صفحه اصلی / تکنولوژی / تایپ و ترجمه / ۱۰ نکته برتر در نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد

۱۰ نکته برتر در نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد

۱۰ نکته برتر در نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد

 

۱٫ اهداف تحقیق

هنگام نگارش پایان نامه در سطح کارشناسی ارشد، توجه به تمام جنبه هایی که از آنها قدرت قطعه ارزیابی می شود، ضروری است. اهداف پژوهشی اصلی، مرتبط و قابل مدیریت باید فرموله شوند – و با دقت بیان شوند – تا ماهیت جدی و در نظر گرفته شده کاری را که باید انجام دهید نشان دهد.

۲٫ بررسی انتقادی

باید نشان داده شود که اهداف تحقیقاتی دقیقاً بیان شده شما از بین نرفتند، بلکه به عنوان سؤالات مهم از یک بررسی انتقادی کامل از تحقیقات موجود و ادبیات پیشینه ظاهر شدند. توانایی کامل شما برای تجزیه و تحلیل انتقادی حجم وسیعی از مطالب باید با آگاهی هوشیارانه نسبت به ارتباط با مسیرهای تحقیقاتی شما همراه باشد.

۳٫ کمبودها

برای شناسایی کاستی‌ها در زمینه انتخابی خود، اعتماد به نفس خود را ایجاد کنید تا نگاه تحلیلی خود را به تحقیقات موجود معطوف کنید. شناسایی کاستی‌ها در دانش موجود برای توجیه جهت‌گیری خاص اهداف پژوهشی شما، که هدف آن رفع چنین کمبودها و ایجاد کمک ارزشمند جدید در این زمینه است، ضروری است.

۴٫ دامنه

این کافی نیست که محتوای یافته های بدیع شما به خوبی بیان شود. شما همچنین باید دامنه و موقعیت کار خود را در زمینه آکادمیک گسترده تر آن بیان کنید. تسلط خود را در حوزه موضوعی با نشان دادن واضح نحوه انطباق پایان نامه خود و همچنین محدودیت های دامنه آن نشان دهید.

۵٫ اصالت

نیازی به گفتن نیست که اصالت جزء اصلی قطعات گسترده کار در سطح کارشناسی ارشد است. با ایجاد اهداف مناسب، درک کامل کمبودهای دانش موجود و حفظ محدوده کار خود، پایه و اساس ایجاد یک مشارکت واقعی واقعی در پایگاه دانش حوزه موضوعی خود را ایجاد کرده اید.

۶٫ روش شناسی

یکی از جنبه های کاملاً کلیدی هر پایان نامه، بحث کامل و توجیه روشی است که انتخاب کرده اید. گزینه های رقیب را مقایسه و مقایسه کنید و هر کدام را به طور کامل تجزیه و تحلیل کنید تا یک منطق قانع کننده برای انتخاب نهایی خود ایجاد کنید. روش‌های جمع‌آوری داده‌ها باید با جزئیات شرح داده شود تا تحقیقات شما توسط دیگران قابل بازتولید باشد. ابزارهای تحقیق کیفی مانند پرسشنامه باید در پیوست قرار داده شود.

۷٫ تجزیه و تحلیل

صرف نظر از نوع تحقیقی که انجام داده اید، یکی از جنبه های بسیار مهم پایان نامه نهایی شما کیفیت تحلیل شما خواهد بود. برای تحقیقات با یک جزء کمی سنگین، تجزیه و تحلیل آماری پیچیده باید در شواهد باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که روش‌های کیفی‌تری را می‌توان به طور کلی یافت که دارای مولفه‌های عددی قابل تحلیل آماری هستند.

۸٫ یافته ها

مراحل پایانی پایان نامه کارشناسی ارشد شما باید شامل بحث مفصلی در مورد یافته های شما و نتایجی باشد که از آنها گرفته اید. همه اظهارات قطعی باید به دقت و با دقت ساخته شود تا جایی برای ابهام باقی نماند. همچنین هر یک باید کاملاً قابل دفاع باشد یا به صورت تجربی یا با استدلال صحیح. خلاصه ای از نتایج و نتیجه گیری ها نیز باید در اوایل چکیده شما ظاهر شود.

۹٫ اهمیت کار شما

برای پایان نامه کارشناسی ارشد، یک فصل نتیجه گیری مناسب بدون توجه جدی به اهمیت علمی یافته های شما برای حوزه موضوعی کامل نمی شود. این حوزه بحث باید مستقیماً مطالبی را از بررسی انتقادی ادبیات جاری به یاد بیاورد و هدف آن قرار دادن یافته های حاضر در زمینه وسیع تری باشد.

۱۰٫ کنوانسیون های دانشگاهی

یادآوری کوتاهی که در این مرحله واقعاً نباید ضروری باشد: در استفاده روان خود از قراردادهای استاندارد دانشگاهی، از جمله استفاده مناسب از ضمائم، کتابشناسی، چکیده ها، صفحات عنوان، ارجاع درون متنی و پاورقی ها، بی عیب و نقص باشید.

 

تایپ فوری

تایپ کتاب 

تایپ ارزان

طراحی لوگو

برای سفارش تایپ و ترجمه به سایت موسسه هیدیکا مراجعه فرمایید

درباره takin

این مطالب را نیز ببینید!

پایان نامه نویسی – استاد راهنمای پایان نامه شما

پایان نامه نویسی – استاد راهنمای پایان نامه شما   مشاوره استاد راهنما می تواند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.