صفحه اصلی / تکنولوژی / تایپ و ترجمه / نکات پایان نامه: منابع پژوهشی

نکات پایان نامه: منابع پژوهشی

نکات پایان نامه: منابع پژوهشی

 

تحقیق بخش عمده ای از فرآیند نگارش پایان نامه شما است و مطالبی که در اختیار شما قرار می دهد اغلب بدنه اصلی و نقاط عطف حیاتی ساختار پایان نامه نهایی شما را تشکیل می دهد. بنابراین بسیار مهم است که از تنوع گسترده منابع تحقیق پایان نامه در دسترس دانشجوی مدرن آگاه باشید و از آنها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید تا تحقیقات و یافته های با کیفیتی را برای خود فراهم کنید تا پایان نامه خود را غنی کنید .

این مقاله باید الهام بخش و اطلاع رسانی باشد و هدف آن این است که شما را از گستره وسیعی از انتخاب ها و منابع تحقیق پایان نامه ای که در اختیار دارید آگاه کند. حتما از آنها برای یک پایان نامه برجسته و درجه یک استفاده کنید.

کتابخانه ها

کتابخانه ها بدیهی ترین انتخاب برای اکثر محققین هستند، اما دانش آموزان اغلب در استفاده از منابع کامل خود شکست می خورند. به جای جستجوی صرف در بخش مربوط به موضوع یا موضوع پایان نامه خود، از فهرست کتابخانه (که اکنون تقریباً همیشه الکترونیکی هستند) برای جستجوی عبارات کلیدی و ایده های مرتبط یا مرتبط استفاده کنید.

ممکن است از این که متوجه شوید طیف مواد موجود در بخش‌هایی که فکر نمی‌کردید به آن‌ها نگاه کنید چقدر متنوع و گسترده است، شگفت‌زده شوید.

از صحبت کردن با کتابدار و درخواست مشاوره از او نترسید – بسیاری از کتابخانه ها منابعی دارند که به وضوح در دسترس نیستند، مانند اتاق های کتاب کمیاب یا پشته های چرخان، که ممکن است منابع بسیار جدیدی را برای نوشتن پایان نامه در اختیار شما قرار دهد.

مجلات

مجلات منبع تحقیقاتی بسیار مفید و اغلب دست کم گرفته شده ای هستند که اطلاعات مناسبی در مورد توسعه بحث، نظرات انتقادی و نظریه علمی ارائه می دهند. کاتالوگ کامل نسخه های بسیاری از مجلات اکنون به صورت آنلاین در دسترس است و نسخه های چاپی کل مجموعه مجلات در بسیاری از کتابخانه ها نگهداری می شود.

گنجاندن تحقیق ژورنالی در نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد شما راهی موفقیت آمیز برای افزایش عمق آکادمیک ساختار پایان نامه شما و همچنین نشان دادن آگاهی از زمینه و محیط حیاتی کار شما است.

اینترنت

وب می تواند منبع ارزشمندی برای تحقیق پایان نامه باشد، اما مراقب سایت های نامعتبر و اطلاعات غیرقابل اعتماد باشید. به عنوان مثال، سایت هایی مانند ویکی پدیا ممکن است قانع کننده به نظر برسند، اما توسط عموم نوشته شده اند و تعدیل نمی شوند، بنابراین بهتر است از گنجاندن تحقیقات آنها در پایان نامه خودداری کنید.

هنگام استفاده از اینترنت برای تحقیق، همیشه به یاد داشته باشید که آدرس وب‌سایتی را که بازدید کرده‌اید و تاریخی که از آنها بازدید کرده‌اید را برای درج در کتاب‌شناسی پایان‌نامه خود نگه دارید.

پایان نامه های دانشجویان گذشته

مجموعه‌ای از اینها اغلب در کتابخانه کالج یا دانشگاه نگهداری می‌شود تا به نویسندگان پایان‌نامه‌های فعلی اجازه دهد به آنها مراجعه کنند. آنها می توانند هنگام نوشتن پایان نامه خود بسیار مفید باشند زیرا نمونه های بسیار خوبی از ساختار و قالب پایان نامه و نوع سبکی که در گذشته موفق بوده است را ارائه می دهند.

به یک نمونه پایان نامه در موضوع یا رشته خود نگاه کنید تا نوع کاری که ممتحن شما به دنبال آن است را احساس کنید.

فیلم، نوار و مصاحبه

بسیاری از دانشجویان هنگام تحقیق و نگارش پایان نامه یا پایان نامه کارشناسی ارشد خود در دام این می افتند که فقط منابع مکتوب مانند کتاب ها و متونی را که ممکن است در یک کتابخانه یافت می شود در نظر بگیرند.

برخی از هیجان‌انگیزترین و مرتبط‌ترین نمونه‌های پایان‌نامه، تحقیقاتی را از همه فرم‌ها و رسانه‌ها، از فیلم‌ها و نوارها گرفته تا مصاحبه‌هایی که خود نویسندگان پایان‌نامه با محققان، منتقدان، نویسندگان یا نظریه‌پردازان کلیدی انجام می‌دهند، انجام می‌دهند.

از پیشگام شدن و تعامل با تحقیقات پایان نامه کارشناسی ارشد خود نترسید.

 

تایپ فوری

تایپ کتاب 

تایپ ارزان

طراحی لوگو

برای سفارش تایپ و ترجمه به سایت موسسه هیدیکا مراجعه فرمایید

درباره takin

این مطالب را نیز ببینید!

پایان نامه نویسی – استاد راهنمای پایان نامه شما

پایان نامه نویسی – استاد راهنمای پایان نامه شما   مشاوره استاد راهنما می تواند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.