صفحه اصلی / تکنولوژی / تایپ و ترجمه / نکات سریع برای مقاله نویسی و پایان نامه نویسی

نکات سریع برای مقاله نویسی و پایان نامه نویسی

نکات سریع برای مقاله نویسی و پایان نامه نویسی

 

در اینجا چند نکته حیاتی وجود دارد که باید هنگام نوشتن یا ویرایش مقاله یا پایان نامه خود به خاطر بسپارید:

  • سازماندهی – سازماندهی مقاله به درستی مهمتر از آن چیزی است که فکر می کنید. تابلوهای راهنمایی بد می تواند معنی شما را برای خواننده دشوار کند. برای طراحی ساختار مقاله خود از قبل زمان بگذارید.
  • کلمات کلیدی – مطمئن شوید که واژگانی را که در موضوع شما استفاده می شود را درک کرده و استفاده می کنید. اگر مدرس شما مدام در مورد «تجدیدنظر طلبی» یا «دیاکریتیک» صحبت می‌کند، مطمئن شوید که اینها چیست و از این مضامین در مقالات مرتبط استفاده کنید.
  • زبان رسمی – از زبان رسمی و آکادمیک در مقاله نویسی خود استفاده کنید. استفاده از زبان تلنگر خواننده را تشویق نمی کند که شما یا نظرات شما را جدی بگیرد. از طنز، عامیانه، اختصارات غیرقابل توضیح و اصطلاحات متنی خودداری کنید.
  • شواهد – از هر جمله ای که می گویید با شواهد پشتیبان بگیرید. شما نمی توانید ادعاهایی بی اساس داشته باشید. مقاله خود را بخوانید و هر جمله ای را که می گویید ثابت کنید.
  • مقدمه و نتیجه گیری. اگرچه یک مکتب فکری وجود دارد که می گوید مقدمه باید بگوید که مقاله قرار است چه بگوید و نتیجه باید بگوید که شما آن را گفتید، اما این بدان معنا نیست که مقدمه و نتیجه باید دقیقاً منعکس کننده یکدیگر باشند. اگر می‌توانید این دو را بدون ایجاد تفاوت زیادی در مقاله عوض کنید، پس باید کمی بازاندیشی و بازنویسی کنید! مقدمه و نتیجه گیری موثر نیاز به کار دقیق دارد، بنابراین عجله نکنید.
  • نوشتن کامل! – در کار شما نباید اشتباهات گرامری، نقطه گذاری یا املایی وجود داشته باشد. احتمالاً بدترین اشتباهات املایی مربوط به موضوع است. وقتی مقاله خود را به پایان رساندید، وقت خود را صرف انجام تصحیح کامل کنید.
  • به طور گسترده بخوانید – قبل از شروع هر مقاله ای به طور گسترده بخوانید و انتقادی بخوانید. وقت خود را صرف گردآوری کتابشناسی مناسب کنید. در برخی از کالج‌ها، کتاب‌شناسی علامت‌گذاری شده است، بنابراین واقعاً اهمیت دارد.
  • با خودت مخالفت نکن! – اگر نظری گفته اید، به آن پایبند باشید! تصور کنید یک وکیل دادگستری در دادگاه به نفع موکل خود و سپس علیه او بحث می کند! این بی معنی خواهد بود. روی دیدگاه انتخابی خود متمرکز بمانید.

 

تایپ فوری

تایپ کتاب 

تایپ ارزان

طراحی لوگو

برای سفارش تایپ و ترجمه به سایت موسسه هیدیکا مراجعه فرمایید

درباره takin

این مطالب را نیز ببینید!

پایان نامه نویسی و استاد راهنمای پایان نامه

پایان نامه نویسی و استاد راهنمای پایان نامه   زمانی که سعی می کنید نحوه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.