نحوه تمیز کردن سینک مشکی آشپزخانه | معرفی روش‌های کاربردی و موثر + مردمک

0 21

نحوه تمیز کردن سینک مشکی آشپزخانه | معرفی روش‌های کاربردی و موثر + مردمک

سینک‌های کامپوزیتی مشکی علاوه بر به ظاهر زیبایی که دارند، براق و شیک و بسیار بادوام هستند. به همین دلیل، تمیز نگه داشتن سینک کامپوزیت مشکی شما معمولا نباید بیش از شستشوی معمولی و تمیز کردن سریع و گهگاهی با آب گرم و صابون و یک پارچه نرم طول بکشد. با این وجود، حتی سینک های کامپوزیت نیز در معرض لک هایی مانند کف صابون و رسوب آهک هستند.

برای یادگیری نحوه تمیز کردن سینک مشکی و حفظ ظاهر آن به بهترین شکل، این راهنمای ساده را دنبال کنید تا سینک شما برای سال های آینده تمیز بماند.

تمیز کردن سینک مشکی آشپزخانه

هر چند وقت یکبار سینک کامپوزیت مشکی را تمیز کنید

سینک کامپوزیت مشکی شما به احتمال زیاد به جز تمیز کردن سریع با دستمال معمولا به چیز دیگری نیاز ندارد. اما از آنجایی که شما چندین بار در روز از سینک خود استفاده می‌کنید، یک قانون خوب این است که در پایان روز سینک خود را به آرامی با آب گرم و صابون و یک پارچه نرم تمیز کنید.

این تمیز کردن سریع را با خشک کردن کامل، با استفاده از یک پارچه نانو انجام دهید. این شستشوی منظم پس از استفاده از سینک می‌تواند از تجمع آلودگی‌ها در سینک جلوگیری کند.

با این حال، اگر آب گچ‌داردر لوله کشی خود داشته باشید، ممکن است متوجه شوید که یک لایه سفید در سینک‌ها و وان‌ها و روی شیرها و فاضلاب شما ظاهر می شود. برای سینک‌های مشکی، این لک ها بیشتر نمایان هستند و در نتیجه نیاز به توجه بیشتر و کمی بیشتر دارند.

سینک‌های کامپوزیت از ترکیبی از مواد سنگی طبیعی، معمولاً گرانیت و رزین ها ساخته شده اند که آنها را به ویژه مقاوم می کند. با این حال، حتی این زیبایی های انعطاف پذیر نیز نیاز به کمی مراقبت دارند تا آنها را در بهترین حالت خود نگه دارید.

برای جلوگیری از خراش و لکه، از تمیز کردن سینک خود با اسکرابرهای ساینده و محلول های تمیزکننده خشن مانند سفید کننده خودداری کنید. اینها می توانند بر روی پرداخت سینک شما تأثیر منفی بگذارند و حتی ممکن است طول عمر آن‌ها را کاهش دهد.  در عوض، یک ماده شستشوی طبیعی‌ مانند جوش شیرین و یک پاک کننده اسیدی طبیعی مانند سرکه سفید انتخاب کنید.

مراحل کار:

۱. سینک و محلول تمیز کننده خود را آماده کنید

قبل از شروع به تمیز کردن، با آب سینک را بشویید، از بالای دیواره‌های سینک به سمت فاضلاب. سپس برای تهیه محلول تمیزکننده سینک کامپوزیت مشکی خود، مقدار مساوی سرکه سفید و آب را در یک بطری اسپری مخلوط کنید.

۲. سینک خود را با محلول تمیز کننده اسپری کنید

هنگامی که سینک شما از ظروف و زباله پاک شد، محلول سرکه و آب را آزادانه در سراسر سینک اسپری کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام سطح سینک کامپوزیت مشکی خود را از جمله دیوارها را در مخلوط بپوشانید، سپس محلول را به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید تا کار خود را انجام دهد.

۳. سینک خود را تمیز کنید

بعد از اینکه اجازه دادید محلول سرکه و آب به مدت نیم ساعت بماند، از یک اسفنج یا یک برس پلاستیکی نرم استفاده کنید تا به آرامی سطح سینک خود را بشویید. با حرکات دایره ای حرکت کنید و به قسمت های لکه دار سینک خود کمی بیشتر توجه کنید.

نکته:

اگر بعد از شستشو متوجه تجمع رسوب آهکی شدید، یک لایه جوش شیرین روی لکه ها بپاشید. قبل از اینکه یک بار دیگر آن را بشویید، اجازه دهید ۳۰ ثانیه بماند. ترکیب جوش شیرین و سرکه یک پاک کننده طبیعی بسیار موثر است.

۴. بشویید و خشک کنید

پس از پاک شدن لکه‌های آب و سایر لکه‌ها در سینک کامپوزیت مشکی خود، کل سینک را کاملاً بشویید. اگر شیر آب سینک شما دارای نازل اسپری جمع شونده است، برای این مرحله از آن استفاده کنید. در غیر این صورت، یک بار دیگر از اسفنج یا برس اسکراب استفاده کنید تا مطمئن شوید که تمام سرکه‌ها را بشویید. روال تمیز کردن جدید خود را با خشک کردن سینک خود با یک پارچه تمیز به پایان برسانید.

نکاتی برای تمیز نگه داشتن سینک کامپوزیت مشکی شما برای مدت طولانی

  • سینک خود را به طور منظم با آب گرم و صابون و یک پارچه نرم تمیز کنید. این از نیاز به تمیز کردن مداوم و سنگین جلوگیری می‌کند.
  • سینک خود را اغلب بشویید و خشک کنید تا از انباشته شدن ضایعات مواد غذایی، چربی و غیره جلوگیری کنید.
  • از گذاشتن ظروف و حتی نشستن آب در سینک برای مدت طولانی خودداری کنید. در واقع، خشک کردن سینک کامپوزیت مشکی خود به طور مکرر به شما کمک می کند تا مدت بیشتری تمیز نگه دارید.
  • از پاک کننده های ساینده و اسیدی خودداری کنید. آنها می توانند به روکش سینک شما آسیب برسانند و آن را بیشتر در معرض خراش و لکه های آب سخت قرار دهند.
  • برای اینکه به سینک کامپوزیت مشکی خود کمی درخشندگی بیشتری بدهید، چند قطره روغن معدنی (یا روغن زیتون) را روی یک پارچه نرم بریزید و ماهی یک بار سینک خود را پاک کنید.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.