صفحه اصلی / تکنولوژی / تایپ و ترجمه / تحقیقات اولیه برای پایان نامه کارشناسی ارشد شما

تحقیقات اولیه برای پایان نامه کارشناسی ارشد شما

تحقیقات اولیه برای پایان نامه کارشناسی ارشد شما

 

برای جمع آوری داده ها برای پایان نامه کارشناسی ارشد علوم اجتماعی یا شاید یک پایان نامه تاریخ، ممکن است تصمیم بگیرید که یک پرسشنامه طراحی کنید و برای تحقیق خود مصاحبه انجام دهید. دقیقاً چگونه باید در این مورد اقدام کرد؟

راهنمای پایان نامه

یکی از موانع اصلی می تواند یافتن مصاحبه شوندگان مناسب باشد . به جای ضربه زدن به درها، از گروه هایی استفاده کنید که از قبل وجود دارند. باشگاه های بالای ۵۰ سال، گروه های مادر و کودک نوپا یا سالن های اجتماعی همگی می توانند منابع احتمالی مصاحبه شوندگان باشند. با برگزارکنندگان تماس بگیرید و به آنها بگویید که شما یک دانشجو هستید تا یک محقق حرفه ای. به نظر می‌رسد مردم مشتاق کمک به دانش‌آموزان هستند، اگرچه اگر فکر می‌کنند با یک روزنامه‌نگار صحبت می‌کنند می‌توانند محتاط باشند، بنابراین در مورد نیات خود باز و صادق باشید.

اگر از شما دعوت شد تا با گروهی صحبت کنید، به یاد داشته باشید که برای تشکر از آنها بنویسید . ممکن است بخواهید بعداً برای مصاحبه مجدد با برخی افراد بازگردید، بنابراین مطمئن شوید که گروه در مورد شما خوب فکر می کند.

نگارش پایان نامه

همانطور که قبل از شروع به نوشتن باید ساختار پایان نامه را برنامه ریزی کنید، قبل از شروع مصاحبه با افراد ، سوالات پرسشنامه خود را آماده کنید. سرپرست شما باید خوشحال باشد که سؤالات شما را قبل از شروع جمع آوری داده ها بررسی کند تا مطمئن شود که مفاهیم شما واضح است و سؤالات اطلاعات مورد نیاز شما را دنبال می کنند.

تکنیک های تحقیقات اولیه

مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، تعدادی مصاحبه شونده وجود دارند یا به سادگی نمی خواهند صحبت کنند . آنها ممکن است پاسخ های «بله»/«نه» بدهند و به نظر عبوس یا بی پاسخ به نظر برسند. آنها را برای پاسخ دادن به شما قلدری نکنید! اگر جواب ندادند، آنها را رها کنید. ممکن است برخی از افراد از طریق فشار همسالان به جای اینکه واقعا بخواهند در این تحقیق شرکت کنند، متقاعد شده باشند که در تحقیق شرکت کنند. سکوت آنها را شخصی نگیرید. گاهی اوقات، تجزیه و تحلیل یک مصاحبه شونده عبوس ممکن است ایده های جالبی برای پایان نامه شما به همراه داشته باشد.

ساختار پایان نامه

پرسشنامه باید در یکی از پیوست های پایان نامه شما تکثیر شود . نشانگر باید ببیند که چگونه تحقیق خود را انجام داده اید.

طرح پایان نامه

اگرچه هنگام انجام مصاحبه ها انحراف از پرسشنامه می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد، اما برای حفظ پایه علمی برای تحقیق خود باید به شدت به پرسشنامه با هر فردی پایبند باشید. با چسبیدن به پرسشنامه، به تحقیقات خود اجازه می دهید کاملاً شفاف باشد تا نشانگر بتواند به وضوح توانایی های شما را ارزیابی کند.

آیا تحقیقات خود را آغاز کرده اید؟ شاید هنوز با پروپوزال پایان نامه خود درگیر هستید؟ به ما اطلاع دهید که به کدام مرحله رسیده اید. یک نظر در زیر ارسال کنید

 

تایپ فوری

تایپ کتاب 

تایپ ارزان

طراحی لوگو

برای سفارش تایپ و ترجمه به سایت موسسه هیدیکا مراجعه فرمایید

درباره takin

این مطالب را نیز ببینید!

پایان نامه نویسی – استاد راهنمای پایان نامه شما

پایان نامه نویسی – استاد راهنمای پایان نامه شما   مشاوره استاد راهنما می تواند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.