند اجتناب کنید و صدها موضوع فرعی را در اختیار شما قرار می دهند. شما می خواهید بتوانید موضوعات انتخابی خود را عمیق تر کنید، نه اینکه به سادگی سطح طیف وسیعی از ایده ها را خراش دهید.

از نمونه های پایان نامه استفاده کنید

مطمئناً می‌خواهید از نوشتن همان پایان‌نامه کارشناسی ارشد به عنوان دانشجوی دیگر خودداری کنید، اما نگاه کردن به نمونه‌های پایان‌نامه سال‌های گذشته می‌تواند راهی عالی برای الهام بخشیدن به خودتان باشد. بسیاری از دانشگاه‌ها نمونه‌هایی از پایان‌نامه‌های درجه یک را برای مشاهده در کتابخانه در دسترس نگه می‌دارند – به انواع موضوعاتی که دانشجویان موفق در گذشته استفاده کرده‌اند نگاه کنید و سعی کنید به صورت جانبی فکر کنید. این باید به شما ایده خوبی از اینکه موضوع پایان نامه شما نیز باید گسترده باشد، می دهد.

از استاد راهنمای پایان نامه خود بپرسید

از مشاوره و راهنمایی از شخصی که بر نگارش پایان نامه شما نظارت خواهد کرد نترسید – آنها احتمالاً در موقعیت مناسبی برای مشاوره به شما هستند. معلمان یا معلمانی که در گذشته بر کار شما نظارت داشته اند نیز ممکن است بتوانند شما را در جهت نقاط قوت تحصیلی شخصی تان راهنمایی کنند.

اگر احتمالاً پس از انتخاب موضوع پایان نامه خود به شما یک استاد راهنما اختصاص داده می شود، از خود بپرسید که آیا استادی وجود دارد که به طور خاص او را تحسین می کنید یا با او خوب کار می کنید. استاد راهنما بخش مهمی از روند نوشتن پایان نامه شما است که ارزش انتخاب موضوعی را دارد که شما را به یک مشارکت آموزشی موفق هدایت کند.

 

تایپ فوری

تایپ کتاب 

تایپ ارزان

طراحی لوگو

برای سفارش تایپ و ترجمه به سایت موسسه هیدیکا مراجعه فرمایید

درباره takin

این مطالب را نیز ببینید!

پایان نامه نویسی – استاد راهنمای پایان نامه شما

پایان نامه نویسی – استاد راهنمای پایان نامه شما   مشاوره استاد راهنما می تواند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.